reklama

Ostuda při 11. září. Exstarosta New Yorku imitoval královnu a generála nazval idiotem

Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani se s tím opravdu nemazlí. Při svém veřejném projevu u příležitosti výročí 11. září si pustil pusu na špacír. Imitoval britskou královnu a nejvýše postaveného amerického generála nazval idiotem. Světová média dokonce spekulují, že Giuliani byl u řečnického pultu namol.

reklama

Zatímco celé Spojené státy si připomínaly nejhorší teroristický útok v dějinách, Giulianiho nenapadlo nic lepšího, než si utahovat z královny Alžběty II. Pokusil se o britský přízvuk a vylíčil, jak odmítl rytířský titul. „Řekla mi: V době útoků jste odvedl skvělou práci. A proto vám teď udělím nějaký čestný rytířský titul, nebo co,“ řekl bývalý newyorský starosta.

Bývalý právník Donalda Trumpa nenechal nit suchou ani na jejím synovi princi Andrewovi. Ten čelí obvinění ze zneužití nezletilé dívky. „Vím, že s princem Andrewem je to teď všelijaké. Přísahám, že jsem s ním nikdy nikam nešel. Ani na skleničku, ani za mladými děvčaty,“ pokračoval Giuliani.

Své vystoupení kontroverzní politik korunoval siláckou historkou. Nejvýše postaveného amerického generála nazval idiotem. „Miley? Jak je, sakra, možné, že ten týpek je generál? Prokristapána, jednou řekl, že základna v Bagramu není strategicky významná. Chtěl jsem ho čapnout za těch pět, deset, nebo kolik to má hvězdiček. Má jich tolik, že mu to leze až do uší. Chtěl jsem mu je utrhnout a narvat mu je do krku. Bagram je 400 mil od Číny, ty idiote!“ sdělil Giuliani.

Ještě před 20 lety byl přitom Giuliani nejoblíbenějším americkým politikem. Proslavil se tvrdým postupem proti organizovanému zločinu v 90. letech, kdy FBI označila New York za nejnebezpečnější město USA. V poslední době byl ale terčem posměchu. Nepomohlo mu vyhrocené hájení Donalda Trumpa ani jeho nevědomá role ve filmu Borat. Před falešnou reportérkou si tehdy lehl na postel a sahal si do rozkroku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče
Koronavirus

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče

Děti jsou ideální živé vakcíny, tvrdí imunolog Jiří Šinkora. Podle něj je zbytečné očkovat je proti koronaviru, protože pokud by někoho nakazily, mohlo by to být i výhodné, jelikož dospělého nakazí jen nižší virovou dávkou. Naproti tomu Ministerstvo zdravotnictví už předobjednalo pro ty nejmladší vakcíny Pfizer a BioNTech. Nyní čeká na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama