reklama

Český chlapec musí po útoku zuřivého psa jíst přes brčko. Pejskař ani neprojevil lítost

Pětiletého Sašu, kterého o víkendu pokousal v Malajsii zuřivý pes, propustili z nemocnice. Chlapec nemá žádné příznaky infekce, a tak mohl jít domů za svou rodinou. Přesto ho však stále trápí prokousnutá lebka za uchem. Kromě toho se také v noci budí ze spaní. Trpí totiž nočními můrami.

reklama

„Mám velké štěstí, že nejsou žádné náznaky infekce, a mohu tedy jít domů. Problémy mám za uchem, kde zuby psa byly hluboko v lebce,“ stojí v příběhu českého chlapce na Instagramu. „V noci mám opravdu děsivé sny a vidím v nich zuby. Probouzím se zmatený, ale naštěstí vždycky zjistím, že to byl sen. Během dne se naopak cítím v bezpečí a nemám žádné obavy,“ líčí rodiče příběh svého syna.

Jelikož má chlapec poraněnou čelist, nemůže přijímat pevnou stravu. „Nemohu jíst, mám opravdu hlad a to brčkové jídlo mě prostě nenasytí. Úsměv mě bolí, nemohu se ani pousmát,“ doplňuje Saša, který společně s rodiči prošel děsivou zkouškou.

V neděli večer na něj na ulici zaútočil kříženec stafordšírského bulteriéra. Chlapec má v důsledku napadení rozdrcené některé kosti a prokousnutou lebku za uchem. Ihned po převozu do nemocnice musel podstoupit operaci.

„Ten pes nešel zastavit. Rovnou šel Sašovi po krku, nijak jsme ho nevyprovokovali,“ vzpomínají na incident zděšení rodiče. Kolem psa prý procházeli pomalým krokem. Když byli asi 50 metrů od něj, zvíře se zničehonic vytrhlo majiteli a zaútočilo.

„Šlo mu o zabití. I když jsem chytil Sašu do náruče, skočil mu na krk, strhl nás oba k zemi a začal naprosto šílený boj o život. Minimálně 20krát jsem ho praštil vší silou klackem do hlavy, jenže to nepomohlo. Pak jsem mu narval klacek do huby a až poté pustil,“ popsal otec.

Rodina Saši často cestuje, s chlapcem už projela více než 40 zemí.

Majitel psa lítost neprojevil

Teď už se chlapci daří lépe. Jeho rodiče na sociálních sítích poděkovali všem, kteří malého Sašu podpořili. „Nedá se slovy vyjádřit, jak moc si vaší podpory vážíme,“ vzkazují. Chlapci napsali nejen jeho sledovatelé na sociálních sítích, ale také kamarádi ze školy, učitelé, a dokonce i číšníci z jeho oblíbené restaurace.

„Hádejte, kdo mi podporu nevyjádřil. Ten, kdo za to může. Pán, jehož pes mě pokousal, z místa napadení nejenže utekl, ale ani mi nic nevzkázal,“ píší za chlapce rodiče v příspěvku.

Majitel psa prý vinu odmítá, policii sdělil, že pes doposud na nikoho nezaútočil. Psa měl na volno bez vodítka proto, že si myslel, že na ulici už nikoho nepotká. „Lítost neprojevil. Fakticky jsme tam podle něj neměli co dělat,“ uvádí rodiče.

V závěru příspěvku pak lidem přiblížili, jaké zranění Saša vlastně utrpěl. „Vezměte si svou ruku a palec si dejte na tu tvrdou kost pod uchem, tam já mám prokouslé hluboké díry. Prsty si strčte do pusy, přesně tak byla ta morda zakouslá do mojí hlavy celou dlouhou minutu. Pak si sjeďte tím palcem níže. Budete vědět, jak blízko jsem byl smrti,“ dodávají.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry
Politika

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Jak vnímají odborníci povinné očkování pro vybrané skupiny?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Jak vnímají odborníci povinné očkování pro vybrané skupiny?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zdravotníci, pracovníci v sociálních službách nebo lidé nad 60 let. Těchto skupin se podle ministerstva zdravotnictví bude týkat povinné očkování proti covidu. Povinnost má začít platit od března příštího roku. Vyřešit se ale ještě musí otázka vymáhání. Jak na to reagují odborníci? Je podle nich povinné očkování východiskem? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama