Bermudský kryptoměnový ráj: Ostrovy lákají na bitcoin a výhodné daně

Správa Bermudských ostrovů oznámila, že chce z území udělat kryptoměnový ráj. Už nyní jsou Bermudy díky výhodným daňovým podmínkám útočištěm pro 14 kryptoměnových firem. Co dalšího hýbe světem kryptoměn? To tradičně prozradí další díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Kryptoměnový svět nadále tíží spíše negativní sentiment. Ani červené svíčky v grafu ale nebrání firmám v rozletu. Jedna z nejznámějších kryptoměnových burz Binance pořádně šlápla na pedál a pokračuje v expanzi. Její dceřiná společnost Binance Labs vybrala 500 milionů dolarů pro nový investiční fond, ze kterého chce podporovat projekty spojené s webem třetí generace.

Ne každé kryptoměnové firmě se ale daří tak jako Binance. Zaměstnance musejí propouštět společnosti ze Severní i Latinské Ameriky nebo Blízkého východu. „Burza Gemini propustila kvůli krypto zimě deset procent zaměstnanců. Jde o první úbytek od založení v roce 2014. Coinbase už dříve ohlásila snižování výdajů. Nyní prodlužuje moratorium na přijímání zaměstnanců, zároveň také stáhla některé nabídky práce. V nedávné době propouštěl také BitMEX,“ vypočítává Cryfin.

Propouští také brazilská služba 2TM, která ztenčí své řady o 12 procent. Vyhazovat zaměstance už začala také mexick burza BitSo i bahrajnská burza Rain Financial, která kvůli propadu trhu propustí desítky lidí.

Krypto Bermudy

Investory láká po Salvadoru, Středoafrické republice nebo Gibraltaru další území na mapě. Konkrétně jde o souostroví Bermudy, které vábí kryptoměnové nadšence především na výhodné daňové podmínky.

„Bermudy vyhlašují, že se chtějí stát krypto hubem. Stejně jako Malta, Lichtenštejnsko a Gibraltar jsou malou zemí, která se snaží lákat investory z relativně nového odvětví. 27 procent ekonomiky tvoří mezinárodní obchod. V zemi je registrováno 14 krypto firem,“ přiblížil Cryfin.

V některých zemích naopak negativní sentiment spojený s pádem kryptoměnového systému Terra uspíšil vznik regulací. Své o tom vědí v Japonsku. Země představila zákon na regulaci stablecoinů. Japonský parlament je definoval jakou formu digitálních peněz a limitoval počet institucí, které mohou stablecoiny vydávat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu
K věci

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu

Pokud by ruský prezident Vladimir Putin přistoupil k všeobecné mobilizaci, pak by sice dokázal získat pro armádu možná až 30 milionů lidí, ale zničil by tím svoji zemi. Takový názor ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyslovil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Armádní generál v záloze zároveň zmínil, že současní branci, kteří mají doplnit ruské síly v rámci částečné mobilizace, mají většinou chabou morálku a jejich nasazení na frontu by nyní nemělo velký význam.

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO
Komunální volby

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO

Na vytvoření koalice v Liberci se dohodlo vítězné uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO. Jejich vyjednávací týmy ve čtvrtek uzavřely dohodu o přípravě koaliční smlouvy. Obě uskupení jsou v čele města i nyní. V 39členném zastupitelstvu budou mít většinu 23 mandátů. Primátorem pravděpodobně zůstane Jaroslav Zámečník, personální obsazení ale není součástí dohody.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:02

Mezi další balíčky americké pomoci Ukrajině by měly patřit tanky

21:47

USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, řekl Biden

21:47

Poškození plynovodů Nord Stream je mezinárodní terorismus, řekl Putin po telefonátu s Erdoganem

21:09

Americký Senát schválil finanční návrh zákona s 12 miliardami dolarů pro Ukrajinu

Football Fanatics: Poslední přání před popravou? Ať střílí Tecl. To už neplatí, teď válí

Předlouho čelil útočník Stanislav Tecl všemožným fórkům ze strany české fanouškovské obce. Ve Slavii Praha spíše vysedával na lavičce, když nastoupil, pálil jednu šanci za druhou. Jenže s aktuální sezonou humor pomalu mizí v dáli. Vysmívaný hráč „sešívaných“ se probudil a vládne tabulce ligových střelců. Na jeho formu se podíval pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS.

Živě
ON-LINE: USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, prohlásil americký prezident

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Ukrajinské jednotky hlásí další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou navazující vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Pomohla rozbít krvavý byznys se štěňaty. Někteří se báli, stálo mě to hodně nervů, popsala

Plzeňští policisté ukončili krvavý byznys se štěňaty. O případu překupníků psů už Krimi zprávy několikrát informovaly. Štěňata byla nemocná a řada jich do několika dní uhynula. Policisté nyní zveřejnili záběry ze zatýkání. Na starost ho měla zásahová jednotka. Štábu se navíc podařilo promluvit se ženou, která síť překupníků pomohla rozkrýt.

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Letošní schodek rozpočtu bude možná ještě větší. Vládní poslanci navrhují další výdaje

Schválený schodek letošního státního rozpočtu by se mohl proti původnímu návrhu vlády zvýšit o dalších 45 miliard na celkových 375 miliard korun. Během čtvrtečního druhého čtení v dolní komoře totiž koaliční politici podávali další návrhy na zvýšení výdajů rozpočtu, což přirozeně ovlivní i výsledný deficit. Kabinet Petra Fialy (ODS), který si během poslanecké schůze vyslechl tvrdou kritiku ze strany opozice, původně navrhl zvýšení schodku o 50 miliard korun na 330 miliard korun.

Domácí zpravodajství

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.