Talent českého motosportu zemřel v 16 letech, smutní i Abraham: Obrovská ztráta

Svět českého motosportu přišel o mladý talent. V pouhých šestnácti letech zemřel při tréninku nadějný závodník Jakub Gurecký. „Je mi ho líto. Letos ho měla čekat skvělá sezóna,“ řekl o mladíkovi bývalý motocyklový závodník Karel Abraham.

Gurecký měl před sebou důležitou sezónu, která mohla pro mladého sportovce znamenat velký kariérní skok. Namísto toho náhle přišel o život během pondělního tréninku v uzavřené hale na Slovensku. „Je mi ho líto. Je to obrovská ztráta. Letos ho měla čekat skvělá sezóna,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS Abraham.

Rodák ze Zlína byl považován za největší českou naději posledních let. Zesnulý sportovec se připravoval na letošní ročník seriálu Red Bull Rookies Cup, kterého se účastní nejtalentovanější závodníci z celého světa. „Měl se dostat tam, kde začaly některé z největších hvězd současné motocyklové scény,“ řekl motoristický expert CNN Prima NEWS Jiří Šlégl.

Hold mladému talentu vzdali i pořadatelé Mistrovství světa silničních motocyklů (MotoGP) na svém instagramovém profilu. „S velkým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí šampiona z roku 2021 Jakuba Gureckého. Od všech v MotoGP posíláme lásku a podporu jeho rodině, přátelům a blízkým,“ vzkázali. O dojemnou zprávu se na sociální síti podělil i sportovcův bratr Jan Gurecký. „Kuba umřel 7. února v nemocnici ve městě Martin po těžkém pádu na Ohvale (značka motorky, pozn. red.) a následném krvácení do mozku. Budeš navždy v našich srdcích,“ napsal.

Emotivní vzkaz sdílela sportovcova rodina v úterý i na Instagramu zesnulého mladíka. „Kamarádi, byl jsem tady s vámi hrozně rád, moc jsem si to užil, i když to bylo jen krátce, pouhých 16 let. Sny, které jsem měl, se mi podařily splnit. Mějte se krásně a někdy si na mě vzpomeňte,“ stojí u příspěvku na jeho profilu s fotografií usmívajícího se Gureckého.

„Byl mistrem České republiky v závodech na minibiku, několikanásobným mistrem Minimotocupu, dvojnásobným vítězem německého šampionátu ADAC a stal se vicemistrem Evropy v kategorii Honda NSF 100. Zkušenosti sbíral ve španělském juniorském šampionátu Cuna de Campeones. Po loňském suverénním vítězství v prestižním seriálu Northern Talent Cup se zařadil mezi světovou elitu,“ vyzdvihl závodníka Autoklub České republiky.

Tagy:
smrt Slovensko Honda ADAC vzpomínka Red Bull Karel Abraham Jakub Gurecký Mistrovství světa silničních motocyklů Autoklub České republiky

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
09:31

Expert: Do armády narukují i HIV pozitivní. Možná se dostanou i na frontu, nikomu to nevadí

08:45

Rusko podle Patruševa nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

08:22

Analytici ISW předpovídají pád Lymanu během 72 hodin

07:57

Ukrajinská vojska nejspíše osvobodí Lyman během 72 hodin, předpověděl ISW. Ukrajina podle Zelenského převzala iniciativu ve válce proti Rusku.

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Boj o Hrad řečí peněz: Limit 40 milionů plánují vyčerpat pouze dva ohlášení kandidáti

Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši řádově milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK.

Chybí důkazy? Kreml podle ruského tajemníka nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

Rusko nemá informace, že diverzi na plynovodech Nord Stream, které mají po dně Baltu přivádět ruský plyn do Německa, zorganizovaly západní tajné služby, uvedl v ruské televizi tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. Zároveň ale tvrdil, že dříve se západní tajné služby poškozením plynovodů výbuchy zabývaly, uvedl list Kommersant na svém webu.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Šíření covidu opět zrychluje. Nových případů bylo v pátek o tisíc více než před týdnem

Šíření covidu v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3 859 nových případů nákazy, asi o 1 000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1 564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1 480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Král Max. Do Verstappenovy nadvlády už rýpe i Hamilton, zábavu přináší neštěstí Ferrari

Minulý rok nabídla formule 1 neuvěřitelné drama. Pokud se někdo díval na královnu motorsportu při závěrečném prosincovém závodě sezony v Abú Dhabí vůbec poprvé, trefil jackpot. Max Verstappen totiž rozhodl o svém premiérovém titulu mistra světa v posledním kole. Tentokrát se může Nizozemec stát šampionem už o prvním říjnovém víkendu. Ne, ročník není zkrácený, jen si „Super Max“ jede vlastní ligu.

Domácí zpravodajství

Martin R. měl loupit i znásilňovat. Policisté ho našli mrtvého, už vědí, co se stalo

Mrtvým mužem, kterého policie nalezla na konci srpna v lese na Rychnovsku, byl hledaný čtyřicátník podezřelý z loupeže, znásilnění, nedovoleného ozbrojování a omezování osobní svobody. Přečinů se podle policie dopustil dvakrát, a to pod pohrůžkou použití nelegálně držené střelné zbraně. Následně se sám zastřelil. Jeho totožnost nyní potvrdili znalci.