reklama

MAPY: Na Česko se valí sníh, zasáhne většinu území. Podívejte se, kde napadne nejvíc

Většinu území České republiky čeká první sníh. Přijít by měl v pátek v oblastech nad 300 metrů nad mořem, na Moravě a ve Slezsku od 400 metrů nad mořem. Sněžit má i o víkendu. Podívejte se, kde bude na konci týdne sněžit nejvíce.

reklama

V úterý ráno klesly teploty na většině území pod bod mrazu. Na Luční boudě bylo naměřeno dokonce deset stupňů pod nulou. Podle meteorologů budou mrazivá rána pokračovat a v pátek by měl většinu republiky pokrýt sníh.

V pátek se totiž nad naším územím zvýrazní teplotní rozhraní oddělující teplejší vzduch na jihovýchodě od studenějšího na severozápadě. Tento jev bude podpořen vysokou vlhkostí. Očekávané srážky začnou přecházet ve smíšené a od 300 metrů nad mořem ve sněhové. Na Moravě a ve Slezsku se sněhové srážky vyskytnou až večer v oblastech nad 400 metrů.

Mokrého sněhu může napadnout až deset centimetrů, ČHMÚ proto vydal předběžné varování před sněhovou pokrývkou. Platí pro od půlnoci na pátek až do půlnoci na sobotu a týká se Moravskoslezského, Zlínského, Olomouckého, Jihomoravského a Pardubického kraje a také Vysočiny.

Sněžit by podle Českého hydrometeorologického ústavu mělo i během víkendu a sněhová pokrývka by se měla na některých místech udržet.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

reklama