Záběry z bojů: Ohnivý výbuch a oblaka kouře. Ukrajinci ukázali, jak zničili ruské tanky

Ostré boje mezi ukrajinskými obránci a ruskými okupanty zuří i u Vuhledaru. Ukrajincům se v blízkosti tohoto města v Doněcké oblasti povedlo vyřadit z provozu několik ruských obrněnců včetně tanků T-72 i T-80. Záběry z útoku, jejichž okolnosti nelze nezávisle ověřit, se šíří po sociálních sítích.

„Ukrajinská 72. mechanizovaná brigáda zničila ruský tank T-72B3. Rovněž poškodila tank T-80BV a bojové vozidlo BMP-3,“ komentoval záběry analytický účet Ukraine Weapons Tracker.

Na videu je vidět několik ukrajinských úderů na ruskou těžkou techniku v neobydlené oblasti. K události mělo dojít blízko zmíněného Vuhledaru, který leží asi 60 kilometrů na jihozápad od Doněcku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Záběry exploze ruského děla. Buď odejdete, nebo vás zničíme, vzkázal okupantům Kyjev

Ruské síly údajně do tohoto východoukrajinského města pronikly již ve čtvrtek. Tvrdila to alespoň ruská agentura RIA Novosti s odvoláním na proruské separatisty usilujícími o kontrolu nad Doněckou oblastí.

Generální štáb ukrajinské armády však naznačil, že se ruský útok v okolí Vuhledaru podařilo odrazit. Podobná tvrzení nelze v podmínkách války bezprostředně ověřit. Kyjev nicméně připouští, že Vuhledar čelil ruskému ostřelování, v důsledku čehož ve městě vypukl požár.

Ukrajinci také aktualizovali počty ruských ztrát. Podle nich okupanti od vypuknutí invaze přišli o více než 124 tisíc vojáků. V případě vojenského materiálu pak měli ztratit 3 182 tanků, 6 340 dalších obrněných vozidel, 5 001 transportních vozidel, 2 632 dělostřeleckých systémů, 283 vrtulníků, 292 letounů či 1 941 bezpilotních letounů. Moskva své ani ukrajinské ztráty pravidelně nezveřejňuje.

Tagy:
válka tank Ukrajina ztráty Rusko Donbas obrněné vozidlo Doněcká oblast T-72 T-80 Vuhledar BMP-3