Panika na palubě airbusu: Cestující během letu otevřel nouzový východ, lidé omdlévali

Jihokorejské úřady v pátek zadržely muže, který krátce před přistáním ve městě Tegu otevřel dveře nouzového východu letadla. Incident způsobil mezi cestujícími na palubě paniku, stroj ale nakonec bezpečně přistál, informovala agentura Reuters. Cestující tak učinil, protože měl pocit, že se dusí, a chtěl se z letadla rychle dostat ven. S odvoláním na policii o tom v sobotu informovala agentura Jonhap.

Letadlo společnosti Asiana Airlines se 194 lidmi na palubě mířilo do Tegu z jihokorejského turistického ostrova Čedžu. Při podivném incidentu nikdo neutrpěl zranění, devět mladistvých ale bylo posláno do nemocnice s dýchacími potížemi.

„Myslel jsem si, že letadlo exploduje. Zdálo se mi, že pasažéři, kteří se nacházeli v blízkosti otevřených dveří, omdlívali,“ popsal incident 44letý cestující. Na videonahrávce, kterou zřejmě pořídil jeden z pasažérů a kterou pak odvysílala jihokorejská televize, je skutečně vidět otevřený nouzový východ letadla. Cestující čelili silnému větru zvenku.

Jihokorejské ministerstvo dopravy uvedlo, že muž ve věku mezi 30 a 40 roky skončil ve vazbě a je vyšetřován pro podezření z porušení bezpečnostních pravidel letu. Muž policistům řekl, že byl v poslední době pod velkým stresem, protože přišel o práci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vrah z Olomouce chce pro svoji oběť vyznamenání od Pavla. Vrchol cynismu, nechápal soudce

Tagy: