Football Fanatics: Reprezentace musí mít ambice. Proč být „zaprděným“ čecháčkem u zdi?

Česká fotbalová reprezentace má za sebou první část nového ročníku Ligy národů. Poměřila síly s giganty Portugalskem, Španělskem, skolila rovněž silné Švýcary. Nový díl pořadu Football Fanatics na CNN Prima NEWS shrnul současnou tvář reprezentace podle prvních písmen příjmení reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého.

Moderátor týdenního fotbalového pořadu Mikoláš Tuček se proměnil v pana Drožkaře a při své jízdě Prahou představil abecedu trenéra národního týmu Jaroslava Šilhavého.

„Š“ jako šikovní

Protože čeští fotbalisté umí být šikovní. Když se jim chce. A já myslím, že trenér Šilhavý umí motivovat. Říká se, že je „měkkej“, že za ním nejde kabina. Podle mě jsou to kecy. Myslím, že kluci za něj kopou na krev.

„I“ jako impotence

Co si budeme povídat, když už česká repre dá gól, je to takové upracované. Hůř připravené, než jsem byl já u maturity. Já to nakonec se štěstím dal, ale asi jako český nároďák dává se štěstím góly.

„L“ jako lavička

Co si budeme povídat, naše lavička není výkvět hvězd. Havel, Jemelka, teď zkušený leštič Alex Král z West Hamu… Spíš jednooký mezi slepými. Když si vzpomeneme, že třeba za trenéra Karla Brücknera se na lavičku nedostal ani Jirka Jarošík, který tehdy kopal v Chelsea, musíme být k Šilhavému shovívavější a férovější.

„H“ jako hroťák

Absence Patrika Schicka při zápasech Ligy národů stvořila novou hvězdu – Jana Kuchtu. A myslím si, že Šilhavý – co nejdřív to půjde – by je měl postavit spolu. Klasické duo malý a velký. Jako tenkrát legendární Baroš s Kollerem. Jenom, aby to nebyli Baroš s Kollerem z Wishe.

„A“ jako ambice

Proč je nemít. Proč být zaprděný čecháček, který to furt hraje při zdi, co si pořád říká: „Oni jsou větší, lepší, mají více peněz.“ Ne. Chuť, odvaha, ambice. Myslím si, že to do nich Šilhavý dostal. Ukazujeme koule. Teda, vy kluci, ukazujete koule.

„V“ jako vrátit se v čase

My si musíme uvědomit, že český nároďák je ve fázi, kdy můžeme porazit každého, ale také můžeme s každým rupnout. Jako vyklepnout Švýcary je pro nás úspěch. Oni jsou na mistrovství světa, my ne. Musíme se totiž trochu přestat dívat na fotbal optikou Pavla Nedvěda, je třeba se na něj dívat optikou Jakuba Jankta.

„Ý“ jako YOLO

You only live once. Žiješ jednom jednou. A pro trenéra nároďáku to platí trojnásob. Šilhavý musí ukázat chuť a koule. Já myslím, že to dává.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jansta: Politici pohrdají sportovci, ti už chtějí demonstrovat. Tragédie, slyšíme jen fráze
Rozhovor

Jansta: Politici pohrdají sportovci, ti už chtějí demonstrovat. Tragédie, slyšíme jen fráze

Nádrže s optimismem vysychají. Situace v tuzemském sportu podle Miroslava Jansty rozhodně není idylická delší dobu. Během rozhovoru pro CNN Prima NEWS to opakovaně přičítá mizerné politické odvaze. Pravou zkouškou procházejí hokejisté, basketbalisté, házenkáři a další teprve teď. Po pandemii na sportovce a všechny nadšence zaklekává energetická krize. Česká unie sportu (ČUS) udělala průzkum a její už dříve frustrovaný šéf k výsledkům říká: „Nečekal jsem to tak hrozné.“

Hurikán změnil Floridu k nepoznání. Satelitní snímky odhalují devastaci amerického ráje
USA

Hurikán změnil Floridu k nepoznání. Satelitní snímky odhalují devastaci amerického ráje

Hurikán Ian se v týdnu prohnal Floridou a nyní slábne nad Jižní Karolínou. Po odchodu živlu se Američanům naskytl děsivý pohled na spoušť, kterou hurikán zanechal. Pouhých pár dní změnilo populární turistické destinace k nepoznání. Proměnu krajiny na pobřeží odhalily satelitní snímky. Počet obětí hurikánu Ian na Floridě vzrostl na nejméně 47, jiné zdroje uvádí 72.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
05:25

Ukrajinci vstoupili do Lymanu, v ulicích se bojuje, ale ruští vojáci se stahují

23:35

Na Rudém náměstí proběhly obří oslavy anexe čtyř ukrajinských území

23:09

Na Donbasu do týdne zavlají další ukrajinské vlajky, řekl Zelenskyj

22:37

V Lymanu, kde dnes zavlála ukrajinská vlajka, se ještě bojuje, ale už tam nejsou ani stopy po pseudoreferendu uspořádaném Ruskem, řekl Zelenskyj.

Rozvášněný dav na Rudém náměstí slavil anexi. Boj se, starý světe, burcoval herec

Tisíce lidí oslavily ohlášenou anexi ukrajinských území v Moskvě. Silácká gesta Vladimira Putina a dalších řečníků mohla přesto jen těžko zakrýt rostoucí napětí v ruské společnosti. Jeho tragickým ztělesněním se stal 27letý rapper a odpůrce mobilizace Ivan Petunin. V krátkém videu nejprve vysvětlil, že není připravený zabíjet lidi. Poté si sám vzal život.

Živě
ON-LINE: Z letiště na Krymu se ozval výbuch. Podle proruské správy vzplálo letadlo

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Kyjev a Západ anexi odmítají. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku. Na letišti Belbek na Ruskem obsazeném poloostrově Krym se v sobotu večer ozval výbuch, uvedla agentura Unian, údajně tam vzplálo letadlo.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Domácí zpravodajství

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.