Anketa: Kdo vás nejvíce přesvědčil v druhé předvolební superdebatě?

Necelý týden před komunálními volbami se na CNN Prima NEWS uskutečnila druhá předvolební superdebata s představiteli českých politických stran. Vystoupil ministr dopravy Martin Kupka (ODS), první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček, místopředseda hnutí SPD Radim Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Kdo přesvědčil lidi nejvíce? Ve webové anketě zvítězil místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček.

Druhé předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS se zúčastnili čtyři představitelé stran a hnutí, které mají po zprůměrování aktuálních průzkumů celorepublikově nejvyšší volební preference.

V rámci dané ankety bylo možné na webu CNNPrima.cz hlasovat pouze jednou, a to přes registraci. Z jednoho registrovaného účtu platí jeden hlas. Hlasovat mohli lidé i přes SMS, z každého telefonního čísla je započítán pouze jeden hlas.

Diskutující politici během superdebaty odpovídali na otázky diváků v publiku. V něm se sešli příznivci pozvaných stran a hnutí. Všichni politici dostali vždy stejnou otázku, na kterou odpovídali v časovém limitu. Diváci u obrazovek pak měli možnost hlasovat pro politika, který v diskuzi předvede nejpřesvědčivější výkon. Hlasovat mohli přes QR kód na obrazovce, který vedl na anketu na našem zpravodajském webu CNNPrima.cz. Jak hlasování dopadlo? V rámci webové ankety ovládl debatu Karel Havlíček s 58,5 % hlasů. Na druhém místě skončil Radim Fiala z SPD s 19 % hlasů a za ním se umístili Martin Kupka (ODS) s 15,2 % hlasů a Ivan Bartoš (Piráti) se 7,3 % hlasů.

V rámci součtu výsledků on-line ankety a SMS hlasování zvítězil rovněž Karel Havlíček s celkovým počtem 59,7 % hlasů.

První předvolební superdebata se již uskutečnila, a to 11. září. Přinesla ostrý střet mezi třemi členy vládní koalice a třemi zástupci mimoparlamentních stran. Třetí a zároveň poslední debata s podtitulem Bitva o Prahu diváky CNN Prima NEWS přivítá ve středu 21. září, opět ve 21:00. Bitvu o Prahu budou moderovat Michal Půr a Pavlína Wolfová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Šedivý: Zapojení USA do války na Ukrajině? Byl by to blízký přísun k třetí světové válce
360°

Šedivý: Zapojení USA do války na Ukrajině? Byl by to blízký přísun k třetí světové válce

V ruských médiích se stále častěji mluví o použití jaderných zbraní na Ukrajině. Fatální eskalací ukrajinsko-ruského konfliktu opakovaně hrozí i šéf Kremlu Vladimir Putin. Otázkou by bylo, jak by v takovém případě reagoval Západ. Podle bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Jiřího Šedivého by přímé zapojení USA do konfliktu znamenalo blízký přísun k třetí světové válce. Český generál to uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Bolestný příběh mladé tanečnice: Při ruském útoku přišla o nohu. Umřít by bylo lehčí, říká
Ukrajina

Bolestný příběh mladé tanečnice: Při ruském útoku přišla o nohu. Umřít by bylo lehčí, říká

Anastasija Šestopalová, studentka Národní pedagogické univerzity Mychajla Drahomanova v Kyjevě, se tanci věnovala profesionálně 13 let. Stará Nasťa je pryč. Tak popisuje dívka samu sebe po tragédii, k níž došlo letos 8. dubna. Toho dne ruské jednotky zaútočily raketami na železniční stanici v Kramatorsku. Devatenáctiletá dívka tam čekala na evakuaci, aby se dostala ke svým přátelům v Dněpru. Dočkala se jí ale pozdě. Při ostřelování přišla o nohu.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
06:06

Za jediný den přišli o téměř 100 vojáků, desítky tanků a další techniku, píše Ukrinform

06:03

Bohatý arabský Katar je největším světovým exportérem zkapalněného plynu

05:50

Ministři financí EU zkusí domluvit rozdělení peněz na odchod od ruských energií

05:00

Tisíce lidí demonstrovaly na východě Německa proti vládě a válce na Ukrajině

Další „vychytávka“ při obcházení modrých zón: Na zakrytí auta jsou strážníci krátcí

Parkování v centrech velkých měst je nesmírně vysilující záležitostí. Pokud v dané lokalitě nemáte trvalé bydliště, je to prakticky neřešitelný problém. Někteří řidiči ho řeší překrýváním registračních značek, teď se hlavním městem šíří další „vychytávka“. A dozorující orgány jsou na vynalézavce, kteří zakryjí celé auto plachtou, podle všeho krátké.

Novotný dál povede Řeporyje, záda mu bude krýt jeho sestra. Ušetříme, říká k rozhodnutí

Na vytvoření koalice na radnici v pražských Řeporyjích se domluvily ODS a TOP 09, v zastupitelstvu budou mít těsnou většinu šesti hlasů z jedenácti. Starostou městské části bude opět Pavel Novotný (ODS). Občanským demokratům, kteří komunální volby v Řeporyjích vyhráli, připadne také místo druhého místostarosty. Obsadí ho dosavadní zastupitelka Lenka Fialová, Novotného sestra.

Hubáčková rezignuje na post ministryně životního prostředí. Ve vládě končí kvůli zdraví

Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se v pondělí rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na funkci ministryně životního prostředí, oznámil to předseda lidovců Marian Jurečka po zasedání širšího vedení KDU-ČSL. Do čela rezortu chtějí lidovci jmenovat svého místopředsedu Petra Hladíka. V úterý bude Jurečka telefonicky informovat prezidenta Miloše Zemana. Chtěl by, aby se setkali.

Živě
ON-LINE: Myslet si, že se Ukrajina stane členem NATO? Bláznovství, řekl americký analytik

Ruská Státní duma chválila smlouvy o připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Domácí zpravodajství

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval

Podnikatel a lobbista Michal Redl byl svéprávný již na konci dubna, tedy ještě před tím, než se stal obviněným v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Okresní soud v Plzni, který mu v květnu nesvéprávnost prodloužil, totiž promeškal lhůtu. Vyplývá to z rozhodnutí krajského soudu, jenž v září Redlovo omezení svéprávnosti zrušil. Informovala o tom Česká televize

Lipavský si předvolal Putinova velvyslance. Čechům radí opustit Rusko

Ministerstvo zahraničí v pondělí aktualizovalo svoji výzvu pro české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení bezpečnosti v zemi v souvislosti s invazí na Ukrajinu. Česká diplomacie zároveň varovala před cestami na ruské území. Zhoršení bezpečnosti může nastat zejména pro občany států Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO), uvedlo ministerstvo v oznámení na webu. Šéf resortu Jan Lipavský (Piráti) si kvůli anexi čtyř ukrajinských oblastí a porušování mezinárodního práva předvolal ruského velvyslance. Ten pozici Kremlu k anexi ukrajinských oblastí tlumočil náměstkovi ministra zahraničí.