reklama

Muž pod vlivem drog se pokusil ujet policistům v Liberci. Nakonec na náledí naboural

Liberečtí policisté už mají za sebou svoje první letošní pronásledování auta. Mladý muž se jim pokusil ujet v centru města, ale vjel do slepé ulice a naboural. Po jeho zadržení se ukázalo, že je pod vlivem drog, ale navíc má i zákaz řízení. Vše zaznamenaly policejní kamery.

reklama

Ve druhém lednovém týdnu pronásledovali liberečtí policisté osobní automobil, jehož řidič neuposlechl pokynů k zastavení. „Ani přes opětovné výzvy k zastavení řidič tmavého Fordu nereagoval a hlídce se pokoušel centrem Liberce ujet. Osudným se mu stalo nejen náledí, ale také vjezd do slepé ulice. Ani přes intenzivní brždění se mu nepodařilo zastavit automobil před vjezdovou bránou do areálu jedné z firem a naboural,“ popsal pronásledování liberecký policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

K tématu

Policisté 27letého řidiče okamžitě zadrželi. „Při kontrole dokladů zjistili, že muž z Liberecka má platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do roku 2022. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu v jeho dechu byla negativní, zatímco test na drogy vykázal pozitivní nález látek amfetamin a metamfetamin,“ sdělil Robovský.

Policisté nyní muže stíhají ve zkráceném trestním řízení kvůli podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Nejenže výtečník v dohledné době pravděpodobně nebude mít dostatek prostoru k získání řidičského oprávnění, hrozí mu také trest za řízení pod vlivem návykových látek, při kterém způsobil dopravní nehodu,“ dodal Robovský.

K tématu

Tagy: Policie ČR autonehoda auto Liberecký kraj trestný čin Liberec zákaz řízení narkoman pronásledování

Další hlavní zprávy

Školství

Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek

Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek

  • Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pro letošní maturanty takzvanou úřednickou maturitu. Nemuseli by tak podle něj skládat klasickou maturitní zkoušku a na maturitním vysvědčení by mohli mít známky podle průměru za celé své studium střední školy. Premiér to řekl v rozhovoru pro Mladou frontu DNES. Ministerstvo školství nyní jedná se zástupci škol o dalších možných úpravách maturit, jejich termínů a obsahu. Rozhodnout chce do konce příštího týdne, uvedla jeho mluvčí Aneta Lednová.

Ujížděl na červenou a odmítal zastavit. Ten samý kousek zopakoval i další den
Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem
Zítra bude pozdě, ihned zmobilizujte rezervy v lázních a hospicích, vyzývá poslanec
reklama
reklama
Nová studie: Můžete se nakazit covidem třeba po dotyku nákupního vozíku?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Další články
reklama
reklama