Nebrečme, nepodělejme se a věřme českému průmyslu, vyzval Hanák po jednání vlády

Česká republika má na to dostat se do skupiny dvaceti nejvíce konkurenceschopných zemí světa. „Tam patříme, buďme optimisty a nepodělejme se,“ vyzval prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Po úterním jednání tripartity pochválil přístup kabinetu Petra Fialy (ODS). Podotkl, že otázku povinného očkování bude vláda řešit ve středu.

„Konečně někdo z vlády ocenil práci firem a našich zaměstnanců při zodpovědném testování. Vloni to byl klíčový moment, který rozhodl o konci druhé a třetí vlny, letos pomůže vlně páté. Jsem rád, že bylo rozhodnuto i o placení za testy pro menší a střední firmy,“ řekl Hanák po jednání tripartity.

Zmínil, že jsou na stole ještě dvě nedořešené věci, kterým by se měla vláda věnovat – definice pracovní karantény a úprava zákoníku práce pro situace, kdy se zaměstnanec odmítne testovat na koronavirus. Podotkl, že otázku povinného očkování bude vláda řešit ve středu.

Co se týče jednání o Zelené dohodě, uvedl, že ČR má slabé zastoupení v Bruselu. Naopak ocenil, že současný kabinet vnímá nedostatky Green Dealu, které se neřešily na evropské úrovni.

„Musíme se chovat zodpovědně pro budopucnost svých dětí a vnuků. Nenaříkat a nebrečet, jako to umí Česká republika,“ poznamenal na tiskové konferenci. Zdůraznil, že český průmysl má na to se dostat do skupiny dvaceti nejvíce konkurenceschopných zemí světa – ať už díky autoprůmyslu, IT či nanotechnologiím.

„Tam patříme. Nepodělejme se, buďme optimisty a všichni pro to něco udělejme,“ řekl Hanák před novináři.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD
Partie

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD

Ostrá slova kvůli Rusku, skákání do řeči i slovní útoky. Diváci povolební Partie Terezie Tománkové v lánském zámku byli svědky několika hádek mezi vládními politiky a šéfem opozičního hnutí SPD Tomiem Okamurou. Zatímco ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) osočil ze lži, šéfa Senátu Miloše Vystrčila kritizoval za údajné překrucování slov. Koaliční politici mu ostrá slova vrátili – Okamura si vyslechl, že se chová trapně a že chce vyjednávat s nepřátelským Ruskem ohledně plynu.

Infobox
sledujeme živě
21:14

V druhém plzeňském obvodu vzniká široká koalice čtyř stran bez ANO

20:59

Vítězné Volbě pro Semily se podařilo vyjednat širokou podporu s ANO a Spolu

20:43

V Táboře bude vládnout koalice Tábor 2020, Společně pro Tábor a Piráti

20:16

Kolín povede dosavadní koalice Změny pro Kolín, Volby pro Kolín a Kolíňáků

Živě
ON-LINE: Piráti a Spolu se zatím na koalici v Praze neshodli. Hřib vypočítal podmínky

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Vaclík čelí zuřivé Ronaldově armádě: Zabijáku, nehet CR7 má větší cenu než tvoje rodina

Brankářská jednička fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík v sobotu příliš nepotěšila české fanoušky. Gólman Olympiakosu Pireus v Lize národů proti Portugalcům pustil z pěti střel směřujících na bránu čtyři za svá záda. A u toho si proti sobě poštval mnoho zahraničních příznivců. Ostře srazil největší personu týmu soupeře Cristiana Ronalda, což způsobilo nechutnou kanonádu na jeho sociálních sítích.

Domácí zpravodajství

České videohry táhnou. Herní vývojáři hlásí miliardové obraty, chybí jim ale pracovníci

Obrat českého herního průmyslu za rok 2021 dosáhl rekordních 7,11 miliardy korun, v porovnání s loňskými hodnotami jde o třetinový nárůst. Sektor zaměstnává největší počet zaměstnanců ve své historii, rychlým tempem vznikají i nová vývojářská studia. Odvětví nicméně trápí letité problémy, jako je nedostatek kvalifikované pracovní síly. Data vychází ze studie o stavu herního průmyslu v České republice, kterou zveřejnila Asociace českých herních vývojářů (GDA CZ).