reklama

Idioti, kuřecí mozky a zbabělci. Slováci jsou zděšeni z bitky chuligánů přímo na hřišti

Měl to být sportovní svátek mezi prvním a druhým týmem tabulky. Nakonec to skončilo jednou z největších ostud v dějinách slovenského fotbalu. Derby mezi Spartakem Trnava a Slovanem Bratislava se totálně zvrtlo v 15. minutě, kdy se fanoušci obou znepřátelených táborů brutálně porvali přímo na hřišti. Ze záběrů je patrné, že někteří z nich skončili v bezvědomí. Nevídaný incident se strhl poté, co trnavští příznivci vyšplhali na střechu tribuny, kde se nacházeli fanoušci soupeře a zasypali je dýmovnicemi.

reklama

„Velmi špatná reklama pro slovenský fotbal. Všichni jsme se s očekáváním těšili na nedělní derby a potom vám to po necelých patnácti minutách totálně zkazí pár lidských primitivů,“ prohlásila ikona slovenské fotbalové reprezentace Róbert Vittek. Těch rozdivočených fanoušků ovšem nakonec jen pár, ale celkem hodně.

Fotbal se v City Areně hrál pouhých 15 minut. Pak začala „Bitva o Trnavu“, která ale s fotbalem neměla nic společného. Část trnavských příznivců se dokázala dostat na střechu tribuny, pod kterou fandil tábor Slovanu Bratislava. Domácí příznivci vyvěsili transparent s nápisem „Vždycky jsme nad vámi“. A pak na hostující kotel házeli dýmovnice.

Tuto provokaci fanoušci Slovanu neustáli. Respektive tak to tvrdí bratislavská strana. Názor Trnavy je takový, že někteří bratislavští chuligáni naplánovali obsazení hrací plochy a bitku s rivaly ze Spartaku plánovali delší dobu dopředu. Trávník se každopádně za chvíli proměnil ve válečnou zónu, jak ukazují videomateriály pořízené z tribun.

„Měla to být oslava fotbalu, místo toho to byla oslava absolutní neférovosti a hanby. Je mi líto všech, kteří toho včera byli svědky. Já bych své dítě na něco podobného nikdy nepustil,“ napsal Marián Gáborik, někdejší slovenský hokejista s pěknou kariérou v zámořské NHL. Na zápase, který trval jen chvíli, se byl osobně podívat. Stejně tak jiný bývalý hráč z kanadsko-americké ligy Boris Valábik.

„Mám extrémní averzi vůči zbabělcům, kteří kopou do někoho, kdo je v bezbranné pozici. V NHL jsou jiní borci a jiní rváči, ale kodex říká, že pokud je někdo na zemi, je konec. Nicméně vidím, že ne každý zná férovku, na jakých vyrůstali praví chlapi a ne padavky dneška. Zbabělci, pokud si myslíte, že toto někoho z vás udělá chlapem, prorazili jste jakékoliv dno, které i vaše zakrslé kuřecí mozečky dokáží vnímat. Toto z vás dělá ubohé připos*ané idioty, určitě ne pravé muže,“ vzkázal ostře Valábik.

Tohle se neděje už nikde ve světě

Po 45 minutách od začátku hromadné bitky přišel hlavní rozhodčí Filip Glova na trávník a rozpažil. Tím zápas za stavu 0:0 kvůli obrovskému skandálu definitivně ukončil. Nyní je řada na prezídiu Unie ligových klubů, aby rozhodlo o tom, jak s událostmi naložit. Není divu, že Spartaku hrozí kontumace.

Původně se o očekávaném utkání mluvilo jako reklamě na slovenský fotbal. To se prakticky podařilo, protože o dění při duelu Trnavy se Slovanem informoval i renomovaný francouzský deník L´Equipe. Jen tedy ne v souvislostech, v jakých by si na Slovensku přáli.

„Stanovisko musí vynést ti kompetentní. Za nás mohu říci jen tolik, že to měl být svátek fotbalu, ale nakonec je to ostuda fotbalu. Jednoznačně je třeba se z toho poučit, protože toto se neděje už nikde ve světě. Je třeba tomu předejít. Mrzí nás to. Chtěli jsme ten zápas i dohrávat, protože jsme si na Slovan věřili, ale bohužel to nedopadlo,“ prohlásil Michal Gašparík, trenér Trnavy, která byla před utkáním druhá za Slovanem jen o skóre.

Nejvyhrocenější nepokoje byly ukončeny ve chvíli, kdy zasáhla pořadatelská služba – chuligány se podařilo zahnat zpět, ale šarvátky pokračovaly i v hledišti. Těžkooděnci poté vyklidili sektor hostujících příznivců masivně používajících pyrotechniku. Podle slovenských médií byl minimálně jeden fanoušek přímo na hřišti ošetřen, načež byl dopraven na nosítkách do útrob stadionu.

Tagy:
Slovensko nepokoje fotbal sport fanoušci ŠK Slovan Bratislava Spartak Trnava chuligáni Trnava Marián Gáborik Róbert Vittek Michal Gašparík

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Kolonoskopie: Jsou na světě příjemnější věcí, ale může vám zachránit život, říká lékař

Nádor tlustého střeva, který stejnou měrou postihuje muže i ženy, patří mezi nejčastější typy rakoviny v Česku. Mnoho lidí prvotní příznaky banalizuje a zaměňuje jejich projevy s hemoroidy. Onkolog Jiří Tomášek upozorňuje, že objeví-li se krev ve stolici, je vhodné raději navštívit lékaře a vyloučit vážnější příčinu krvácení. Jaké jsou další příznaky karcinomu tlustého střeva a na jaká preventivní vyšetření mají lidé nárok?

Jak funguje mRNA vakcína? S DNA se ani nepotká, podívejte se na vysvětlující video

Řada lidí má nadále obavu z nového typu mRNA vakcín, mezi které patří i očkovací látky od společností Pfizer a Moderna. Společnost The Vaccine Makers Project proto představila velmi přehledné video, které se snaží obavy vyvrátit a přiblížit, jakým způsobem vakcíny ve skutečnosti fungují. Ukazují, že očkovací látka nijak nemění DNA, ale pouze učí imunitní systém vytvářet si protilátky.

reklama

Domácí zpravodajství

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

reklama