reklama

Řidič v České Lípě srazil dívku na přechodu. Z místa nehody ujel, pátrá po něm policie

Hrozivě vypadající dopravní nehodu vyšetřují policisté v České Lípě. Zatím neznámý řidič tam srazil patnáctiletou dívku na přechodu pro chodce a z místa odjel, aniž by zavolal policii nebo záchrannou službu. Dívka naštěstí vyvázla jen s lehkým zraněním, po řidiči policisté pátrají.

reklama

K nehodě došlo v pondělí po druhé hodině odpoledne. Dívka se vracela ze školy domů přes přechod pro chodce před českolipským okresním soudem. Celou situaci zachytil videozáznam z kamery umístěné na právě budově soudu.

Dívka vstoupila na přechod, když se k ní zprava blížilo auto. Zřejmě předpokládala, že zastaví, řidič ve tmavě zeleném voze však dívku pravděpodobně zaregistroval až na poslední chvíli, takže prakticky nebrzdil. Dívku, která už nestačila uskočit, náraz vymrštil do vzduchu a její tělo dopadlo na zem vedle auta.

Naštěstí nezůstala ležet, zvedla se, ale chytila se při tom za nohu, která ji evidentně bolela. Řidič zastavil o pár metrů dál a přišel za dívkou. Krátce s ní promluvil a ani ne po minutě odjel. „Řidič na místě nehody zastavil, dívku formálně oslovil, jak se cítí, a když viděl, že na sobě nemá žádná zjevná zranění, ponechal ji dál na místě bez dalšího zájmu,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Podle zkušených záchranářů přitom dívka měla skončit okamžitě v nemocnici na specializovaném vyšetření. „Při střetu auta s chodcem může dojít k vnitřnímu poranění, které na místě nemusí být viditelné, nebo například k poranění páteře, které se prokáže až ve zdravotnickém zařízení na magnetické rezonanci nebo na CT,“ vysvětlil Michal Georgiev ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

S nehodou se svěřila až matce

Podle něj měla sražená obrovské štěstí, že střet s autem vůbec přežila. Dívka, která byla podle svědků po nehodě viditelně v šoku, se s mužem odmítla bavit, a nakonec odkulhala domů. Do nemocnice ji odvezla až s odstupem několika hodin její matka, které se později svěřila. Vyšetření nakonec navzdory hrozivě vypadajícímu střetu odhalilo jen lehká poranění. Podle záchranářů se ale řidič na tvrzení dívky, že jí nic není, neměl spoléhat.

„Člověk může být ve stresovém šoku, kdy nemusí adekvátně reagovat, může se zachovat i tak, že z místa události chce odejít, nemusí ani cítit bolest, ale může zkolabovat za rohem. V tomto případě měla okamžitě na místo přijet sanitka,“ zdůraznil Georgiev, který měl možnost záznam nehody vidět.

Podle policistů spáchal řidič v České Lípě hned tři přestupky. „Jednak ohrozil chodkyni na přechodu, potom na místě nehody nesetrval a neoznámil nehodu policistům,“ popsala Baláková. „Po řidiči vozu Škoda Felicia pátráme a žádáme motoristy, kteří projížděli v inkriminovanou dobu kolem nehodového místa, aby nám případně poskytli kamerové záběry,“ dodala.

Trest pro řidiče teď bude záviset na vývoji zdravotního stavu sražené dívky. Pokutě v každém případě neunikne, ale může i na nějaký čas přijít o řidičák.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor
360°

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama