VIDEO: V policejní uniformě se snažil vyhnout kontrole

Řídil v policejní uniformě se zákazem

Řídil v policejní uniformě se zákazem

Před usednutím za volant si obléknout policejní uniformu - takový nápad dostal pětačtyřicetiletý muž z Prahy. Myslel, že se tak bezpečně vyhne jakékoliv policejní kontrole. Jenže opak byl pravdou. Na první pohled podezřelého řidiče zastavila jedna z hlídek a policisté se pak nestačili divit. Není divu, že řidič skončil rychle v poutech a auto mu musel prohledat dokonce speciálně vycvičený pes.

Pozornost policistů upoutal velmi rychle. ‚‚Řídil osobní automobil v kombinéze v provedení policie ČR, to jim přišlo podezřelé, tak se ho rozhodli zkontrolovat,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Řidič se snažil ještě rychle odběhnout do nedalekého křoví a uniformu svléknout a schovat ji. Policisté ho ale viděli. Ve voze měl přitom telefony, elektroniku, horské kolo a dokonce výbavu, kterou používají lupiči, nebo injekční stříkačky. Všechno chtěl nejspíš maskovat právě policejní uniformou. ‚‚Muž teď bude muset vysvětlit, za jakých okolností k věcem přišel a nyní je obviněn z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ doplnil Jan Daněk. Muž měl totiž navíc zákaz řízení a také byl za volantem pod vlivem drog.