Maříková se opřela do Schillerové kvůli slovům o neočkovaných: Vrchol arogance politika

Poslankyně SPD Karla Maříková se opřela do ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO). Vadila jí slova o tom, že vláda chce proticovidovými opatřeními znepříjemnit život neočkovaným lidem. Maříková to v pořadu Partie Terezie Tománkové označila za „vrchol arogance politika“. Do ní se ale následně pustili její poslanečtí kolegové, podle kterých sama zasévá nedůvěru do společnosti.

Maříková zkritizovala různá protipandemická opatření, se kterými nynější vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) za dobu epidemie přišla.

Pustila se pak zejména do Schillerové. „Pokud tady ministryně financí Schillerová říká, že chtějí znepříjemňovat život neočkovaným, je to vrchol arogance politika, který je placený z peněz jak těch očkovaných, tak neočkovaných. To by si nikdy neměl dovolit říct,“ reagovala poslankyně SPD na ministryni, která byla hostem první části Partie.

Nit suchou nenechala ani na dalších opatřeních. „Testování nás stálo miliardu měsíčně. V létě nebyla situace akutní, a přesto jsme rozdávali testy zdarma. Dnes, kdy máme plné nemocnice, se budou testovat jen neočkovaní? To je diskriminační,“ řekla dále ve vysílání CNN Prima NEWS Maříková.

Připomněla, že řadu nařízení později zrušil Nejvyšší správní soud, což v lidech nahlodalo důvěru v opatření. „Pokud vláda vydá opatření, že se třeba ve firmách budou testovat jen neočkovaní, je diskriminační. Je tu skupina právníků, kteří podávají trestní oznámení, a soudy jsou zahlcené. Lidé nemají důvěru,“ pokračovala poslankyně SPD, která si také postěžovala, že se očkuje vakcínami, jež podle ní nejsou řádně otestované.

Kupka k Maříkové: Šíříte nedůvěru v očkování

Okamžitě ji však zkritizovali její poslanečtí kolegové. „Děláte velmi špatnou službu tomu, abychom dokázali situaci zvládnout. Říkáte, jak je potřeba situaci změnit, a sama šíříte nedůvěru v očkování,“ vyčetl Maříkové místopředseda ODS a možný budoucí ministr dopravy Martin Kupka.

Podobně reagoval i poslanec hnutí ANO a lékař Jiří Mašek. „Divím se, že kolegyně argumentuje tak, jak argumentuje. Tímhle tomu fakt nepomáháš. Promiň, Karlo,“ řekl poslankyni SPD Mašek.

Výjimkou v tomto ohledu byla senátorka za hnutí STAN Alena Dernerová. „Paní poslankyně nerozštěpuje společnost víc, protože ona už rozštěpená je,“ uvedla senátorka. I ta říká, že opatření v průběhu uplynulých měsíců vyvolala ve společnosti velkou nedůvěru. Navíc se podle ní ukazuje, že očkování není onou slibovanou „tečkou“, jak stálo ve vládní kampani.

Tagy: