reklama

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Byla to hloupá husa, která samozřejmě nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

reklama

Podle publicisty Alexandra Tomského se Meghan od počátku nachází v kolizi s celým britským národem. S tím souhlasí i Koukalová. „Problém začal, když Meghan vstoupila do královské rodiny a zjistila, že nemůže být úplně zticha. Použila svou roli vévodkyně ze Sussexu aby poučovala Brity o globálním oteplování či feminismu. To Britové zkrátka nesnesou,“ říká.

Podle ní Meghan nepochopila roli v královské rodině. „Svou roli brala jako Hollywood, nikoliv jako službu státu. Začala předvádět život v luxusu. Na oslavu narozenin odletěla do Ameriky na náklady britských poplatníků. Bod zlomu také nastal v době, kdy si v jednom z rozhovorů stěžovala na jednu ze svých služebních cest draze oblečena a s ansámblem,“ uvádí Koukalová.

Podle Tomského si zkrátka princ Harry nikdy neměl takovou ženu vzít. „Američanka nemůže pasovat do tisíciletého protokolu. Královská rodina je opravdu zvláštní, je to silný majestát, který proniká do celé společnosti,“ myslí si Tomský. Podle něj navíc Meghan pochází ze špatné rodiny. „Nebyla kultivovaná ani příliš vzdělaná. Nebyla ani zvyklá na takový bulvár, jaký mají ve Velké Británii. Dělali si z ní srandu, ona ji ale neunesla a začala je obviňovat z rasismu,“ doplňuje publicista.

Srovnávat Meghan s Dianou je nesmyslné

Tento týden zveřejnila stanice CBS úryvky rozhovoru prince Harryho a Meghan s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou. Princ Harry v nich uvedl, že „nejvíce se obává toho, že se historie bude opakovat“. Podle Koukalové se však historie rozhodně neopakuje. „Přístup bulváru byl v 90. letech jiný než dnes. Bulvár po smrti Diany prošel sebereflexí. Meghan rozhodně není obětí tisku a bulváru. S Dianou ji není v čem srovnávat,“ upozorňuje zástupkyně šéfredaktora Expres.cz. „Největším úspěchem Meghan je, že si vzala bohatého muže,“ popisuje Koukalová.

I Tomský si myslí, že není na místě srovnávat vévodkyni ze Sussexu s princeznou Dianou. „Je to absolutně nesmyslné. Diana pocházela z vysokého šlechtického rodu a jejím praprastrýcem byl Winston Churchill. Meghan nemohla zapadnout do královské rodiny, je Američanka,“ poukazuje.

Celý rozhovor bude zveřejněn už 7. března. Co v něm přesně zazní a jak zareaguje královská rodina, hosté pořadu 360° Pavlíny Wolfové odhadnout nedokázali. „Myslím si, že nebude královské rodině doporučeno, aby se na pořad dívala. Ale stejně tomu neutečou v médiích,“ říká Koukalová.

Spekulovalo se také o tom, že princ Harry chtěl premiéru rozhovoru odložit kvůli špatnému zdravotnímu stavu prince Phillipa, který už více než týden leží v nemocnici. „Hlavní důvod, proč chtějí, aby o rozhovoru nevěděl princ Phillip je, že se Meghan může otřít o královnu, které však Phillip celý život slouží. Pokud napadnou královnu, mohlo by to jeho zdravotní stav zhoršit,“ podotýká Koukalová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko
Miloš Zeman

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádu (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu zemí visegrádské čtyřky. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?

Ve vznikající vládě Petra Fialy má nahradit Věslava Michalika. Jozef Síkela je novým kandidátem hnutí STAN na post ministra průmyslu a obchodu. Jde o finančníka, který má v oboru 30leté zkušenosti. Jako výkonný ředitel vedl Slovenskou spořitelnu a byl členem představenstva její matky, rakouské Erste Group. Ve světě peněz patří spíše ke konzervativcům, který se rezervovaně staví ke kryptoměnám a raději dává přednost zlatu.

reklama

Domácí zpravodajství

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

Hlavní hygienička Svrčinová se nakazila koronavirem. V izolaci zůstane dva týdny

Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Svrčinová zůstane dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá. V neděli oznámil pozitivní test na koronavirus ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), který má mírný průběh covidu, pracovat chce z domova.

reklama