reklama

Okamura: Vláda by měla skončit. Fakta jasně mluví proti ní

Současná vláda Andreje Babiše (ANO) přivedla ČR na nejhorší příčky Evropy ve stavu koronavirové pandemie a chová se protiústavně. Fakta jsou jasná a kabinet by měl skončit, řekl předseda SPD Tomio Okamura v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Poslaneckou sněmovnu ve čtvrtek čeká hlasování o nedůvěře vládě, rozhodující slovo budou mít ale nejspíše komunisté.

reklama

„Fakta jsou jasná. Prokazatelně za poslední měsíce nás vláda přivedla statisticky na poslední nebo předposlední místo v Evropě,“ řekl Okamura v diskuzi poslanců.

K tématu

„Nejvyšší kontrolní úřad zveřejnil svá zjištění, že prokazatelně minulý rok docházelo k předraženým zakázkám, nákupům zdravotních materiálů. Máslo na hlavě má ministr zdravotnictví a teď znovuministr Adam Vojtěch, vicepremiér Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš. Je to zjištění NKÚ černé na bílém,“ dodal šéf SPD.

„Každý poslanec, který o situaci přemýšlí napříč politickým spektrem, vidí, že tato vláda tuto zemi likviduje. Opakované výměny ministrů zdravotnictví vedly k chaosu, 30 tisícům mrtvých, zdravotnictví je na pokraji zhroucení,“ pokračoval poslanec Vlastimil Válek (TOP 09) na CNN Prima NEWS.

Doplnil, že situace především na poli zdravotnictví je katastrofální. I zde je podle něj na vině častá rošáda v resortu zdravotnictví. „Běžný občan nemá představu, jaká beznaděj ho vinou této vlády čeká. Dělám zpravodaje zdravotních plánu pojišťoven, které počítají s tím, že v následujících dvou až třech letech budou postupně snižovat úhradu zdravotní péče,“ přiblížil.

Vláda hlasování ustojí, věří Feranec

„Beru to jako součást volební kampaně. Situace se zlepšuje, očkování funguje, tak je potřeba silné téma. A to je nedůvěra vlády,“ oponoval Milan Feranec z ANO. Věří, že kabinet hlasování ustojí.

„Nemyslím si, že se něco stane, ale jestli ano, tak je to vůle poslanců. A to musíme respektovat. Samozřejmě záleží, co udělají komunisté. Vycházím z toho, že se zeptali své členské základy, což je podle mě standardní postup. A ta projevila vůli, že nechce, aby poslanci nepodporovali pravicové strany,“ rozvedl Feranec v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Podle poslankyně Věry Kovářové (STAN) nemůže vláda s nedůvěrou dělat vážná rozhodnutí. „Daleko více se musí bavit s opozicí,“ myslí si zástupkyně Starostů a nezávislých. Válek nicméně dodal, že pokud prezident Miloš Zeman nechá Babiše dovládnout bez důvěry, těžko s tím mohou opoziční poslanci něco udělat.

K tématu

Další hlavní zprávy

Krimi

Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel

Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel

V sobotu odpoledne obyvatele Teplic překvapil zásah na muže, který byl podle policie pod vlivem drog. Trojice mužů zákona na základě hlášení přijela ke dvojici, která měla být agresivní a prát se mezi sebou. Jeden z mužů utekl, druhého policisté po několika minutách zpacifikovali. Muž však následně v sanitce zemřel. Celý zásah natočil jeden z obyvatel domu, u kterého k zadržení došlo.

Volby 2021

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Aktuální ostrá kampaň, kterou rozjel premiér Andrej Babiš (ANO) proti Pirátům, je podle zkušené političky ODS Miroslavy Němcové pouze zahřívací kolo. Finále očekává až měsíc před volbami. Útoky na Piráty ze strany Babiše chápe. Vyhodnotil si podle ní to, že koalice Pirátů a STAN je jeho nejsilnější soupeř, a snaží se ho pošpinit. Na koalici Spolu Babiš zatím nijak výrazněji neútočí.

Italové letí do osmifinále bez ztráty bodu. Turci na Euru prohráli i třetí zápas
Český paradox na Euru: Proč je lepší s Anglií prohrát a zbavit se prvního místa?
Pomsta za českého psovoda. Policie obvinila čtyři vojáky ze smrti afghánského bojovníka
Vlny veder vrcholí. K večeru přijdou silné bouřky, vítr a kroupy, varují meteorologové
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama