reklama

Okamura: Vláda by měla skončit. Fakta jasně mluví proti ní

Současná vláda Andreje Babiše (ANO) přivedla ČR na nejhorší příčky Evropy ve stavu koronavirové pandemie a chová se protiústavně. Fakta jsou jasná a kabinet by měl skončit, řekl předseda SPD Tomio Okamura v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Poslaneckou sněmovnu ve čtvrtek čeká hlasování o nedůvěře vládě, rozhodující slovo budou mít ale nejspíše komunisté.

reklama

„Fakta jsou jasná. Prokazatelně za poslední měsíce nás vláda přivedla statisticky na poslední nebo předposlední místo v Evropě,“ řekl Okamura v diskuzi poslanců.

„Nejvyšší kontrolní úřad zveřejnil svá zjištění, že prokazatelně minulý rok docházelo k předraženým zakázkám, nákupům zdravotních materiálů. Máslo na hlavě má ministr zdravotnictví a teď znovuministr Adam Vojtěch, vicepremiér Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš. Je to zjištění NKÚ černé na bílém,“ dodal šéf SPD.

„Každý poslanec, který o situaci přemýšlí napříč politickým spektrem, vidí, že tato vláda tuto zemi likviduje. Opakované výměny ministrů zdravotnictví vedly k chaosu, 30 tisícům mrtvých, zdravotnictví je na pokraji zhroucení,“ pokračoval poslanec Vlastimil Válek (TOP 09) na CNN Prima NEWS.

Doplnil, že situace především na poli zdravotnictví je katastrofální. I zde je podle něj na vině častá rošáda v resortu zdravotnictví. „Běžný občan nemá představu, jaká beznaděj ho vinou této vlády čeká. Dělám zpravodaje zdravotních plánu pojišťoven, které počítají s tím, že v následujících dvou až třech letech budou postupně snižovat úhradu zdravotní péče,“ přiblížil.

Vláda hlasování ustojí, věří Feranec

„Beru to jako součást volební kampaně. Situace se zlepšuje, očkování funguje, tak je potřeba silné téma. A to je nedůvěra vlády,“ oponoval Milan Feranec z ANO. Věří, že kabinet hlasování ustojí.

„Nemyslím si, že se něco stane, ale jestli ano, tak je to vůle poslanců. A to musíme respektovat. Samozřejmě záleží, co udělají komunisté. Vycházím z toho, že se zeptali své členské základy, což je podle mě standardní postup. A ta projevila vůli, že nechce, aby poslanci nepodporovali pravicové strany,“ rozvedl Feranec v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Podle poslankyně Věry Kovářové (STAN) nemůže vláda s nedůvěrou dělat vážná rozhodnutí. „Daleko více se musí bavit s opozicí,“ myslí si zástupkyně Starostů a nezávislých. Válek nicméně dodal, že pokud prezident Miloš Zeman nechá Babiše dovládnout bez důvěry, těžko s tím mohou opoziční poslanci něco udělat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu
Volby 2021

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě
360°

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Je mu 60 a hledá ho Interpol. Viceprezident Surinamu nastoupil jako fotbalový kapitán

Žádný Messi nebo Ronaldo, fotbalový svět se v posledních hodinách baví 60letým viceprezidentem jihoamerického státu Surinam Ronniem Brunswijkem. V úterý nastoupil do prvního kola fotbalové Ligy CONCACAF, což je africká obdoba Evropské ligy. Týmu Inter Moengotapoe, jehož je majitelem i předsedou, navíc navlékl kapitánskou pásku. Na odvetu už ale nemůže, hrozí mu zatčení Interpolem.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

reklama