reklama

Pokud vím, Zemana dávají do tvarohu, je na ozdravné kúře, říká Paroubek

Prezident Miloš Zeman nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na pravidelný ozdravný pobyt. Řekl to v pořadu Interview na CNN Prima NEWS bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. „Myslím si, že tato několikadenní kúra mu prospěje a zase ho na několik měsíců posílí,“ prohlásil politik.

reklama

„Moje informace jsou takové, že se Miloš Zeman v nemocnici nachází na preventivním nebo ozdravném pobytu,“ uvedl v pořadu Interview Paroubek. „Neříkám, že jsou tyto informace úplně přesné, nemusí být. Ale ten zdroj, ze kterého to mám, je většinou poměrně přesný,“ doplnil.

Prezident podle něj kvůli svému zdravotnímu stavu do Ústřední vojenské nemocnice dochází pravidelně. „Jak já tomu říkám, dají mě do tvarohu a tím se dám dohromady. Myslím si, že tato ozdravná a několikadenní kúra mu prospěje a zase ho na několik měsíců posílí,“ řekl politik. „Pokud tam bude prezident déle, pak má informace nemusí být přesná,“ dodal Paroubek.

Babiš: Obavy nejsou namístě

To, že Zemanovi bezprostřední nebezpečí nehrozí, ve středu potvrdil také premiér Andrej Babiš (ANO). „Jsem informován o panu prezidentovi. Myslím, že žádné obavy nejsou namístě. Jeho zdravotní stav není a ani nikdy nebyl vážný. Nastoupil do nemocnice po konzultaci s lékaři,“ řekl Babiš Rádiu Impuls. „Není potřeba spekulovat, že pan prezident má nějaký problém,“ doplnil.

Předseda vlády přitom ještě v úterý na Twitteru napsal, že „na pana prezidenta myslí a přeje mu vše dobré“. „Ať je brzy zdravý, plný sil a elánu. ÚVN je podle mě to nejlepší pracoviště v naší zemi a jsem rád, že je v těch nejlepších rukou,“ napsal premiér.

Miloš Zeman se v nemocnici nachází od úterý, hospitalizován by měl být nejméně do pátku. Důvody jeho mluvčí Jiří Ovčáček nesdělil. Zdravotní stav prezidenta neokomentovala ani mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama