Covid je pro sportovce obrovský soupeř, říká Neumannová. Jakým stresům čelila dříve sama?

Sledování olympiády si nenechá ujít ani bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která si z her odvezla celkem šest cenných kovů. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedla, že sportovcům nezávidí komplikace spojené s covidem a prozradila, s jakými stresy bojovala sama.

„Když sportovec jede na olympiádu, není to jednoduché. Nesmí onemocnět, v této době ještě covidem, a musí závodit bez fanoušků. Je to obrovská škoda, ale sportovci chtějí soutěžit. Covid je však obrovský soupeř,“ uvedla Neumannová. Složitou situaci prý olympionikům nezávidí.

Obzvláště sportovec, který jede na olympiádu jako favorit, je samozřejmě pod velkým stresem. V roce 2006 si roli favoritky sama vyzkoušela. „I když na olympiádu v Turíně vzpomínám v tom nejlepším, byla to i psychická zátěž. Věděla jsem, že jsou to moje poslední olympijské hry a že jsme pro přípravu udělali všechno,“ popsala.

Přestože se Neumannová olympiády zúčastnila víckrát, slavnostní zahájení zažila jen jednou, paradoxně to bylo na letní olympiádě v Atlantě v roce 1996, kde závodila na horských kolech. „Po zahájení jsem vždy závodila, což se neslučovalo s tím, abych stála na stadionu, ten program byl náročný. Když má sportovec priority, tak nemůže zažívat hezké olympijské záležitosti,“ řekla v pořadu Nový den.

Dcera se věnuje atletice

Zda v jejích závodních šlépějích půjde její dcera Lucie, které letos bude devatenáct let, se teprve uvidí. „Lucka je atletka, po ukončení mé kariéry jsme se přesunuli ze Šumavy do Prahy, takže bylo jasné, že zimní sport nepůjde. Nechala jsem jí ale prostor, ať si vybere a k atletice se dostala sama,“ prozradila Neumannová.

Olympiáda je pro její dceru zatím jeden velký sen. „Snaží se a dělá pro to všechno. Záleží však na zdraví, to je u sportovců nejdůležitější,“ dodala.

Neumannová nadále zůstává ve světě sportu alespoň jako komentátorka letošních závodů v běhu na lyžích. Sledovat bude ale i další sporty. „Fandím všem českým sportovcům, je to úžasná příležitost. Těším se na Sáblíkovou, Ledeckou, ale i na hokej. Budu trávit hodně času u televize,“ dodala.

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Ukrajina hlásí úspěch na jihu. Zničila tanky, plamenometný systém i vrtulník
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Ukrajina hlásí úspěch na jihu. Zničila tanky, plamenometný systém i vrtulník

Válka na Ukrajině trvá už déle než sedm měsíců. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili také zástupci těchto Ruskem okupovaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítají. Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:23

Rusové podle Ukrajinců zadrželi ředitele Záporožské jaderné elektrárny

10:07

Zelenskyj poděkoval Bidenovi za finančního podporu: Vážíme si silného aktu solidarity

09:48

Soul neuznává ruskou anexi ukrajinských území, vyzývá k zachování suverenity

09:31

Expert: Do armády narukují i HIV pozitivní. Možná se dostanou i na frontu, nikomu to nevadí

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Boj o Hrad řečí peněz: Limit 40 milionů plánují vyčerpat pouze dva ohlášení kandidáti

Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši řádově milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK.

Chybí důkazy? Kreml podle ruského tajemníka nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

Rusko nemá informace, že diverzi na plynovodech Nord Stream, které mají po dně Baltu přivádět ruský plyn do Německa, zorganizovaly západní tajné služby, uvedl v ruské televizi tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. Zároveň ale tvrdil, že dříve se západní tajné služby poškozením plynovodů výbuchy zabývaly, uvedl list Kommersant na svém webu.

Král Max. Do Verstappenovy nadvlády už rýpe i Hamilton, zábavu přináší neštěstí Ferrari

Minulý rok nabídla formule 1 neuvěřitelné drama. Pokud se někdo díval na královnu motorsportu při závěrečném prosincovém závodě sezony v Abú Dhabí vůbec poprvé, trefil jackpot. Max Verstappen totiž rozhodl o svém premiérovém titulu mistra světa v posledním kole. Tentokrát se může Nizozemec stát šampionem už o prvním říjnovém víkendu. Ne, ročník není zkrácený, jen si „Super Max“ jede vlastní ligu.

Domácí zpravodajství

Šíření covidu opět zrychluje. Nových případů bylo v pátek o tisíc více než před týdnem

Šíření covidu v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3 859 nových případů nákazy, asi o 1 000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1 564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1 480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Martin R. měl loupit i znásilňovat. Policisté ho našli mrtvého, už vědí, co se stalo

Mrtvým mužem, kterého policie nalezla na konci srpna v lese na Rychnovsku, byl hledaný čtyřicátník podezřelý z loupeže, znásilnění, nedovoleného ozbrojování a omezování osobní svobody. Přečinů se podle policie dopustil dvakrát, a to pod pohrůžkou použití nelegálně držené střelné zbraně. Následně se sám zastřelil. Jeho totožnost nyní potvrdili znalci.