reklama

Jezdíte na dálnici v levém pruhu, i když nepředjíždíte? Hrozí vám několikatisícová pokuta

Většina z nás nedbá na pravidla a na dálnici jezdí pouze v levém pruhu. Za přestupek hrozí několikatisícová pokuta. Policie se letos rozhodla zakročit a bez milosti začala tento přestupek trestat.

reklama

Štáb CNN Prima NEWS vyrazil na dálnici D1 zkontrolovat, jestli řidiči využívají levý pruh skutečně jen pro předjíždění, jak to ukládá zákon. Během zhruba hodiny jely ve špatném pruhu desítky řidičů. „Tady můžeme vidět, že pravý jízdní pruh je volný a v tom pruhu uprostřed a vlevo jedou dvě auta vedle sebe, ještě k tomu stejnou rychlostí,“ okomentoval typickou situaci na dálnici majitel autoškoly Václav Volf.

Zákon nám totiž říká, že mimo obec máme jet jen v pravém pruhu. Ten levý nebo případně prostřední máme využívat jen pro předjíždění. Realita je ale jiná. Někteří Češi lidem s tímto nešvarem začali říkat PLP – tedy přátelé levého pruhu a zaměřovat se na ně začali i policisté. „Policie ČR pořádá v průběhu celého roku několik akcí, které jsou zaměřeny také na chování řidičů, zda dodržují jízdu v jízdním pruhu, ve kterém jezdit mají,“ uvedla mluvčí Policejního prezidia Hana Rubášová.

Hrozí pokuta až 2 500 korun

Mnoho řidičů považuje jízdu v levém pruhu za bezpečnější. „Nemusí reagovat na auta přijíždějící z vedlejší silnice, tu a tam narazí na pomalejší kamion čili oni nemusí dělat nic, jen se držet toho levého pruhu,“ vysvětlil dopravní expert Roman Budský.

Takové chování vás ale může mrzet. Když vás policie chytí, zaplatíte pokutu v rozmezí 2 000 až 2 500 korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy
Koronavirus

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

Flegr: Hromadné akce se měly dávno omezit. Máme výhodu, že Češi jsou bonzáci

Je potřeba co nejvíce testovat. Jde o alternativu k lockdownům a ostatním protikoronavirovým opatřením. CNN Prima NEWS to řekl evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něho není problém provést stovky tisíc PCR testů denně. Zároveň Flegr uvedl, že počet účastníků na hromadných akcích se měl dávno omezit. Výhodou podle něj je, že Češi jsou „bonzáci“, kteří rádi spolupracovníky porušující opatření nahlásí.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

reklama