reklama

Komiksové okénko Kláry Mayerové: Dětské hry jako způsob pomsty na zvířatech

Tento díl je doprovázený soustavným ďábelským smíchem...
Zdroj: Klára Mayerová

Od té doby, co píšu tyhle články, se mí známí strašně často ptají tak jako soucitně: „Jak to zvládáš?“ a „Máš toho hodně, viď?“

reklama

Odpovídám, že nééééé, pohoda, hrdinka, že jo… a vnitřně pláču. Ono to totiž fakt není lehký. Třeba zrovna teď. Je noc. Píšu na zemi vedle hojdavaku, kde houpu usínající šestiměsíční mimino. Čtyřleté dítě teatrálně vzdychá v pokojíčku, protože bylo před chvílí sprdnuto za opětovné vzbuzení mimina a byla mu odepřena 151. pohádka. Vzdycháním budí mimino.

Jak si tak sedím mezi futry, slyším rachot. Králík se mi pokouší odkousnout mobil od nabíječky, protože jí překáží v cestě kamsi. Pizzly je v karanténě v předsíni protože je podzim a on je opět 24/7 obalen bahnem. Samozřejmě se z ní pokouší dostat ven, asi jako my všichni doufal, že na jaře to bylo naposledy.

K tématu

Shodil věšák, mimino je opět vzhůru. Vepřena se má nakázáno karanténovat s Pizzlym, ale co chvíli se nepozorovaně vyplíží a zaleze k dítěti do pokojíčku. Tam se chvíli chová mravně, ale pak stejně vždycky začne hrabat v peřině, oblizovat dítěti bulvy anebo prdět. Dítě samozřejmě hned řve –⁠ buď smíchy, anebo „Mááámíííí!“

Průběžně se zvedám od počítače, abych vylovila Vepřenu uvězněnou v peřině, vypáčila Pizzlyho zaklíněného ve věšáku na prádlo, podala miminu dudel, který si během dvou vteřin nějak zastrčilo kamsi k nohám, sprdla dítě, aby aspoň nehlučelo, když už nemá dost slušnosti na to, aby jako normální člověk spalo, zachránila Králíka od smrti elektrifikací… a do toho se ozve hromové: „MŇAFFFFFFF“, protože Mumie se rozhodla opět vstát z mrtvých. Upřímně, někdy to není k smíchu ani mně.

Ale když už je mám, tak je přece nedám do útulku a nenarvu do babyboxu, že jo. Ten babybox by prý u čtyřletého nebyl legální. Ptala jsem se.

/ fotografií

Občas přemýšlím, že se rozvedu, ne že bychom měli v manželství nějaké problémy, ale ta střídavá péče mě láká. Otevřela jsem tohle téma nedávno před manželem, bohužel moje nadšení nesdílel.

Takže mi nezbývá nic jiného, než z toho vytřískat maximum. A musím říct, že po těch letech je z toho už velmi propracovaný systém pomst, pomstiček, zlomyslností a dalších, pro mě velmi uspokojujících momentů.

Řekněme, že Vepřena opět zapomene, že není dobytek, ale pes –⁠ a vykadí se třeba k dítěti do pokojíčku na koberec. Zhaftnout ji u toho se mi nikdy nepovedlo, takže trest nepřichází v úvahu. Ona by zrovna Vepřena stejně po pěti sekundách netušila, o co kráčí, její mozek není zařízený, aby udržel jakoukoli myšlenku, jeho hlavní funkce je žrádloradar. To je všechno, co zvládne.

K tématu

Já se ale nenechám vykolejit. V takové chvíli například nabídnu dítěti, jestli se nepůjde vykoupat. Do koupelny si nenápadně vezmu něco k jídlu, jakože se tam nasvačím, a jakmile se objeví Vepřena, dítě začne žadonit, jestli k němu může Vepřena do vany. Vepřena nenávidí koupání…. Takže beze všeho!!! Buhahahahahaaaaa. Pomsta je na světě a já jako bych s tím neměla nic společného.

Funguje to na všechno a na všechny. Čtyřletá si odmítá uklidit pokojíček? Jee promiň, že jsem tu pískla tím míčkem a Pizzly se sem vřítil a všechno, co sis odmítla uklidit, ti pošlapal a zabahnil… Králík kousla manžela? Hmm, jestlipak by si dítě nechtělo hrát s vodou v rozprašovači… a co kdyby stříklo zrovna do támhletoho kouta? Jé, Králíku, ty tam zrovna spíš? Manžel dělá chytrého a tvrdí, že by to doma zvládnul líp? Co mu takhle předložit k večeři klobásu a pak náááhodou říct děcku, ať si jde dát oblečení do koše na prádlo. Jenom já moc dobře vím, že při tom pokaždé, pokaždé(!) vpustí Vepřenu do kuchyně… a šup, je po klobásce. A já jsem v tom jako vždycky „nevinně“, jen to pozoruju, tvářím se soucitně nebo pohoršeně… a vnitřně už nepláču, ale řvu smíchy.

A teď mě omluvte, dítě vylilo pití do postele. Jdu to uklidit a vypustit Mumii, svou ultimátní pomstu. Její dech je něco jako velmi ohavný, až nesnesitelně smradlavý rajský plyn. Buď se dávíš, nebo omdlíš. Doufám v to druhé, je to o trošku humánnější řešení, jak dosáhnout volného večera, než dítě přidusit polštářem nebo praštit pánvičkou. Ačkoli…

K tématu

Tagy: pes králík komiks výchova rodičovství
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Koronavirus

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Čeští zdravotníci už podali více než 2,2 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Naprostá většina očkovaných ale zatím obdržela pouze první dávku. Jak dlouho bude Čechům trvat dosažení potřebné míry proočkovanosti? Kolik lidí prošlo nemocnicemi, kolik zemřelo nebo jaký je dosavadní počet potvrzených případů nákazy SARS-CoV-2? Podívejte se na průběh pandemie v číslech.

Moravskoslezský kraj

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu

Zákaz popíjení piva a dalších alkoholických nápojů na veřejných místech skončil v pondělí, pokud totéž nezakazují obecní vyhlášky. V proslulé ostravské Stodolní ulici žádná taková vyhláška neplatí, přesto se tam v úterý nabízel „tekutý chléb“ u pouhých dvou výdejních okének. Zapomněl národ na chuť čepovaného, nebo má oprávněný strach z nákazy covidem?

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři
Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody
Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty
Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Další články
reklama
reklama