reklama

Komiksové okénko Kláry Mayerové: Dětské hry jako způsob pomsty na zvířatech

Od té doby, co píšu tyhle články, se mí známí strašně často ptají tak jako soucitně: „Jak to zvládáš?“ a „Máš toho hodně, viď?“

reklama

Odpovídám, že nééééé, pohoda, hrdinka, že jo… a vnitřně pláču. Ono to totiž fakt není lehký. Třeba zrovna teď. Je noc. Píšu na zemi vedle hojdavaku, kde houpu usínající šestiměsíční mimino. Čtyřleté dítě teatrálně vzdychá v pokojíčku, protože bylo před chvílí sprdnuto za opětovné vzbuzení mimina a byla mu odepřena 151. pohádka. Vzdycháním budí mimino.

Jak si tak sedím mezi futry, slyším rachot. Králík se mi pokouší odkousnout mobil od nabíječky, protože jí překáží v cestě kamsi. Pizzly je v karanténě v předsíni protože je podzim a on je opět 24/7 obalen bahnem. Samozřejmě se z ní pokouší dostat ven, asi jako my všichni doufal, že na jaře to bylo naposledy.

Shodil věšák, mimino je opět vzhůru. Vepřena se má nakázáno karanténovat s Pizzlym, ale co chvíli se nepozorovaně vyplíží a zaleze k dítěti do pokojíčku. Tam se chvíli chová mravně, ale pak stejně vždycky začne hrabat v peřině, oblizovat dítěti bulvy anebo prdět. Dítě samozřejmě hned řve –⁠ buď smíchy, anebo „Mááámíííí!“

Průběžně se zvedám od počítače, abych vylovila Vepřenu uvězněnou v peřině, vypáčila Pizzlyho zaklíněného ve věšáku na prádlo, podala miminu dudel, který si během dvou vteřin nějak zastrčilo kamsi k nohám, sprdla dítě, aby aspoň nehlučelo, když už nemá dost slušnosti na to, aby jako normální člověk spalo, zachránila Králíka od smrti elektrifikací… a do toho se ozve hromové: „MŇAFFFFFFF“, protože Mumie se rozhodla opět vstát z mrtvých. Upřímně, někdy to není k smíchu ani mně.

Ale když už je mám, tak je přece nedám do útulku a nenarvu do babyboxu, že jo. Ten babybox by prý u čtyřletého nebyl legální. Ptala jsem se.

Občas přemýšlím, že se rozvedu, ne že bychom měli v manželství nějaké problémy, ale ta střídavá péče mě láká. Otevřela jsem tohle téma nedávno před manželem, bohužel moje nadšení nesdílel.

Takže mi nezbývá nic jiného, než z toho vytřískat maximum. A musím říct, že po těch letech je z toho už velmi propracovaný systém pomst, pomstiček, zlomyslností a dalších, pro mě velmi uspokojujících momentů.

Řekněme, že Vepřena opět zapomene, že není dobytek, ale pes –⁠ a vykadí se třeba k dítěti do pokojíčku na koberec. Zhaftnout ji u toho se mi nikdy nepovedlo, takže trest nepřichází v úvahu. Ona by zrovna Vepřena stejně po pěti sekundách netušila, o co kráčí, její mozek není zařízený, aby udržel jakoukoli myšlenku, jeho hlavní funkce je žrádloradar. To je všechno, co zvládne.

Já se ale nenechám vykolejit. V takové chvíli například nabídnu dítěti, jestli se nepůjde vykoupat. Do koupelny si nenápadně vezmu něco k jídlu, jakože se tam nasvačím, a jakmile se objeví Vepřena, dítě začne žadonit, jestli k němu může Vepřena do vany. Vepřena nenávidí koupání…. Takže beze všeho!!! Buhahahahahaaaaa. Pomsta je na světě a já jako bych s tím neměla nic společného.

Funguje to na všechno a na všechny. Čtyřletá si odmítá uklidit pokojíček? Jee promiň, že jsem tu pískla tím míčkem a Pizzly se sem vřítil a všechno, co sis odmítla uklidit, ti pošlapal a zabahnil… Králík kousla manžela? Hmm, jestlipak by si dítě nechtělo hrát s vodou v rozprašovači… a co kdyby stříklo zrovna do támhletoho kouta? Jé, Králíku, ty tam zrovna spíš? Manžel dělá chytrého a tvrdí, že by to doma zvládnul líp? Co mu takhle předložit k večeři klobásu a pak náááhodou říct děcku, ať si jde dát oblečení do koše na prádlo. Jenom já moc dobře vím, že při tom pokaždé, pokaždé(!) vpustí Vepřenu do kuchyně… a šup, je po klobásce. A já jsem v tom jako vždycky „nevinně“, jen to pozoruju, tvářím se soucitně nebo pohoršeně… a vnitřně už nepláču, ale řvu smíchy.

A teď mě omluvte, dítě vylilo pití do postele. Jdu to uklidit a vypustit Mumii, svou ultimátní pomstu. Její dech je něco jako velmi ohavný, až nesnesitelně smradlavý rajský plyn. Buď se dávíš, nebo omdlíš. Doufám v to druhé, je to o trošku humánnější řešení, jak dosáhnout volného večera, než dítě přidusit polštářem nebo praštit pánvičkou. Ačkoli…

Tagy:

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Zkrachují další menší dodavatelé energií. Záleží, jak tuhá bude zima, varuje ekonom

Situace na trhu s energiemi se vyhrocuje. Po krachu společnosti Bohemia Energy ukončují činnost i další dodavatelé. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je potřeba se připravit na krach dalších menších společností. Záleží ale na tom, jak tuhá bude letošní zima. Kovanda v Novém dni na CNN Prima NEWS varoval budoucí vládu, která to podle něj bude mít z ekonomického hlediska strašně těžké.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

Škoda zastaví na 14 dní výrobu, v provozu nechá jednu linku. Může za to nedostatek čipů

Automobilka Škoda Auto od pondělí na následující dva týdny zcela zastaví výrobu ve všech třech svých tuzemských závodech, výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při této odstávce chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut, informoval vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama