reklama

Komiksové okénko Kláry Mayerové: Dětské hry jako způsob pomsty na zvířatech

Od té doby, co píšu tyhle články, se mí známí strašně často ptají tak jako soucitně: „Jak to zvládáš?“ a „Máš toho hodně, viď?“

reklama

Odpovídám, že nééééé, pohoda, hrdinka, že jo… a vnitřně pláču. Ono to totiž fakt není lehký. Třeba zrovna teď. Je noc. Píšu na zemi vedle hojdavaku, kde houpu usínající šestiměsíční mimino. Čtyřleté dítě teatrálně vzdychá v pokojíčku, protože bylo před chvílí sprdnuto za opětovné vzbuzení mimina a byla mu odepřena 151. pohádka. Vzdycháním budí mimino.

Jak si tak sedím mezi futry, slyším rachot. Králík se mi pokouší odkousnout mobil od nabíječky, protože jí překáží v cestě kamsi. Pizzly je v karanténě v předsíni protože je podzim a on je opět 24/7 obalen bahnem. Samozřejmě se z ní pokouší dostat ven, asi jako my všichni doufal, že na jaře to bylo naposledy.

Shodil věšák, mimino je opět vzhůru. Vepřena se má nakázáno karanténovat s Pizzlym, ale co chvíli se nepozorovaně vyplíží a zaleze k dítěti do pokojíčku. Tam se chvíli chová mravně, ale pak stejně vždycky začne hrabat v peřině, oblizovat dítěti bulvy anebo prdět. Dítě samozřejmě hned řve –⁠ buď smíchy, anebo „Mááámíííí!“

Průběžně se zvedám od počítače, abych vylovila Vepřenu uvězněnou v peřině, vypáčila Pizzlyho zaklíněného ve věšáku na prádlo, podala miminu dudel, který si během dvou vteřin nějak zastrčilo kamsi k nohám, sprdla dítě, aby aspoň nehlučelo, když už nemá dost slušnosti na to, aby jako normální člověk spalo, zachránila Králíka od smrti elektrifikací… a do toho se ozve hromové: „MŇAFFFFFFF“, protože Mumie se rozhodla opět vstát z mrtvých. Upřímně, někdy to není k smíchu ani mně.

Ale když už je mám, tak je přece nedám do útulku a nenarvu do babyboxu, že jo. Ten babybox by prý u čtyřletého nebyl legální. Ptala jsem se.

Občas přemýšlím, že se rozvedu, ne že bychom měli v manželství nějaké problémy, ale ta střídavá péče mě láká. Otevřela jsem tohle téma nedávno před manželem, bohužel moje nadšení nesdílel.

Takže mi nezbývá nic jiného, než z toho vytřískat maximum. A musím říct, že po těch letech je z toho už velmi propracovaný systém pomst, pomstiček, zlomyslností a dalších, pro mě velmi uspokojujících momentů.

Řekněme, že Vepřena opět zapomene, že není dobytek, ale pes –⁠ a vykadí se třeba k dítěti do pokojíčku na koberec. Zhaftnout ji u toho se mi nikdy nepovedlo, takže trest nepřichází v úvahu. Ona by zrovna Vepřena stejně po pěti sekundách netušila, o co kráčí, její mozek není zařízený, aby udržel jakoukoli myšlenku, jeho hlavní funkce je žrádloradar. To je všechno, co zvládne.

Já se ale nenechám vykolejit. V takové chvíli například nabídnu dítěti, jestli se nepůjde vykoupat. Do koupelny si nenápadně vezmu něco k jídlu, jakože se tam nasvačím, a jakmile se objeví Vepřena, dítě začne žadonit, jestli k němu může Vepřena do vany. Vepřena nenávidí koupání…. Takže beze všeho!!! Buhahahahahaaaaa. Pomsta je na světě a já jako bych s tím neměla nic společného.

Funguje to na všechno a na všechny. Čtyřletá si odmítá uklidit pokojíček? Jee promiň, že jsem tu pískla tím míčkem a Pizzly se sem vřítil a všechno, co sis odmítla uklidit, ti pošlapal a zabahnil… Králík kousla manžela? Hmm, jestlipak by si dítě nechtělo hrát s vodou v rozprašovači… a co kdyby stříklo zrovna do támhletoho kouta? Jé, Králíku, ty tam zrovna spíš? Manžel dělá chytrého a tvrdí, že by to doma zvládnul líp? Co mu takhle předložit k večeři klobásu a pak náááhodou říct děcku, ať si jde dát oblečení do koše na prádlo. Jenom já moc dobře vím, že při tom pokaždé, pokaždé(!) vpustí Vepřenu do kuchyně… a šup, je po klobásce. A já jsem v tom jako vždycky „nevinně“, jen to pozoruju, tvářím se soucitně nebo pohoršeně… a vnitřně už nepláču, ale řvu smíchy.

A teď mě omluvte, dítě vylilo pití do postele. Jdu to uklidit a vypustit Mumii, svou ultimátní pomstu. Její dech je něco jako velmi ohavný, až nesnesitelně smradlavý rajský plyn. Buď se dávíš, nebo omdlíš. Doufám v to druhé, je to o trošku humánnější řešení, jak dosáhnout volného večera, než dítě přidusit polštářem nebo praštit pánvičkou. Ačkoli…

Tagy:
Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku
Reportáž

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý letý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková postupuje, Vondroušová bojuje s 16letou
OH 2021

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková postupuje, Vondroušová bojuje s 16letou

Olympijské hry v Tokiu pokračují po pátečním slavnostním ceremoniálu svým druhým dnem. Tenistka Barbora Krejčíková po zranění své soupeřky postupuje dál ve dvouhře, Markéta Vondroušová pak bojuje s 16letou Nizozemkou. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, kdy po většinu závodu jel ve vedoucí skupině, nakonec se ale propadl. První zlatou medaili v Tokiu bere Čína. Získala ji pro ni střelkyně Jang Čchien. Olympijské hry pak končí pro dvojici skifařů Jana Cincibucha a Jakuba Podrazila.

Pláč Nausch Slukové. Když Tokio nevyjde, chci o to víc na další olympiádu, říkala loni

Jen těžko si lze představit, co v těchto dnech doopravdy prožívá beachvolejbalistka Barbora Hermannová a zejména její parťačka Markéta Nausch Sluková. Na poslední chvíli přišly o olympijské hry, které vlastně byly jediným důvodem, proč spolu ještě hrály. Ne že by si lezly na nervy, ovšem plán byl jasný. Tokio a pak v případě Nausch Slukové založení rodiny.

Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska

Cesta vlakem na dovolenou do Chorvatska se některým turistům změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Cestující si nestěžovali pouze na mnohahodinová zpoždění, ale také na kvalitu nabízených služeb ve vlacích společnosti Regiojet. Barbora, která k Jadranu cestovala, upozornila CNN Prima NEWS na nefunkční toalety a také na značný nepořádek ve vlacích. Dopravce se za způsobené problémy omluvil.

Kolaps z horka může vést i ke smrti. Na pozoru by měli být senioři, děti a lidé s obezitou

Tropické počasí přináší i řadu zdravotních komplikací. Při dlouhotrvajících tropech hrozí přehřátí organismu, ale i riziko úpalu a úžehu. Kteří lidé jsou nejvíce ohroženi a jak poznat úpal od úžehu? CNN Prima NEWS oslovila MUDr. Lenku Zimolkovou, vedoucí lékařku nízkoprahového interního příjmu II. interní kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Noční můra, kritizují české děti karanténu na Maltě. Zbytečné emoce, mírní věc konzul

Nepříliš povedený výlet na Maltu zažili mladí Češi a Slováci. Na ostrov poblíž Itálie vyrazili na jazykový pobyt, ale kvůli nákaze koronavirem jedné ze studentek museli do karantény. Zde si děti a mladiství stěžovali na její podmínky. Tvrdili, že k jídlu dostávají syrové maso a další nekvalitní jídlo, nebo že jim místní personál neuklízí a v pokojích se tak hromadí odpadky. Český konzul na Maltě ovšem jejich vyjádření mírní a hlásí, že podmínky rozhodně nebyly tak dramatické.

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Nejtěžší chvíle Karla Gotta: Dávali mi šest měsíců života. Měl jsem ukrutné bolesti

Rok a půl poté, co se Karel Gott vyléčil z rakoviny, měl novou diagnózu, onemocnění krvetvorby. Jeho zdravotní stav se zhoršil a lékaři mu předpovídali pouze šest měsíců života. O době před smrtí napsal nejznámější český zpěvák v autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla 14. července při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Přiznal, že měl ukrutné bolesti i halucinace.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

reklama