Zemřel uznávaný zpěvák. Jeho hlas zazněl v Aladinovi, slavný hit od něj převzala Céline Dion

Ve věku 60 let zemřel Daniel Lévi. Uznávaný francouzský zpěvák a skladatel podlehl rakovině. Smutnou zprávu přinesl web i24 News.

Lévi od loňského roku trpěl zdravotními komplikacemi kvůli rakovině tlustého střeva. Letos v květnu pak prodělal akutní operaci. Tento čtvrtek jeho manželka Sandrine připravovala fanoušky na nejhorší. „Daniel potřebuje vaše modlitby víc než kdy dříve. Čas se mu krátí, tak se zvedněte a konejte hned,“ napsala na zpěvákově instagramovém profilu. Modlitby už ale nezabraly a zpěvák v sobotu zemřel.

Lévi, který se narodil v Alžírsku, vyrůstal v Lyonu. Své první album Cocktail vydal v roce 1983. O osm let později následovala role v muzikálu Sand et les Romantiques. Se zpěvačkou Karine Costovou pak nazpíval francouzskou verzi písničky A Whole New World, která zazněla ve slavném animovaném filmu Aladin od studia Disney.

Svého největšího úspěchu ale dosáhl v roce 2000 s písní L'envie d'aimer z muzikálu Les Dix Commandements (Desatero přikázání). Song se dlouhé týdny držel na čele francouzských hitparád a dodnes se v zemi řadí mezi nejprodávanější singly v historii. Píseň se dočkala i několika cover verzí, mimo jiné i od slavné Kanaďanky Céline Dion, se kterou si Lévi zazpíval duet.

Tagy: