reklama

Hlídky budou na všech hlavních tazích. Pomohou i kriminalisté, tvrdí hejtman Kulhánek

Nesmí zkolabovat doprava, s kontrolami pomůže i kriminální policie. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek v Hlavních zprávách televize CNN Prima NEWS popsal, jak budou policisté kontrolovat pohyb v uzavřených okresech.

reklama

„Od půlnoci bude policie rozmístěna na 44 stanovištích na jednotlivých hranicích okresů i mezi postiženými okresy. Bude tam 24 hodin denně a bude to zajišťovat téměř 300 policistů,“ popsal Kulhánek.

Podle něj bude režim takový, aby nezkolabovala doprava a všichni se dostali do zaměstnání, k lékaři a mohli naplnit své životní potřeby, případně se postarat o své blízké. „Kontroly budou namátkové, aby silnice byly průjezdné. Budou ale na všech kategoriích komunikací, od dálnice D6 po silnice první až čtvrté třídy,“ upřesnil hejtman Karlovarského kraje. Dodal, že policie nebude akorát na účelových komunikacích a lesních cestách.

Zapojí se kriminální policie

„Kapacita je limitovaná, ale všechny hlavní tahy, tedy silnice všech tříd, budou obsazeny policejními hlídkami,“ podotkl.

Kulhánek CNN Prima NEWS také řekl, že podle sdělení krajského policejního ředitele Petra Macháčka budou zapojeni policisté nejen uniformovaní, ale i z dalších výkonů, třeba kriminální policie. „A to právě proto, aby se tyto personální kapacity nedotkly i dalších činností, které policie musí zastávat. Dle ujištění Macháčka policie bude všechny další funkce dále plnit,“ zdůraznil hejtman.

K tématu

Další hlavní zprávy

Praha

Prahu čeká bouřlivá neděle. Vzdor zákazům se chystají hned dvě demonstrace

Prahu čeká bouřlivá neděle. Vzdor zákazům se chystají hned dvě demonstrace

V neděli se v Praze sejdou hned dvě demonstrace. Iniciativa My společně avizovala začátek ve 13 hodin na Václavském náměstí, zúčastní se jí například poslanec Lubomír Volný. Na 14. hodinu pak protest za ochranu Ústavy České republiky svolala iniciativa Chcípl PES. Účastníci se shromáždí na Staroměstském náměstí. CNN Prima NEWS bude průběh obou protestů sledovat.

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Přibylo přes devět tisíc nakažených. Jde o třetí nejvyšší víkendový nárůst
Revoluce v očkování se zatím nekoná. Vakcíny přitom nechybí, jen se nestačí vyočkovat
reklama
reklama
Práce na prvním vesmírném hotelu začnou v roce 2025. Najdete v něm bar i lázně

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan
Další články
reklama
reklama