Šimka ze mě málem trefilo, přiznal Krampol. Proč Belmondova dabéra obdivuje Vémola?

Herec Jiří Krampol se zamiloval a září štěstím.

Jiri Krampol s Vemolou

I když je Jiří Krampol momentálně v nemocnici se zápalem plic, platí za nevyčerpatelnou studnici historek a vtipů. Což dokázal nedávno na křtu knihy kamaráda Miloše Schmiedbergera.

Karlos Vémola má díky nedávné operaci ruky poměrně dost času, a tak může obrážet různé akce. Obzvlášť sleduje ty, na kterých figuruje Jiří Krampol, tihle dva našli společnou řeč. „S Jirkou si dovede každý povídat hodiny a hodiny, je studnice historek. Máme společný tah na branku, ale když vidím, co zvládá, tak jsem pozadu. Každý mi říká, že mám hrozný tempo a já říkám: Podívejte se na Jirku, je mu přes osmdesát. Je to velký vzor,“ popsal Vémola.

Ilustrátorku Lucii Lososovou inspiruje Krampol hlavně humorem. „Je to velmi pozorný člověk ke svému okolí,“ uvedla Lososová. Krampol svými příběhy rozesmívá i kamaráda a fotografa Miloše Schmiedbergera v podstatě každý den. „Naše příběhy spočívají v tom, že mi zavolá v šest ráno a zeptá se, jestli jsem doma. Pak mi zavolá kolem půl 11. v noci a ptá se: Hele, Milouš, spíš? A teď spustí plejádu, co dělal za celý den,“ uvedl Schmiedberger.

Na Krampola si určitě zvykl i humorista Miloslav Šimek, jejichž povídky do knihy posbíral právě letitý kamarád, fotograf Miloš Schmiedberger. „My jsme si se Šimkem dělali srandovní naschvály, někdy to bylo krutý, třeba v Americe jsme jeli z parku a v zatáčce byl les a ten Američan říkal, že je tam největší výskyt medvědů grizzly v Americe a Šimek se šel vyčůrat a já jsem na něj udělal medvěda, málem ho trefilo,“ popsal Krampol.

Tagy: