Pospíšil: Má dělník platit vzdělání právníkům? Zvážil bych školné. Jen drobné, říká Konečná

Jedním ze způsobů, jak získat peníze do státní pokladny, by podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) bylo školné. Navrhoval by ho u oborů „komerčního charakteru”, jako je třeba profese právníka. V Partii ale jeho návrh rozcupovala europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, podle které by šlo jen o drobné.

„Bude to i nepopulární, ale možností by bylo školné v oborech, které mají komerční charakter, jako například právo. Právník má nadprůměrný příjem a není morální, aby dělník odváděl daně na studium na vysokých školách,“ upozornil Pospíšil.

U technických nebo zdravotnických oborů by se školného vyvaroval. „Jestli nechcete zadlužovat zemi, neprojídejme budoucnost našich dětí. Je to ekonomická realita, příjmy za školné jsou jen drobné,“ oponovala Konečná, která se zasazuje o daňovou reformu.

Na celou debatu se můžete podívat ve videu v úvodu článku. Volení zástupci lidu se zabývali mimo jiné úpravou rodičovské nebo nadcházejícím bojem o Hrad. Poslechnout si ji můžete i jako podcast:

Tagy: