reklama

Sledujte ŽIVĚ nový pořad Jak volí vaše peněženka: Ekonomické dopady voleb očima odborníků

Ceny v Česku rostou nejrychleji od roku 2012. Proč se to děje, kdo za to může a jak lze prudké zdražování zastavit? Na tyto a další věci se ekonomů a politiků budou ptát moderátoři nového pořadu Jak volí vaše peněženka. Vysíláme živě v pondělí 30. srpna v 18 hodin na CNN Prima NEWS. Hosty budou ekonomové Ilona Švihlíková a Mojmír Hampl, které vystřídá duo politiků Patrik Nacher (za ANO) a Radim Fiala (SPD).

reklama

České domácnosti trápí zdražování prakticky všeho, zejména pak potravin a energií. Ceny u nás rostou nejrychleji za posledních devět let. V pondělí 30. srpna v 18 hodin přijdou na téma zdražování diskutovat ekonomové i politici, kteří se ucházejí o váš hlas v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny.

„Ve studiu přivítáme nejprve ekonomy Ilonu Švihlíkovou a Mojmíra Hampla. Zeptáme se jich, co je příčinou tak prudkého růstu cen a kdo za to může. Pak přijdou politici, kterých se budeme ptát, jak na domácnosti čelící růstu cen myslí ve svých programech,“ říká Lucie Hrdličková, moderátorka pořadu Jak volí vaše peněženka.

Ve druhé polovině třicetiminutového pořadu budou otázkám moderátorů čelit poslanci Patrik Nacher (za ANO) a Radim Fiala (SPD). „Budeme po nich chtít vysvětlení a předložení receptů na to, jak zdražování zastavit. Připadá nám, že politické strany na to ve svých programech příliš nemyslí,“ dodává Petr Musil, který bude pořadem rovněž provázet.

Jak volí vaše peněženka patří do rodiny pořadů CNN Prima NEWS, které stanice připravila pro následujících šest týdnů zbývajících do voleb do Poslanecké sněmovny. Bude zaměřen na ekonomická témata, která trápí české domácnosti. Vedle zdražování se moderátorská dvojice bude zabývat dluhy České republiky a státním rozpočtem, důchody, nedostupným bydlením, dvojí kvalitou potravin nebo tím, proč Češi i po více než 30 letech od listopadu 1989 vydělávají méně než lidé v západní Evropě.

Sledujte pořad Jak volí vaše peněženka každé pondělí a středu vždy od 18 hodin na CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog
Koronavirus

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog

Klid před bouří. Tak označil aktuální pandemickou situaci v Česku infektolog a přednosta kliniky infekčních nemocí ve Fakultní nemocnici Brno Petr Husa. Nejdříve podle něj onemocní omikronem mladí, ti ale péči v nemocnicích ve velké míře potřebovat nebudou. Pak se bude situace zhoršovat, varoval. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) už tvoří v Česku omikron 80 % případů nákazy COVID-19.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama