Mám své favority, rozhodnou televizní debaty. Zeman řekl, koho podpoří v boji o Hrad

Miloš Zeman vidí přinejmenším dva silné kandidáty na prezidenta České republiky. Již dříve řekl, že pokud vyhraje jeden z nich, bude spokojený. „Pro mě budou rozhodující televizní debaty těchto dvou. Jak mezi sebou, tak s ostatními, kteří se tam ještě přifaří,“ naznačil Miloš Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Není tajemstvím, že pro Miloše Zemana jsou mezi dosavadními kandidáty na funkci českého prezidenta nejsilnější Josef Středula a Andrej Babiš. Je si však vědom, že má jen jeden hlas, a tak se bude muset rozhodnout, kterému z nich jej dá. „Podle výsledků televizních debat,“ odpověděl na dotaz moderátorky, co bude pro něho klíčovým kritériem.

Současný prezident odmítl, že by si hodil korunou. Nevyloučil, že některého z uvedených kandidátů veřejně podpoří. „Ale spíše to pokládám za nepravděpodobné,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Nechce prý voliči příliš manipulovat. „Už tím, že týdny svým voličům říkám, že tyto dva kandidáty považuji za nejsilnější, jimi, doufám v tom dobrém slova smyslu, manipuluji. Abych ještě řekl: ‚Volte toho, nebo onoho,‘ to by jeden z těch dvou musel udělat šílenou chybu. Což ovšem nelze vyloučit,“ dodal Zeman.

Podle prezidenta republiky není příliš moudré, že Andrej Babiš objíždí zemi v karavanu, ale dosud jasně neřekl, zda do boje o Hrad půjde, či nikoli. „Přikládám to špatné taktice. Podle mého názoru může tu kandidaturu oznámit dříve, protože pak bude jeho kampaň věrohodnější. Objíždění republiky obytným vozem není nic špatného. Já jsem také republiku objížděl autobusem Zemákem,“ podotkl Miloš Zeman.

Hlava státu také prozradila, že o prezidentském kandidátu hovořila i s premiérem Petrem Fialou (ODS). Koalice Spolu prý svého adepta na Hrad oznámí někdy začátkem září. „Nevidím tam ale žádnou výraznou osobnost. Byl bych rád, kdybych se mýlil, protože výrazných osobností není nikdy dost,“ řekl Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD
Partie

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD

Ostrá slova kvůli Rusku, skákání do řeči i slovní útoky. Diváci povolební Partie Terezie Tománkové v lánském zámku byli svědky několika hádek mezi vládními politiky a šéfem opozičního hnutí SPD Tomiem Okamurou. Zatímco ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) osočil ze lži, šéfa Senátu Miloše Vystrčila kritizoval za údajné překrucování slov. Koaliční politici mu ostrá slova vrátili – Okamura si vyslechl, že se chová trapně a že chce vyjednávat s nepřátelským Ruskem ohledně plynu.

Infobox
sledujeme živě
20:43

V Táboře bude vládnout koalice Tábor 2020, Společně pro Tábor a Piráti

20:16

Kolín povede dosavadní koalice Změny pro Kolín, Volby pro Kolín a Kolíňáků

19:50

Nacher: Konkurenti kádrují, hledají „vládní“ shodu. Přitom se obsahově shodneme s ODS

19:28

Zdeněk Hřib: Prioritou je řešit program a půdorys koalice

Živě
ON-LINE: Piráti a Spolu se zatím na koalici v Praze neshodli. Hřib vypočítal podmínky

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Vaclík čelí zuřivé Ronaldově armádě: Zabijáku, nehet CR7 má větší cenu než tvoje rodina

Brankářská jednička fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík v sobotu příliš nepotěšila české fanoušky. Gólman Olympiakosu Pireus v Lize národů proti Portugalcům pustil z pěti střel směřujících na bránu čtyři za svá záda. A u toho si proti sobě poštval mnoho zahraničních příznivců. Ostře srazil největší personu týmu soupeře Cristiana Ronalda, což způsobilo nechutnou kanonádu na jeho sociálních sítích.

Domácí zpravodajství

České videohry táhnou. Herní vývojáři hlásí miliardové obraty, chybí jim ale pracovníci

Obrat českého herního průmyslu za rok 2021 dosáhl rekordních 7,11 miliardy korun, v porovnání s loňskými hodnotami jde o třetinový nárůst. Sektor zaměstnává největší počet zaměstnanců ve své historii, rychlým tempem vznikají i nová vývojářská studia. Odvětví nicméně trápí letité problémy, jako je nedostatek kvalifikované pracovní síly. Data vychází ze studie o stavu herního průmyslu v České republice, kterou zveřejnila Asociace českých herních vývojářů (GDA CZ).

Rakušan vybral nového ředitele rozvědky. Měl by jím být její exnáměstek Posolda

Novým ředitelem civilní rozvědky by se mohl stát bývalý náměstek pro operativní činnost Vladimír Posolda, informoval Deník N. Podle webu by ho měl na pondělním jednání vlády představit ministrům vicepremiér Vít Rakušan (STAN), kterému se souhlasem vlády náleží šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) jmenovat. Funkce ředitele rozvědky není obsazena od konce srpna, kdy rezignoval Petr Mlejnek.

Babišův syn pod drobnohledem. Soud chce v kauze Čapí hnízdo přezkoumat jeho psychiku

Soud v kauze Čapí hnízdo přibere znalce z oboru psychologie a psychiatrie ke zkoumání duševního stavu Andreje Babiše mladšího, syna obžalovaného předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Soudce Jan Šott vyhověl návrhu obhajoby. Posudek by měli znalci zpracovat do 30. listopadu. Kromě bývalého premiéra Babiše čelí obžalobě i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.