Nemocnice budou trpět dva týdny. Musíme testovat očkované, shodují se političtí lékaři

Zátěž na nemocnice bude kvůli koronavirové vlně přetrvávat ještě čtrnáct dní. Myslí si to odborný garant TSS pro zdravotnictví Marek Zeman. S ním v Partii diskutovali i Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS), poslanec David Kasal (ANO) a senátor Karel Zitterbart (STAN). Shodli se, že by se mělo začít s testováním očkovaných.

„Situace na JIP není vůbec dobrá. Ale zlepšuje se to samo o sobě. Neříkám, že opatření nepomáhají, ale je tam přirozený vývoj. Pandemie se pohybuje ve vlnách, když se začala zvedat čísla hospitalizovaných, společnost reagovala a vláda přišla s opatřeními,“ pronesl v Partii Zeman, lékař a člen strany Trikolóra Svobodní Soukromníci.

„Očkování nebrání přenosu infekce, testování by mělo být daleko víc i u osob, které jsou očkované. Jedna skupina je očkovaná, ti nemusí nic moc, neočkovaní toho naopak moc nesmí,“ doplnil.

Na potřebě testování i vakcinovaných lidí se shodli i ostatní diskutéři v Partii. „Byla to chyba, že se očkovaní přestali testovat,“ zmínila Crkvenjaš.

Křivka grafu denních přírůstků nakažených se v Česku pomalu láme, pozitivní trend vnímá i poslanec Kasal. „Zátěž na nemocnice bude přetrvávat 14 dní,“ myslí si. Podle něj už vláda vyčerpala pozitivní formy motivace lidí k očkování. Vakcína by proto měla být povinná.

S tím ale nesouhlasí Zeman z Trikolóry. Ačkoli sám má v očkování relativní důvěru, existují podle něj neověřené případy, kdy vakcinace vedla ke smrti. Podle něj se ale těžko prokazují.

Tagy:
Partie Partie Terezie Tománkové Zdenka Němečková Crkvenjaš David Kasal Marek Zeman Karel Zitterbart