Ani přesun letadlem nepomohl. Plzeň se postarala o blamáž roku, z poháru ji vyřadil Hlučín

Fotbalisté Viktorie Plzeň

Plzeň do Hlučína letěla letadlem, úspěch to nepřineslo

Fotbalisté Plzně se s účinkováním v domácím poháru nečekaně rozloučili hned po prvním zápase. Lídr nejvyšší soutěže a úřadující český mistr ve 3. kole MOL Cupu senzačně prohrál na půdě třetiligového Hlučína 2:3 a na domácí scéně utrpěl první porážku v sezoně. Všechny tři góly vítězů dal Dominik Smékal, rozhodující branku vstřelil ve čtvrté minutě nastavení.

Další prvoligové celky nezaváhaly. Finalista minulého ročníku Sparta zvítězila v Domažlicích vysoko 6:1. Brno odvrátilo hrozbu vypadnutí a po obratu v závěrečných minutách vyhrálo 2:1 na půdě Táborska. Mladá Boleslav rozstřílela Prostějov 4:0, Hradec Králové stejným poměrem zvítězil v Chlumci nad Cidlinou, Ostrava vyhrála 2:0 ve Velvarech a Olomouc 3:1 v Zápech.

Plzeň je třetím vyřazeným prvoligovým týmem v MOL Cupu. Pohár už dříve opustily Jablonec a Pardubice.

Trenér Viktorie Bílek nasadil v Hlučíně, s nímž se Plzeň v poháru utkala potřetí za posledních šest let, povětšinou náhradníky, v sestavě ale nechyběl kapitán Hejda. Druhý celek MSFL držel s favoritem krok a plzeňský kouč po bezbrankovém poločase čtyřikrát vystřídal.

Jeden z nových hráčů na trávníku Chorý nedal ve 47. minutě penaltu a domácí favorita za liknavý přístup potrestali. Všech pět branek padlo až od 70. minuty, hrdinou se stal čtyřiadvacetiletý záložník Smékal, který prožil životní zápas.

Na první dva jeho góly ještě Plzeňští dokázali zareagovat, když nejprve srovnal na 1:1 Tijani a na 2:2 v 90. minutě střídající Bucha.

V nastavení jako kdyby plzeňským hráčům došly síly. A to i navzdory tomu, že do Hlučína, respektive Ostravy, přicestovali z důvodu úspory času letadlem. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, dostali se domácí do brejku a Smékal hlavou zkompletoval hattrick. Hlučínští tak Viktorii, která v lize neprohrála už 33 zápasů po sobě, na třetí pokus v poháru poprvé porazili.

Dánský trenér Sparty Priske nasadil silnou sestavu a jeho svěřenci si v Domažlicích s chutí zastříleli. První dvě branky dal do 18. minuty Čvančara, který se vrátil do hry po odpykání disciplinárního trestu, dvakrát se za třetí tým ligové tabulky trefil i stoper Vitík. V sestavě domácího třetiligového outsidera nechyběl bývalý hráč Sparty či Plzně Limberský.