Ivana Gottová na Českém slavíkovi jen zářila. Vzpomínky i projev Bílé ji dojaly

Během sobotní ankety Český slavík byla jednou z nejvýraznějších osobností Ivana Gottová. Vdova po legendárním zpěvákovi, který anketu ovládl dvaačtyřicetkrát, dorazila v elegantních šatech. Její přítomnost naznačila, že rodina Gottových bude s anketou navždy spojována.

Legendární zpěvák Karel Gott zemřel na akutní leukémii před třemi lety. A protože se v sobotu konal již 60. ročník hudební ankety Český slavík, kterou dvaačtyřicetkrát ovládl, ve velkém se na něj vzpomínalo. Do pražského Fora Karlín dorazila i vdova Ivana Gottová.

Na předávání přišla v elegantních černých šatech a úsměvy rozdávala na všechny strany. Když pak Lucie Bílá při přebírání ocenění za nejlepší zpěvačku připomněla populární větu Karla Gotta: „Tohle jsem vážně nečekala,“ bylo na Gottové znát dojetí.

Vdova po legendárním zpěvákovi byla organizátory usazena do milé společnosti Moniky Absolonové, Kateřiny Žbirkové nebo Dary Rolins, která s Gottem v 80. letech nazpívala známou písničku Zvonky štěstí.

S Českými slavíky je spjatá také Charlotte Gottová. Ta se předávání účastnila jako desetiletá v roce 2016, když přebírala cenu za svého otce, který byl v té době v nemocnici. Na pódium přišla v šatech ozdobenými motivy čtyřiceti slavíků. „Ondro, to teda nejsou sokolové,“ vtipkovala tehdy s moderátorem Ondřejem Sokolem. Letos ale na Českém slavíkovi dcery Karla Gotta chyběly.

Českého slavíka letos získali Marek Ztracený, Lucie Bílá a kapela Kabát. Mezi hiphopery a rappery vyhráli ATMO music. Do hlasování o nejoblíbenější interprety přišlo podle pořadatelů rekordních 2 110 364 hlasů. Nejvíce jich obdržela Bílá, která se tak stala i absolutním slavíkem.

Tagy: