Nejtragičtější velikonoční víkend posledních let. Na českých silnicích vyhaslo sedm životů

Nehoda se stala u Sedlice na trase Písek – Plzeň.

Čelní srážka dodávky s osobním autem

O prodlouženém velikonočním víkendu, tedy od pátku do pondělí, zemřelo letos v Česku při dopravních nehodách již sedm lidí, což je nejvíce od roku 2016. V loňském roce měly havárie za velikonoční víkend dvě oběti. Vyplývá to z předběžných statistik policie. V předchozích letech se počet obětí nehod o volných velikonočních dnech pohyboval od dvou do šesti. V roce 2016, kdy byl poprvé Velký pátek státním svátkem, bylo stejně jako letos zemřelých sedm.

Letos na Velký pátek, který připadl na 29. března, nezemřel při nehodách nikdo. V sobotu pak policisté zaznamenali tři oběti havárií a v neděli čtyři. Velikonoční neděle tak byla zároveň nejtragičtějším dnem letošního března. V pondělí se žádná smrtelná dopravní nehoda v zemi nestala.

ČTĚTE TAKÉ: Tragédie ve Švýcarsku: Mladého hudebníka Dušana zabila lampa. Svědci popsali neštěstí

Letošní březen přinesl několik rekordně teplých dní, slunné počasí láká k jízdám motorkáře. Tři motocyklisté byli i mezi oběťmi nehod o velikonočním víkendu. Jeden zahynul v sobotu na Náchodsku, když se střetl s osobním vozem mezi obcemi Nový Ples a Rasošky. Další zemřel také v sobotu u Nové Rabyně na Benešovsku po nárazu do svodidel a třetí v neděli na Havlíčkobrodsku po srážce s autem na silnici I/34 mezi obcemi Jitkov a Ždírec nad Doubravou.

Několik řidičů aut o víkendu zahynulo po nárazu do pevné překážky při vyjetí mimo silnici. Například v neděli krátce po půlnoci vyjel osobní vůz v Brně mimo silnici na stavbu, kde po nárazu do traverzy jeden člověk zemřel a dva skončili se zraněními v nemocnici. V neděli zemřela na Domažlicku osmnáctiletá řidička, nezvládla zatáčku a narazila do stromu.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Plavba skončila nehodou. Výletní loď narazila v Rakousku do zdymadla, 17 lidí utrpělo zranění

Tagy: