Frühlingová na rovinu o polyamorii: Většina Čechů podvádí, my máme koule na to, si to přiznat

Zpěvačka Iva Frühlingová před pár měsíci otevřeně přiznala, že s manželem žije v polyamorním vztahu. Její prohlášení tehdy mnohé pobouřilo. Podle ní však nejde o nic převratného, v takovém vztahu podle ní totiž žije až 70 procent Čechů. „Akorát my máme koule na to, si to říct, a nic si netajíme,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Frühlingová.

„Máme vztah jako 60 nebo 70 procent lidí v České republice, úplně stejný jako všichni. Akorát máme koule na to, si to říct, a respektujeme se natolik, že si nic netajíme,“ řekla Frühlingová. Milenecké vztahy mimo manželství s partnerem neskrývají a otevřeně o nich doma hovoří. Díky tomu předchází tajnému dopisování, schovávání či vypínání telefonu.

O tom, že s partnerem žijí v polyamorním vztahu, Frühlingová promluvila letos v létě krátce poté, co vyšel její nový klip Moralisté. „Chtěla jsem vysvětlit, o čem ta písnička je a s jakým pocitem jsem ji psala, ale pak se z toho udělalo zbytečné halo. Nebyla to zkrátka informace, která je běžná,“ vysvětlila.

S pilotem a podnikatelem Janem Veselým tvoří Frühlingová pár téměř 15 let. V otevřeném vztahu nežili od samého začátku, ale došli k němu až časem. „Honza je pilot a také žil od mlada v cizině a nemá rád, když ho něco svazuje,“ uvedla Frühlingová s tím, že sama dlouhá léta bydlela v cizině. Od svých 14 let žila ve Francii, kde se nejprve živila modelingem a poté se dala na kariéru zpěvačky. „Byla jsem zvyklá žít volnějším způsobem a také nechci, aby mi stál furt někdo za zadkem a kontroloval mě, nebo já jeho,“ doplnila.

Nastolená pravidla v jejich vztahu jim vyhovují a ani jeden z nich nežárlí. „Jsme rodina a jeden pro druhého jsme to nejdůležitější. On je pro mě na prvním místě a já zase pro něj,“ řekla Frühlingová. Ve chvíli, kdy se domluvili na volném manželství, se jim ulevilo, už totiž před sebou nemuseli nic skrývat. „Ale zase bacha, otevřený vztah neznamená, že se u nás dějí nějaké orgie. Hlavně od té chvíle, co jsme si to řekli, nikdo nikam ani moc nechodí a ani nechce, protože zakázané ovoce chutná nejlíp,“ doplnila zpěvačka.

S Krajčem jsme úplně cizí lidé

Iva Frühlingová je vdaná podruhé, jejím prvním manželem byl hudebník Richard Krajčo. Pár ale tvořili jen několik měsíců. O jejich vztahu Frühlingová nerada mluví. „Manželé jsme byli jen čtyři měsíce. Nebylo to nic velkého, jsme pro sebe úplně cizí lidé,“ řekla.

Krajča si vzala v pouhých 22 letech. „Každého, kdo by mě ve 20 letech požádal o ruku a já do něj byla zakoukaná, bych si vzala. Byli jsme crazy a mladí,“ doplnila. „Náš vztah částečně ztroskotal i proto, že Richard chtěl, abych se podílela na jeho hudbě. Také proto, že jsem nechtěla být pod někým. Chci se cítit jako svobodný člověk,“ uzavřela zpěvačka.

Tagy: