Zvrácená zábava: Mladík hodil kotětem, videem se chlubil na sociální síti

Mladík brutálně odhodil kotě několik metrů do vzduchu

Policie Pardubického kraje prověřuje případ mladíka, který brutálně odhodil kotě několik metrů do vzduchu. Čin si jeho přátelé zaznamenali na video, v kterém neskrývají, že jde o zábavu. Podle komisařky Evy Maturové je nyní brzy předjímat, jaký trest skupinka nezletilých dostane, rozhodne až zpráva z veterinární kliniky.

K incidentu mělo podle výpovědi dojít minulý týden ve středu, kdy si skupinka mladých lidí rozhodla zpříjemnit den nehumánní zábavou. Vše si zaznamenali na video, které pak vyvěsili na sociální sítě. „Hej, zahoď ji, vole,“ pobízí neznámá dívka mladíka. Malé kotě tedy mladý muž skutečně odhodí vysoko do vzduchu, zvíře pak letí několik vteřin vzduchem a dopadá na zem. Zda pád kočka přežila, zatím není jasné.

„Oznámení jsme přijali a věc evidujeme. Právní kvalifikace bude stanovena po obdržení zprávy z veterinární kliniky,“ uvedla pro CNN Prima NEWS komisařka Eva Maturová z Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. Podle ní šlo o osoby ve věku 14–18 let. „Nemohu proto uvádět žádné bližší informace týkající se průběhu prověřování,“ dodala. Z tohoto důvodu tak nelze potvrdit ani přesné místo incidentu.

Záznam si vysloužil na sociálních sítích vlnu kritiky. „Video jsem našel na webu, požádal jsem proto o jeho zaslání. Záznam jsem následně vystavil na sociální síť Facebook,“ vypráví Matěj T., který sám osobně incident na Policii nahlásil. Právě kvůli kritickým komentářům pod videem se jeden z mladíků rozhodl aktéry incidentu udat. „Chlapci, který je udal, vyhrožovali smrtí. Nebýt všech lidí, co video sdíleli, pachatele bychom nenašli,“ myslí si Matěj T.

Muž, který kotě zahodil, se ještě před smazáním všech účtů na sociálních síti k incidentu vyjádřil. „Uznávám, s tou kočkou jsem udělal pí*ovinu a moc mě to mrzí, ale už to nejde vrátit. Chtěl jsem vás jen informovat, že jsem si to uvědomil a kočičku mám doma, nic jí není. Chybami se člověk učí,“ uvedl.

Podle informací CNN Prima NEWS si kromě aktéra zrušili účty na sociálních sítích i ostatní nezletilí. Incident otřásl i místními, odkud pachatel pochází. Na protest se dokonce rozhodli vylepovat po obci letáky s jeho fotkou a komentářem „Mistrovství světa v hodu kočkou“.

Pod videem na sociální síti Facebook visí několik stovek kritických komentářů. „Dojděte ho někdo udat, toto není normální,“ napsala Veronika S. Většina reakcí je ale o poznání vulgárnější. „Udělal bych mu to stejný, zm*dovi, a ještě bych ho pověsil za k**le,“ uvedl další z uživatelů sociální sítě.

Někteří mladíkovi dokonce i vyhrožují: „Dejte mi jeho jméno, prosím. Zítra za ním dojedu,“ napsal pod drsné video další muž. Správce videa proto už možnost přidávání dalších komentářů zakázal.

Tagy: