reklama

Šéf Rohlíku: O zaměstnance už nemáme nouzi. Přechází k nám lidé z jiných odvětví

Zvýšená poptávka přijde pravděpodobně příští pondělí, neboť od tohoto data většina potravin vydrží do Štědrého dne, uvedl v pořadu Interview CNN Prima NEWS šéf české části společnosti Rohlík Petr Pavlík. Zmínil také, v čem se on-line obchod musel od jara poučit. V druhé vlně pandemie podle něj o nové zaměstnance neměli nouzi, přišli k nim totiž lidé, kteří pracovali v turistických odvětvích, v letecké dopravě nebo v restauracích.

reklama

„Čekáme, že v pondělí bude vrchol poptávky. To je období, kdy zákazník začne nakupovat na Štědrý den a čerstvost potravin a jejich expirace vydrží,“ uvedl v pořadu Interview Petr Pavlík. Upozornil, že letos to budou pro Rohlík už šesté Vánoce, takže mají zkušenosti a vědí, kdy se poptávka zvedá.

Technickým omezením pro objednávky jsou podle něj sklady. „Ale tím, že máme nové, jsme schopní mnohem lépe poptávku zvládnout,“ podotkl.

V pondělí vláda rozhodne o tom, zda se Česko znovu přesune do čtvrtého stupně v protiepidemickém systému PES. Podle Pavlíka to pro Rohlík může znamenat navýšení poptávky, i když dopad opatření zrovna na potravináře nebude tak dramatický. Větší nápor mohou mít specializované obchody, které se zaměřují například na domácí potřeby.

I přesto se Rohlík předzásobuje trvanlivými výrobky. „Abychom se vyloženě ve dnech před Vánocemi už mohli zaměřit jen na příjem čerstvých potravin. Je potřeba naplánovat, aby bylo dost lidí, kteří připravují objednávky ve skladech, a zajistit dostatečný počet kurýrů. Jedná se o kontinuální přípravu už několik týdnů, abychom to dokázali zvládnout,“ popsal Pavlík.

Dodal, že při zavření obchodů se poptávka může vyvinout jakýmkoliv směrem. „Ale my jsme připraveni pokrýt i její navýšení. Do dvou hodin od objednání jsme schopni zavézt objednávku zákazníkovi v předpokládaných patnáctiminutových oknech,“ zdůraznil Pavlík. Nárůst poptávek internetovým obchodům podle něj začne v okamžiku, kdy vláda zpřísňuje protikoronavirová opatření. „Když zákazník ví, že už nemůže do kamenného obchodu, přechází do on-linu,“ podotkl šéf Rohlíku.

O zaměstnance nemáme nouzi

Na rozdíl od jara teď Rohlík podle Pavlíka umí plánovat lépe celý tok objednávky od okamžiku, kdy si zákazník objednává. „Na jaře v prvních dnech pandemie naše weby nestačily, ale už se to nikdy nestalo,“ uvedl Pavlík s tím, že zároveň průběžně nabírají nové zaměstnance. „V létě jsme měli nedostatek kurýrů, ale s druhou vlnou pandemie v září se situace dostala na opačnou stranu. Teď nemáme problém sehnat dostatek zaměstnanců jak do skladů, tak kurýrů,“ podotkl.

Podle něj je Rohlík jistotou zajímavého výdělku pro spoustu povolání. „Myslím, že jsme se stali alternativou pro řadu zaměstnání, která byla omezená a věřím, že spousta kolegů s námi zůstane i poté, co se opatření uvolní. Přichází k nám lidé, kteří pracovali v turistických odvětvích, v letecké dopravě, v restauracích a podobně,“ vyjmenoval Pavlík.

V pořadu Interview také upozornil, že si firma zakládá především na tom, jak se kurýři chovají k zákazníkům. „Každá rozvážka má zhruba dvanáct nákupů a my chceme, aby se kurýr choval ke každému zákazníkovi, jako by to byl jeho první a aby se i v současné situaci dokázal usmát, být příjemný. Pokud dojde k nějakému problému, aby jej dokázal velmi dobře vyřešit,“ vysvětlil šéf Rohlíku.

Dodal, že jejich kurýry v uplynulých letech nejvíc překvapila například objednávka pěti dodávek s pitnou vodou pro sportovní klub či dodávka plná mléka na Chili festival v Brně.

Rozhovor Lucie Hrdličkové s Petrem Pavlíkem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy:
Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska
Cestování

Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska

Cesta vlakem na dovolenou do Chorvatska se některým turistům změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Cestující si nestěžovali pouze na mnohahodinová zpoždění, ale také na kvalitu nabízených služeb ve vlacích společnosti Regiojet. Barbora, která k Jadranu cestovala, upozornila CNN Prima NEWS na nefunkční toalety a také na značný nepořádek ve vlacích. Dopravce se za způsobené problémy omluvil.

Kdo je olympijským pacientem nula? Určit zdroj nákazy české výpravy bude složité
OH 2021

Kdo je olympijským pacientem nula? Určit zdroj nákazy české výpravy bude složité

Kdo a jak „odstartoval“ nákazu koronavirem během letu na olympiádu v Tokiu? Možných scénářů je spousta, cesta k jednoznačné odpovědi ale bude složitá. Pozitivní test dosud vyšel čtveřici sportovců a dvěma členům české olympijské výpravy. Infekci covidem hlásí i vysoce postavený člen Českého olympijského výboru (ČOV), který ale nenastoupil do letadla. Pražská hygienická stanice uvedla, že prvního nakaženého půjde odhalit pouze kompletní genotypizací jednotlivých pozitivních záchytů.

Šéf KSČM: Tolerovat Babiše bylo správné. Jinak bychom se ztratili v poli opozice

Předseda KSČM Vojtěch Filip je přesvědčen, že komunisté udělali správně, když od července 2018 do letošního dubna podporovali druhou vládu Andreje Babiše (ANO). „Nést odpovědnost nám sice snížilo preference, protestní hlasy se totiž sbírají v opozici, ale mnoho jsme toho alespoň prosadili,“ řekl ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové šéf komunistů.

Kolaps z horka může vést i ke smrti. Na pozoru by měli být senioři, děti a lidé s obezitou

Tropické počasí přináší i řadu zdravotních komplikací. Při dlouhotrvajících tropech hrozí přehřátí organismu, ale i riziko úpalu a úžehu. Kteří lidé jsou nejvíce ohroženi a jak poznat úpal od úžehu? CNN Prima NEWS oslovila MUDr. Lenku Zimolkovou, vedoucí lékařku nízkoprahového interního příjmu II. interní kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Noční můra, kritizují české děti karanténu na Maltě. Zbytečné emoce, mírní věc konzul

Nepříliš povedený výlet na Maltu zažili mladí Češi a Slováci. Na ostrov poblíž Itálie vyrazili na jazykový pobyt, ale kvůli nákaze koronavirem jedné ze studentek museli do karantény. Zde si děti a mladiství stěžovali na její podmínky. Tvrdili, že k jídlu dostávají syrové maso a další nekvalitní jídlo, nebo že jim místní personál neuklízí a v pokojích se tak hromadí odpadky. Český konzul na Maltě ovšem jejich vyjádření mírní a hlásí, že podmínky rozhodně nebyly tak dramatické.

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Nejtěžší chvíle Karla Gotta: Dávali mi šest měsíců života. Měl jsem ukrutné bolesti

Rok a půl poté, co se Karel Gott vyléčil z rakoviny, měl novou diagnózu, onemocnění krvetvorby. Jeho zdravotní stav se zhoršil a lékaři mu předpovídali pouze šest měsíců života. O době před smrtí napsal nejznámější český zpěvák v autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla 14. července při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Přiznal, že měl ukrutné bolesti i halucinace.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

reklama