reklama

Šéf Rohlíku: O zaměstnance už nemáme nouzi. Přechází k nám lidé z jiných odvětví

Zvýšená poptávka přijde pravděpodobně příští pondělí, neboť od tohoto data většina potravin vydrží do Štědrého dne, uvedl v pořadu Interview CNN Prima NEWS šéf české části společnosti Rohlík Petr Pavlík. Zmínil také, v čem se on-line obchod musel od jara poučit. V druhé vlně pandemie podle něj o nové zaměstnance neměli nouzi, přišli k nim totiž lidé, kteří pracovali v turistických odvětvích, v letecké dopravě nebo v restauracích.

reklama

„Čekáme, že v pondělí bude vrchol poptávky. To je období, kdy zákazník začne nakupovat na Štědrý den a čerstvost potravin a jejich expirace vydrží,“ uvedl v pořadu Interview Petr Pavlík. Upozornil, že letos to budou pro Rohlík už šesté Vánoce, takže mají zkušenosti a vědí, kdy se poptávka zvedá.

Technickým omezením pro objednávky jsou podle něj sklady. „Ale tím, že máme nové, jsme schopní mnohem lépe poptávku zvládnout,“ podotkl.

V pondělí vláda rozhodne o tom, zda se Česko znovu přesune do čtvrtého stupně v protiepidemickém systému PES. Podle Pavlíka to pro Rohlík může znamenat navýšení poptávky, i když dopad opatření zrovna na potravináře nebude tak dramatický. Větší nápor mohou mít specializované obchody, které se zaměřují například na domácí potřeby.

I přesto se Rohlík předzásobuje trvanlivými výrobky. „Abychom se vyloženě ve dnech před Vánocemi už mohli zaměřit jen na příjem čerstvých potravin. Je potřeba naplánovat, aby bylo dost lidí, kteří připravují objednávky ve skladech, a zajistit dostatečný počet kurýrů. Jedná se o kontinuální přípravu už několik týdnů, abychom to dokázali zvládnout,“ popsal Pavlík.

Dodal, že při zavření obchodů se poptávka může vyvinout jakýmkoliv směrem. „Ale my jsme připraveni pokrýt i její navýšení. Do dvou hodin od objednání jsme schopni zavézt objednávku zákazníkovi v předpokládaných patnáctiminutových oknech,“ zdůraznil Pavlík. Nárůst poptávek internetovým obchodům podle něj začne v okamžiku, kdy vláda zpřísňuje protikoronavirová opatření. „Když zákazník ví, že už nemůže do kamenného obchodu, přechází do on-linu,“ podotkl šéf Rohlíku.

O zaměstnance nemáme nouzi

Na rozdíl od jara teď Rohlík podle Pavlíka umí plánovat lépe celý tok objednávky od okamžiku, kdy si zákazník objednává. „Na jaře v prvních dnech pandemie naše weby nestačily, ale už se to nikdy nestalo,“ uvedl Pavlík s tím, že zároveň průběžně nabírají nové zaměstnance. „V létě jsme měli nedostatek kurýrů, ale s druhou vlnou pandemie v září se situace dostala na opačnou stranu. Teď nemáme problém sehnat dostatek zaměstnanců jak do skladů, tak kurýrů,“ podotkl.

Podle něj je Rohlík jistotou zajímavého výdělku pro spoustu povolání. „Myslím, že jsme se stali alternativou pro řadu zaměstnání, která byla omezená a věřím, že spousta kolegů s námi zůstane i poté, co se opatření uvolní. Přichází k nám lidé, kteří pracovali v turistických odvětvích, v letecké dopravě, v restauracích a podobně,“ vyjmenoval Pavlík.

V pořadu Interview také upozornil, že si firma zakládá především na tom, jak se kurýři chovají k zákazníkům. „Každá rozvážka má zhruba dvanáct nákupů a my chceme, aby se kurýr choval ke každému zákazníkovi, jako by to byl jeho první a aby se i v současné situaci dokázal usmát, být příjemný. Pokud dojde k nějakému problému, aby jej dokázal velmi dobře vyřešit,“ vysvětlil šéf Rohlíku.

Dodal, že jejich kurýry v uplynulých letech nejvíc překvapila například objednávka pěti dodávek s pitnou vodou pro sportovní klub či dodávka plná mléka na Chili festival v Brně.

Rozhovor Lucie Hrdličkové s Petrem Pavlíkem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti
Francie

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti

Změňme běh dějin a vydejme se znovu dobýt Francii. Tak zní výzva dnes už oficiálního prezidentského kandidáta Érica Zemmoura, kterou vyslal směrem k Francouzům na svém prvním volebním shromáždění. Na pařížském předměstí se v obří výstavní hale sešlo na 15 000 Zemmourových příznivců. Bouřlivý mítink se nakonec neobešel bez výtržností a násilností, když se jeho fanoušci střetli s aktivisty, kteří přišli proti pravicovému politikovi protestovat.

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?
Fotbal

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

reklama

Domácí zpravodajství

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama