
V Čeladné se zřejmě propadl strop hotelu, na místě jsou zranění. Byla slyšet rána
V Čeladné se zřejmě propadl strop hotelu, na místě jsou zranění. Byla slyšet rána
Nová hrozba v Česku: Šíří se mimořádně agresivní druh komárů, útočí po celý den
Stoupenci SPD demonstrovali v Praze. Zkritizovali vládu, Zeman jim poslal zdravici
Trump telefonoval se Zelenským. Sdělil, co Rusko čeká, pokud nedodrží příměří
Muniční iniciativu má zaštiťovat NATO, míní Schillerová. Připustila, že ji ANO ukončí
Přeplatky za energie vás mohou připravit o tisíce korun. Jak správně nastavit zálohy?
Neplatíte za energie příliš? Nastal ideální čas na změnu dodavatele. V zimě může být pozdě
S drahou hypotékou přijdou vhod levnější účty za elektřinu a plyn. Jak ušetřit?
Kolik Česko stála loni válka na Ukrajině? Přímé výdaje klesly, nejvíce spolkla humanitární dávka
Trump telefonoval se Zelenským. Sdělil, co Rusko čeká, pokud nedodrží příměří
65,88 %
65,88 %
Sbor dobrovolných hasičů Horní Lideč
34,12 %
Sbor dobrovolných hasičů Horní Lideč
34,12 %
1
Jaroslav Povalač
pořadí na kandidátce: 2
10,39 % (450 hlasů)
2
Josef Tkadlec
pořadí na kandidátce: 1
8,27 % (358 hlasů)
3
Věra Povalačová
pořadí na kandidátce: 7
7,81 % (338 hlasů)
4
Miroslava Fojtů
pořadí na kandidátce: 6
7,71 % (334 hlasů)
5
Pavel Fojtů
pořadí na kandidátce: 9
7,60 % (329 hlasů)
6
Josef Mana
pořadí na kandidátce: 3
5,82 % (252 hlasů)
7
Miroslav Chovanec
pořadí na kandidátce: 4
6,79 % (294 hlasů)
8
Jaroslav Buček
pořadí na kandidátce: 5
5,68 % (246 hlasů)
9
Karel Petrůj
pořadí na kandidátce: 8
7,07 % (306 hlasů)
10
Antonín Matušinec
pořadí na kandidátce: 10
5,31 % (230 hlasů)
1
Eva Filáková
pořadí na kandidátce: 5
11,33 % (254 hlasů)
2
Petr Liška
pořadí na kandidátce: 12
8,03 % (180 hlasů)
3
Antonín Ptáček
pořadí na kandidátce: 2
7,85 % (176 hlasů)
4
Pavel Bělota
pořadí na kandidátce: 3
7,36 % (165 hlasů)
5
Zdeněk Chovanec
pořadí na kandidátce: 11
7,36 % (165 hlasů)
1
Josef Tkadlec starosta, věk: 51 let
2
Jaroslav Povalač místostarosta, věk: 54 let
3
Josef Mana důchodce, věk: 63 let
4
Miroslav Chovanec živnostník, věk: 46 let
5
Jaroslav Buček důchodce, věk: 61 let
6
Miroslava Fojtů revizní pracovník, věk: 48 let
7
Věra Povalačová v domácnosti, věk: 47 let
8
Karel Petrůj živnostník, věk: 33 let
9
Pavel Fojtů správce areálu, věk: 41 let
10
Antonín Matušinec důchodce, věk: 68 let
11
Jaromír Řepa výpravčí, věk: 43 let
12
Pavel Chupík živnostník, věk: 36 let
13
Vojtěch Fojtů živnostník, věk: 52 let
14
Josef Slánský provozovatel pohostinství, věk: 47 let
15
Tomáš Mikeska živnostník, věk: 39 let
1
Miroslav Pinka skladník, věk: 47 let
2
Antonín Ptáček mistr, věk: 30 let
3
Pavel Bělota seřizovač, věk: 41 let
4
Stanislav Mišun hasič ve výslužbě, věk: 58 let
5
Eva Filáková prodavačka, věk: 53 let
6
Jiří Kurtin důchodce, věk: 64 let
7
Martin Filák živnostník, věk: 27 let
8
Jaroslav Petřík dělník-nástrojař, věk: 41 let
9
Pavel Juřička elektromechanik, věk: 38 let
10
Josef Petřík seřizovač, věk: 43 let
11
Zdeněk Chovanec klempíř, věk: 41 let
12
Petr Liška elektromechanik, věk: 38 let
13
Josef Povalač řidič, věk: 35 let
14
Helena Bělotová dělnice, věk: 38 let
15
Cecilie Zvonková důchodkyně, věk: 63 let
Bývalí členové Svobodných a příznivci myšlenek libertarianismu založili novou stranu Voluntia, kterou představili na tiskové konferenci. Podle volebního lídra v Praze Jiřího Fábery se nynější Svobodní výrazně odklonili od svých původních myšlenek. Jejich předseda Libor Vondráček prý spory uvnitř spojení s SPD, Trikolorou a PRO raději vymlčí, uvedl Fábera pro CNN Prima NEWS. Členové Voluntie na brífinku zdůraznili, že představují „pravici bez nahnědlého odéru“. Mimo jiné se staví proti vyšším poplatkům pro veřejnoprávní média.
Nesmím být na kandidátce ve volbách do Poslanecké sněmovny, vyjádřila zklamání místopředsedkyně PRO Ivana Turková ve videu na sociálních sítích. Zákaz podle jejího vyjádření přišel na popud SPD, z níž Turková dříve vystoupila a jež se prý „bála, že by přeskočila současné poslance“. Šéf PRO Jindřich Rajchl však reagoval, že jde o předčasné závěry a že se o podobě kandidátek stále jedná. Šéf SPD Tomio Okamura k tomu CNN Prima NEWS sdělil, že skládání kandidátek je záležitostí krajů a že jednotlivé kandidáty ostatních stran ve volebním uskupení neřeší.
Rumunský sociálnědemokratický premiér Marcel Ciolacu oznámil svůj odchod z čela vlády. Důvodem je neúspěch kandidáta vládní koalice Crina Antonesca, který v nedělních prezidentských volbách skončil až na třetím místě, napsaly zahraniční agentury. Dočasným premiérem bude jeden z ministrů, kterého jmenuje úřadující prezident Illie Bolojan.
Nikoliv zahraniční politika či investice, ale plná peněženka běžných českých občanů. O výsledcích letošních voleb do Poslanecké sněmovny rozhodnou především sociální jistoty a stav domácí ekonomiky, zvedl se ovšem zájem o bezpečnost. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu analytického ústavu STEM pro CNN Prima NEWS. Se současnou politickou situací je spokojena sotva pětina Čechů – shovívavější jsou příznivci vládní koalice a Pirátů, frustraci naopak dle očekávání dávají najevo podporovatelé opozice a mimoparlamentních stran.
Petr Fiala (ODS) je silný v diskuzích v okamžiku, kdy se argumentuje a kdy se opravdu ukazuje, kam by země měla směřovat. Máme premiéra, který je schopen čelit ostrým dotazům. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podle předsedy SPD Tomia Okamury je takové tvrzení „zajímavé“. „Před dvěma lety mi slíbil, že se mnou půjde ve dvojici do Partie. Slíbil to a dva roky chodí do televize sám. Bojí se, znovu ho ale vyzývám,“ vzkázal.
Opoziční ANO vévodí předvolebním výzkumům. Dokazuje to nové šetření analytického ústavu STEM pro CNN Prima NEWS, podle kterého by hnutí Andreje Babiše obdrželo 31,5 procenta hlasů. Oproti minulým týdnům jde o mírný pokles. Následuje vládní koalice Spolu s 19,8 procenta. Na třetím místě se ukotvilo SPD se společnou kandidátkou s hnutím PRO, Trikolorou a se Svobodnými, které by získalo 12,6 procenta hlasů. Postupně naopak ztrácí STAN. Mimo sněmovní lavice by se ocitli Motoristé s výsledkem 4,8 procenta.
prima-cnn-news
prima-zeny
prima-zoom
prima-fresh
prima-cool
playboy
lajk
prima-living