Trpasličí herci nechápou, proč přišli o roli ve Sněhurce. Dinklage není náš král, zlobí se

Ostrá kritika společnosti Disney za nový remake Sněhurky pokračuje. A aby toho nebylo málo, několik herců se teď obulo i do herce Petera Dinklage, který zářil například v seriálu Hra o trůny, kvůli tomu, že označil role trpaslíků za urážlivé. Zábavní velikán totiž jeho kritiku vyslyšel a o sedmi trpaslících už mluví jako o „sedmi postavách“. Podle herců ale tímto výrokem připravil o práci mnoho lidí s oním onemocněním.

Zrušením rolí způsobila podle Dinklageových kolegů společnost Disney mnohem více škody než užitku. „Zvedá se mi žaludek, když si pomyslím, že existovalo sedm rolí. Sedm rolí lidí s onemocněním, kteří konečně dostali normální práci, a teď jsou kvůli tomuhle chlápkovi pryč,“ řekl webu Daily Mail známý herec a wrestler Dylan Postl.

„Když byl obsazen do role malého člověka v seriálu Hra o trůny, tyhle šeky v pohodě inkasoval a nevadilo mu to. Ale najednou chce být progresivní? No tak, chlape. Dinklage je možná nejznámější trpasličí herec všech dob, ale to z něj nedělá našeho krále,“ kritizoval dále Postl.

Ke kontroverzní situaci se vyjádřil i 62letý herec Jeff Brooks, který se v roce 1979 proslavil v roli dinosaura v seriálu Barney Show. „Je to historicky přesné. Trpaslíci skutečně pracovali v dolech. Dělali práci, kterou mohli snáze vykonávat právě lidé malého vzrůstu,“ vysvětlil, proč nepovažuje roli trpaslíků v novém filmu za urážlivou.

Proti názoru hollywoodského herce se překvapivě postavil například i paralympionik Will Perry, který sám trpí achondroplázií (tato nemoc způsobuje nesprávný vývoj kostí a menší vzrůst jedince, pozn. red.). „Nemyslím si, že bychom měli rušit tolik milovanou pohádku. Vždyť tam nejsme vyobrazeni v jeskyni, ale v domě. A nevypadáme tam jako nějací hlupáci,“ bránil sportovec oblíbenou dětskou klasiku.

Podle jednatřicetileté trpasličí herečky Katriny Kempové by mohlo společnost Disney nakonec napadnout využít do trpasličích rolí místo lidí počítačovou animaci. „Je to promarněná příležitost. Určitě by se našli lidé, kteří by ty role rádi vzali,“ řekla Kempová a dodala, že si nemyslí, že by měl Dinklage v úmyslu připravit své kolegy o práci.

Vinu dává herečka právě společnosti, která počítala pouze s Dinklageovým hlasem. „Jít kvůli tomu za Dinklagem je jako jít za Kim Kardashian pro radu do advokátní kanceláře. On je na úplně jiné úrovni. Je přece úspěšný,“ dodala.

„Je to jeden člověk z milionů lidí s trpasličími rysy. Všichni ale chtějí být jako on. Pokud se bojí konkurence, pak je to od něj dost sobecké. Upírá ostatním lidem právo na práci,“ komentovala Dinklageovo vyjádření Lauren Brooksová, která již 15 let zastupuje herce s trpasličími rysy prostřednictvím agentury B3.

Společnost Disney po Dinklageově kritice v oficiálním prohlášení uvedla, že zaujme k sedmi trpaslíkům odlišný přístup. Respektive ne k nim, ale – jak zní sdělení studia – k těmto „sedmi postavám“.

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Ukrajina hlásí úspěch na jihu. Zničila tanky, plamenometný systém i vrtulník
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Ukrajina hlásí úspěch na jihu. Zničila tanky, plamenometný systém i vrtulník

Válka na Ukrajině trvá už déle než sedm měsíců. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili také zástupci těchto Ruskem okupovaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítají. Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:07

Zelenskyj poděkoval Bidenovi za finančního podporu: Vážíme si silného aktu solidarity

09:48

Soul neuznává ruskou anexi ukrajinských území, vyzývá k zachování suverenity

09:31

Expert: Do armády narukují i HIV pozitivní. Možná se dostanou i na frontu, nikomu to nevadí

08:45

Rusko podle Patruševa nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Boj o Hrad řečí peněz: Limit 40 milionů plánují vyčerpat pouze dva ohlášení kandidáti

Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši řádově milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Chybí důkazy? Kreml podle ruského tajemníka nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

Rusko nemá informace, že diverzi na plynovodech Nord Stream, které mají po dně Baltu přivádět ruský plyn do Německa, zorganizovaly západní tajné služby, uvedl v ruské televizi tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. Zároveň ale tvrdil, že dříve se západní tajné služby poškozením plynovodů výbuchy zabývaly, uvedl list Kommersant na svém webu.

Šíření covidu opět zrychluje. Nových případů bylo v pátek o tisíc více než před týdnem

Šíření covidu v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3 859 nových případů nákazy, asi o 1 000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1 564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1 480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Král Max. Do Verstappenovy nadvlády už rýpe i Hamilton, zábavu přináší neštěstí Ferrari

Minulý rok nabídla formule 1 neuvěřitelné drama. Pokud se někdo díval na královnu motorsportu při závěrečném prosincovém závodě sezony v Abú Dhabí vůbec poprvé, trefil jackpot. Max Verstappen totiž rozhodl o svém premiérovém titulu mistra světa v posledním kole. Tentokrát se může Nizozemec stát šampionem už o prvním říjnovém víkendu. Ne, ročník není zkrácený, jen si „Super Max“ jede vlastní ligu.

Domácí zpravodajství

Martin R. měl loupit i znásilňovat. Policisté ho našli mrtvého, už vědí, co se stalo

Mrtvým mužem, kterého policie nalezla na konci srpna v lese na Rychnovsku, byl hledaný čtyřicátník podezřelý z loupeže, znásilnění, nedovoleného ozbrojování a omezování osobní svobody. Přečinů se podle policie dopustil dvakrát, a to pod pohrůžkou použití nelegálně držené střelné zbraně. Následně se sám zastřelil. Jeho totožnost nyní potvrdili znalci.