Sokol: Kritika Hradu není spravedlivá. Pokud Zeman nechce informovat, nikdo nic nezmůže

Hrad čelil kritice, která nebyla úplně spravedlivá. Pokud si prezident Miloš Zeman nepřeje o svém zdravotním stavu informovat, nemohli s tím zaměstnanci Hradu nic dělat. V pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik! prohlásil advokát Tomáš Sokol.

Hrad čelil velké kritice, že mlží kolem zdravotního stavu prezidenta Zemana. Nabízí se proto otázka, zda týden staré video z návštěvy předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO), které na čtvrtečním brífingu ukázal kancléř Vratislav Mynář, rozehnalo mlhu, která obestírá diagnózu hlavy státu.

„Hrad čelil kritice, která nebyla úplně spravedlivá. Ne, že by to byli mí kamarádi, spíš naopak. Poctivě řečeno – jestliže si pan prezident nepřál cokoliv zveřejňovat o svém zdravotním stavu, už s tím nic dalšího moc nemohli dělat,“ má jasno Sokol.

„Jiná je politická stránka věci, že pan prezident měl svolit, aby nějaké informace byly uvolněny. Když nechtěl, nikdo nic s tím dalšího nemohl dělat,“ dodal Sokol.

Chichotající se prvoci bez ochrany

Podle šéfredaktora Zdravotnického deníku Tomáše Cikrta musíme doufat, že informace nebyly zveřejňovány na přání prezidenta. „Na videu jsme viděli těžce nemocného člověka s nějakými prvoky, kteří se tam chichotají a nemají ani ochranu, kterou vyžadovala nemocnice,“ narážel Cikrt na to, že lidé, kteří za Zemanem přišli, neměli nasazený respirátor. Vondráček tvrdí, že si respirátor sundal, aby ho prezident dobře slyšel.

„Video na mě působí depresivně. Neřeklo nic nového. Jestli jsme viděli světlou chvilku, nebo je tak pan prezident delší dobu, nevíme. Náhle začíná uprostřed čehosi a náhle končí,“ sdělil Cikrt. „Video je skutečně tak smutné, že se k němu nechci vyjadřovat,“ reagoval lékař Jan Hnízdil.

Tagy: