reklama

Flegr: Leden nebude hezký, přijde třetí vlna. Šanci návratu do normálu jsme promarnili

Leden opravdu nebude hezký. Je důležité srazit epidemii koronaviru tak, aby bylo nakažených 500 lidí denně. Důležité je také všechny vytrasovat. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to uvedl evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr.

reklama

Flegr na demonstraci na Staroměstském náměstí pozván nebyl. „Kdyby mě pozvali, velmi bych váhal, mám toxoplazmózu, je možné že bych riskoval a šel bych tam vysvětlit zoufalým lidem, že to, proti čemu bojují, je špatně,“ řekl parazitolog.

K tématu

Podle evolučního biologa bychom se měli chovat rozumně. „Měli jsme šanci, měli jsme epidemii na lopatkách, ale my jsme rozvolnili a před lednem, kdy přijde třetí vlna, jsme naplnili nemocnice,“ sdělil.

Flegr také uvedl, že leden „opravdu nebude hezký“. „Musíme srazit epidemii tak, aby bylo 500 lidí denně – a všechny vytrasovat,“ dodal.

„Není jiná šance, než zkusit nejdrastičtějšími metodami tu vlnu zastavit. Bude to práce na leden. Výhledově co nejrychleji proočkovat maximum,“ sdělil Flegr s obavou, že k tomu nesměřujeme. „Jediná šance jsou kraje, tam jim záleží na lidech. Myslím si, že Evropská unie jim pomůže a vakcíny přijdou,“ míní Flegr.

Očkovat se Flegr nechá hned, jak to půjde

Odborník se chce sám proti koronaviru nechat očkovat. „Oni se nechají očkovat skoro všichni okamžitě, protože teď uvidí, jak nedostávají vakcíny ohrožení, potřební a jak je dostávají privilegovaní, Češi začnou závidět, a hlavně si uvědomí, proč se tady o to teď rvou, aby teda pokoutně dostali vakcíny. Když to zvládne stát a nedojdou nám jehly, tak si myslím, že opravdu do podzimu budou očkovaní všichni,“ dodal Flegr.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama