ZOH: Hokejisté v úvodním zápase nečekaně podlehli Dánům. Sdruženáři skončili mimo desítku

Čeští hokejisté ve středu vstoupili do olympijského turnaje porážkou s Dánskem 1:2. Lyžařka Martina Dubovská dokončila závod slalomářek na 13. příčce, z vítězství se radovala Slovenka Petra Vlhová. Z českých reprezentantů v severské kombinaci se nejlépe umístil 12. Tomáš Portyk.

Zatímco ženský hokejový turnaj má za sebou základní skupiny, ten mužský ve středu teprve odstartoval. Nejprve Rusové porazili Švýcary 1:0, pak čeští hokejisté podlehli Dánsku 1:2.

České snowboardistce Šárce Pančochové ani druhý start na olympiádě nevyšel. Po nepovedené kvalifikaci ve slopestylu nepostoupila do hlavního závodu ani na U-rampě. Na 18. místě ji od finále dělilo 24,5 bodu.

V akci se předvedly slalomářky na lyžích. Česká jednička Martina Dubovská nakonec skončila třináctá. Ze zlaté medaile se radovala Slovenka Petra Vlhová, která byla po prvním kole až osmá. Gabriela Capová obsadila 32. pozici, Elise Sommerová nedokončila 2. kolo.

Do severské kombinace zasáhli Tomáš Portyk, Lukáš Daněk, Jan Vytrval a Ondřej Pažout. Skok na lyžích a běh se nejlépe vyvedl Portykovi. Nakonec skončil dvacátý. O příčku za ním projel cílem Daněk. Vytrval obsadil 26. pozici a Pažout byl 29.

V ženském snowboardcrossu mělo Česko po zranění medailové naděje Evy Samkové jedinou zástupkyni Vendulu Hopjákovou. Ta postoupila z kvalifikace, ale v hlavním závodě upadla a zranila se. Z trati ji pořadatelé odvezli na kanadských saních.

Česko tak ve středu svou medailovou sbírku nerozšířilo. Zatím má na kontě jedno zlato díky Ester Ledeck, která ovládla paralelní obří slalom na snowboardu.

Peking Slovensko Olympijské hry Dánsko hokej Filip Pešán Petra Vlhová Martina Dubovská Šimon Hrubec Šárka Pančochová ZOH 2022 severská kombinace Roman Červenka Vendula Hopjáková Tomáš Portyk Gabriela Capová