Vyskočil vyjmenoval podivnosti v sebevraždě syna. Takového člověka je škoda, zadržoval slzy

Jeho smrt nebyla sebevražda a na tom trvám, říká herec Ivan Vyskočil, který se s odchodem syna Jakuba stále nemůže smířit. Podnikatel a majitel firmy BusLine se měl podle kriminalistů zastřelit ranou do srdce. S tím ale jeho otec nesouhlasí. Je přesvědčen, že Jakub by sebevraždu nikdy nespáchal. Prokázat nebo vyvrátit cizí zavinění může až soudní pitva, ta zatím provedena nebyla. Ivan Vyskočil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsal, proč o sebevraždě pochybuje.

Jakub Vyskočil měl spáchat sebevraždu v neděli 8. května. Jeho otec Ivan má ale pochybnosti a požaduje provedení soudní pitvy. „Zdravotní pitva neurčí, jakým způsobem byla ‚sebevražda‘ provedena. V zákoně je, že pokud při zdravotní pitvě vzniknou pochybnosti, tak se přeruší a případ se předává na soudní pitvu. Doktoři říkali, že měli za úkol najít kulku, což prý není v jejich kompetenci, a doporučili tak soudní pitvu,“ popsal pro CNN Prima NEWS Ivan Vyskočil s tím, že soudní pitva je sice dražší, ale že by ji klidně zaplatil sám, i kdyby si měl půjčit peníze.

Herec má totiž o sebevraždě svého syna Jakuba pochybnosti. „Říkal jsem si, kdyby to udělal v listopadu, to je počasí na pistoli, možná bych ještě pochyboval. On se ale těšil na jaro, jak začneme jezdit na motorce, plánoval s kamarádem jak pojedou na Moravu, byl veselý,“ uvedl herec s tím, že jeho syn navíc plánoval svatbu. „On jede na nějakou hráz rybníka, kterou nikdy neviděl, a on se tam picne? Vždyť to nedává smysl,“ vysvětlil Vyskočil.

Jakuba podle otce trápily problémy s bývalým společníkem z firmy, který mu měl i vyhrožovat únosem dcery „Měl z něj obavy, ale dopis na rozloučenou nevypadá úplně jako dopis na rozloučenou. To vypadá jako: ‚Hele kdybych tady chvilku nebyl, udělej tohle a tohle,‘“ líčil herec, který pochybuje i o tom, co se dělo krátce po synově smrti.

„Koroner určil smrt na 17 hodin a ještě hodinu poté od něj přicházely esemesky?“ nechápal Vyskočil aktivitu Jakubova telefonu. Pochybnosti se vyskytly také u Jakubova auta. „Měl mercedes s GPS a ukazovalo to, že jede do jižních Čech, pak zpět do Svatého Jána, čili jako by v tom autě nejméně dvě hodiny po smrti někdo jezdil,“ uvedl herec. Diví se proto, že i přes tyto nejasnosti stále nedošlo na soudní pitvu.

Vyskočil sice tělo předal pohřebnímu ústavu, ale stále může být k dispozici k pitvě. „Samozřejmě to není zadarmo, leží v boxu. Není to empatické, že tam to tělo nechávají takhle sušit, je to pro nás jako pro rodinu utrpení. Chtěli bychom, aby měl pokoj, není to příjemné. Byl hrozně hodný, takového člověka je škoda,“ líčil se slzami v očích Vyskočil.

Jihočeská kriminálka ale případ dál vyšetřuje jako sebevraždu. „Je to živý spis, standardně se to prošetřuje se všemi úkony,“ uvedla mluvčí Policie ČR Kamila Čuřínová Ingrišová s tím, že další podrobnosti nezveřejňuje i vzhledem k pozůstalým.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pospíšil se opřel do Pirátů: Nejsou nám nadřazení, přesto si diktují. Jednají nečestně
Komunální volby

Pospíšil se opřel do Pirátů: Nejsou nám nadřazení, přesto si diktují. Jednají nečestně

Povolební vyjednávání v Praze jsou teprve na začátku, už nyní však přichází první střety. Piráti, kteří ve volbách obsadili třetí místo, vítězné koalici Spolu diktují podmínky. S tím zvolený zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) v pořadu 360° silně nesouhlasil. Možnému spojenci vyčítá, že jedná nečestně a v médiích zmiňuje pouze tu nejlíbivější podmínku.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
05:40

AP: Zemědělství v první linii: bomby narušily klíčový ukrajinský průmysl

05:20

Reuters: USA připravují novou vojenskou pomoc Ukrajině

05:04

Zelenskyj: Ukrajina bude bránit své lidi, kteří žijí na okupovaných územích

04:48

V Praze a další desítce měst se bude demonstrovat proti vládě

Nord Stream byl poškozen úmyslně, prohlásila švédská premiérka. O útok na zemi nejde

Podle informací, které mají k dispozici Švédsko a Dánsko, bylo poškození plynovodů Nord Stream v Baltském moři pravděpodobně úmyslným činem. Prohlásila to v úterý švédská premiérka Magdalena Anderssonová. Podle agentury Reuters také ujistila, že nejde o útok na Švédsko. O akt sabotáže šlo pravděpodobně i podle švédské ministryně zahraničí Ann Lindové.

„Ksichtovné“ nechceme, zuří Středula. Se Stanjurou se ostře pohádal kvůli zvyšování platů

Vláda zatím nepočítá s tím, že by od ledna zvýšila platové tarify zaměstnancům veřejné a státní služby. Základ výdělku se chystá zvednout o deset procent jen policistům, hasičům či vojákům. Ostatním profesím se má suma na platy navýšit o čtyři procenta, peníze mají ale putovat jen do odměn. Uvedl to ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula takové řešení označil za „ksichtovné“.

Živě
ON-LINE: Nečekaný projev Zelenského k Radě bezpečnosti: Lidé „volí“ se zbraní u hlavy

Ruská invaze na Ukrajinu začala před více než sedmi měsíci. Volodymyr Zelenskyj vyzval ruské vojáky, aby utekli z fronty nebo se vzdali, a opřel se do akcí Ruska v Doněcké oblasti. Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace více než 260 tisíc mužů. Evropské země se v současnosti neshodnou, zda přijímat ruské migranty. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv mezitím uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně.

Schickův spoluhráč si zavařil, tepal do režimu v Íránu: Nevydržím mlčet. Styďte se, zbabělci

Aktualizováno

Špatně zahalené vlasy Íránky Mahsy Amíníové mají rozsáhlé důsledky. V ultrakonzervativní islámské republice se rozjely vytrvalé protesty, které tamní policie potlačuje i ostrou střelbou do davů. Zarážející události ze země v Přední Asii se teď přenášejí i do fotbalového světa. Na problém si svojí nebojácností zadělal spoluhráč Patrika Schicka a Adama Hložka z Bayeru Leverkusen Sardar Azmoun.

Domácí zpravodajství

Brutální napadení kvůli banálnímu dotazu. Kateřinu zbil na zastávce v Plzni neznámý muž

Kateřina z Plzně prožila velmi nepříjemnou zkušenost. Na zastávce Sady pětatřicátníků ji napadl muž poté, co ho upozornila na to, aby neházel odpadky na zem, ale do koše, který se na místě nacházel. Místo toho, aby uposlechl, začal rozdávat rány do hlavy. Ženu poté odvezli záchranáři do nemocnice na vyšetření. Utrpěla několik pohmožděnin, nevidí na pravé oko a má lehký otřes mozku.

NATO obsadí ČR s cílem vyhladit Čechy. Exnovinářce Peterkové hrozí za její výroky osm let

Státní zástupce obžaloval pětačtyřicetiletou Janu Peterkovou z toho, že lhala o úmrtích seniorů po očkování proti covidu či za výroky o tom, že Česko obsadí vojska NATO s cílem vyhladit Čechy. Ženě hrozí za šíření poplašné zprávy během nouzového stavu až osm let vězení. České televizi (ČT) to sdělila Blanka Valsamisová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4. Za lži o úmrtích v domě seniorů uložil Peterkové již v lednu soud pokutu 250 tisíc korun.