Vyskočil vyjmenoval podivnosti v sebevraždě syna. Takového člověka je škoda, zadržoval slzy

Vyskočil o sebevraždě syna

Jeho smrt nebyla sebevražda a na tom trvám, říká herec Ivan Vyskočil, který se s odchodem syna Jakuba stále nemůže smířit. Podnikatel a majitel firmy BusLine se měl podle kriminalistů zastřelit ranou do srdce. S tím ale jeho otec nesouhlasí. Je přesvědčen, že Jakub by sebevraždu nikdy nespáchal. Prokázat nebo vyvrátit cizí zavinění může až soudní pitva, ta zatím provedena nebyla. Ivan Vyskočil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsal, proč o sebevraždě pochybuje.

Jakub Vyskočil měl spáchat sebevraždu v neděli 8. května. Jeho otec Ivan má ale pochybnosti a požaduje provedení soudní pitvy. „Zdravotní pitva neurčí, jakým způsobem byla ‚sebevražda‘ provedena. V zákoně je, že pokud při zdravotní pitvě vzniknou pochybnosti, tak se přeruší a případ se předává na soudní pitvu. Doktoři říkali, že měli za úkol najít kulku, což prý není v jejich kompetenci, a doporučili tak soudní pitvu,“ popsal pro CNN Prima NEWS Ivan Vyskočil s tím, že soudní pitva je sice dražší, ale že by ji klidně zaplatil sám, i kdyby si měl půjčit peníze.

Herec má totiž o sebevraždě svého syna Jakuba pochybnosti. „Říkal jsem si, kdyby to udělal v listopadu, to je počasí na pistoli, možná bych ještě pochyboval. On se ale těšil na jaro, jak začneme jezdit na motorce, plánoval s kamarádem jak pojedou na Moravu, byl veselý,“ uvedl herec s tím, že jeho syn navíc plánoval svatbu. „On jede na nějakou hráz rybníka, kterou nikdy neviděl, a on se tam picne? Vždyť to nedává smysl,“ vysvětlil Vyskočil.

Jakuba podle otce trápily problémy s bývalým společníkem z firmy, který mu měl i vyhrožovat únosem dcery „Měl z něj obavy, ale dopis na rozloučenou nevypadá úplně jako dopis na rozloučenou. To vypadá jako: ‚Hele kdybych tady chvilku nebyl, udělej tohle a tohle,‘“ líčil herec, který pochybuje i o tom, co se dělo krátce po synově smrti.

„Koroner určil smrt na 17 hodin a ještě hodinu poté od něj přicházely esemesky?“ nechápal Vyskočil aktivitu Jakubova telefonu. Pochybnosti se vyskytly také u Jakubova auta. „Měl mercedes s GPS a ukazovalo to, že jede do jižních Čech, pak zpět do Svatého Jána, čili jako by v tom autě nejméně dvě hodiny po smrti někdo jezdil,“ uvedl herec. Diví se proto, že i přes tyto nejasnosti stále nedošlo na soudní pitvu.

Vyskočil sice tělo předal pohřebnímu ústavu, ale stále může být k dispozici k pitvě. „Samozřejmě to není zadarmo, leží v boxu. Není to empatické, že tam to tělo nechávají takhle sušit, je to pro nás jako pro rodinu utrpení. Chtěli bychom, aby měl pokoj, není to příjemné. Byl hrozně hodný, takového člověka je škoda,“ líčil se slzami v očích Vyskočil.

Jihočeská kriminálka ale případ dál vyšetřuje jako sebevraždu. „Je to živý spis, standardně se to prošetřuje se všemi úkony,“ uvedla mluvčí Policie ČR Kamila Čuřínová Ingrišová s tím, že další podrobnosti nezveřejňuje i vzhledem k pozůstalým.

Tagy: