Kučera: Premiér záložnu vysvětlil, opozice zdržuje. Máte jednu kauzu za druhou, opáčil Nacher

 Místopředseda TOP 09 Michal Kučera a místopředseda poslaneckého klubu hnutí ANO Patrik Nacher

Kučera a Nacher o mimořádných schůzí Sněmovny

Premiér Petr Fiala (ODS) dostatečně vysvětlil svou angažovanost v kampeličce, řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda TOP 09 Michal Kučera. Opozice na mimořádné schůzi podle něj jen zdržuje a zneužívá tento institut. Místopředseda poslaneckého klubu hnutí ANO Patrik Nacher mu ale vytkl, že vládní strany čelí jedné kauze za druhou a nejsou schopny se k nim postavit.

Koalice přistupuje k řešení kauz velmi zodpovědně, řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda TOP 09 Michal Kučera. Premiér svou angažovanost v kampeličce podle něj jednoznačně vysvětlil. Zároveň kritizoval opozici za blokování Sněmovny. „Byly na to dvě mimořádné schůze, opět jste blokovali Sněmovnu a Andrej Babiš (ANO) mluvil hodiny. Mluvil tam o rohlících, o Penamu a věcech, které vůbec nesouvisí s touto záležitostí. Opět jste zdržovali Sněmovnu, takže nemůžeme projednávat to, co máme. To jsou ty vaše nekonečné obstrukce, tolik mimořádných schůzí jsme nikdy neměli,“ vytkl Kučera místopředsedovi poslaneckého klubu hnutí ANO Patriku Nacherovi (ANO). Opozice podle Kučery institut zneužívá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Skopeček zavrhl mimořádné schůze. Sněmovna je i o fackování, odvětil Havlíček

Nacher ale upozornil, že v kampeličce se angažovali i lidé kolem Fialy. „Nevyčítám premiérovi, že měl podíl v kampeličce, to je to nejmenší. Problém je v tom, že je to uzavřený finanční ústav, kde je pár lidí. Bylo tam celé okolí pana premiéra – poradci, kolegové a kamarádi z ODS. Možná v tom byl nevinně a byl jen viditelnou figurou. Ale byly tam divné toky a je důvodný předpoklad, že o tom mohl vědět. Kdyby tam měl účet Babiš, dělali byste demonstraci na Václavském náměstí. Ty toky dodnes nebyly vysvětleny,“ řekl Nacher.

Poslední mimořádnou schůzi Sněmovny vyvolaly opoziční strany, jediným bodem byly podle Nachera „vymlčené kauzy“ vládních stran. „Voličům to přineslo, že tato vláda má jednu kauzu za druhou. Oni, kteří tady byli schopni recyklovat Čapí hnízdo osm let a vytahovat to před každými volbami, nejsou schopni se k tomu postavit. To byl dozimetr, kampelička, kauza IKEM a lhaní ministra práce a sociálních věcí. Umíte si představit, co by se dělo, kdyby to dělal někdo z ANO?“ řekl Nacher.

Kučera ale podotkl, že své kauzy musí řešit i hnutí ANO. „Požádal jsem kolegyni, zda by mi vypsala kauzy ANO, abych se na tento pořad trochu připravil. Ona mi pak volala, že má už popsanou celou A4 a zda má ještě pokračovat. To jsou skutečně desítky a desítky kauz a myslím si, že každý jiný předseda takové strany by už dávno odstoupil. Je to prostě kázání vody a pití vína z vaší strany,“ sdělil Kučera.

Na celou Partii Terezie Tománkové se můžete podívat ve videu níže:

Tagy:
Andrej Babiš TOP 09 ODS Petr Fiala Terezie Tománková Partie Terezie Tománkové ANO 2011 Patrik Nacher poslanecká sněmovna Penam Michal Kučera