Šokující týrání měsíčního miminka v Brně. Kojenec měl zlomenou nohu a popálený obličej

Brněnští policisté vyšetřují hrůzný případ týkající se teprve měsíčního miminka. Podle informací Krimi zpráv novorozenec skončil v nemocnici poté, co měl hned na několika místech zlomenou nohu a byl popálený v obličeji. Kriminalisté z otřesného zacházení viní matčina partnera. Muž skončil ve vazbě a za těžké ublížení na zdraví mu hrozí několikaleté vězení.

Policisty minulý týden kontaktovala lékařka z brněnské Dětské nemocnice s tím, že má podezření na brutální týrání teprve měsíčního chlapečka. Novorozenec měl hned třikrát zlomenou stehenní i lýtkovou kost, navíc měl mít popáleniny v obličeji. Měsíční miminko proto okamžitě skončilo na jednotce intenzivní péče.

„Ano, mohu potvrdit, že jsme přijali malé dítě. Ale s ohledem na jeho věk nebudeme sdělovat další podrobnosti,“ uvedla CNN Prima NEWS mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá.

Podle informací Krimi zpráv se týrání mělo odehrávat za dveřmi jedné z ubytoven v Brně. Její obyvatelé o případu vědí, novorozenec byl podle nich v zuboženém stavu. Popáleniny v obličeji prý byly specifické. „To nebylo od čaje, ale od fénu. Oni totiž místo topení používali fén a asi ho k němu dali příliš blízko,“ uvedl obyvatel ubytovny.

„Matka miminka už má dohromady asi šest nebo sedm dětí a ty jsou v dětském domově. Pět z nich už má dávno novou rodinu,“ dodal muž.

Krimi zprávám se podařilo najít i matku dítěte. Ta jakékoliv pochybení odmítá a tvrdí, že se chlapeček zranil nešťastnou náhodou. „Vyklopil se z kočárku, když ho nesl můj bratr a přítel. Popáleniny má od fénu, kterým doma topí můj přítel. Mělo se to stát ve chvíli, kdy společně spali na posteli, a tak se z toho spálil,“ uvedla.

Může padnout další obvinění

Dítěti by prý nikdy neublížila. „Vůbec ne. Teď už je na tom lépe a příští týden ho převedou na normální pokoj. Bude to dobrý. V příštím týdnu se za ním stavím na návštěvu,“ doplnila matka měsíčního miminka.

Podle kriminalistů malému dítěti brutálně ubližoval ženin partner. „Obvinili jsme 28letého partnera matky novorozeného dítěte ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečinu týrání svěřené osoby. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Pachateli hrozí 12letý trest odnětí svobody,“ potvrdil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté teď zjišťují i to, jaký případný podíl měla na stavu měsíčního chlapečka také jeho matka a jestli o brutálním týrání věděla a mohla mu zabránit. Nedá se tak vyloučit, že v případu padne ještě další obvinění.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ukrajinu čeká nejchladnější zima. Pokud Rusové najdou slabiny země, města mohou zamrznout
Ukrajina

Ukrajinu čeká nejchladnější zima. Pokud Rusové najdou slabiny země, města mohou zamrznout

Ukrajinským ozbrojeným silám se v posledních týdnech velmi daří. Povedla se jim překvapivá protiofenziva na severovýchodě země, Rusy vytlačují i na jiných místech. Objevuje se však nová hrozba. Blíží se zima a Ukrajina musí počítat s tím, že nedokáže zajistit potřebné teplo pro všechny. Na mnoha místech tak místní vlády vyzývají obyvatele, aby se připravili na zimu, jak jen to jde. Nákup teplého oblečení se hojně doporučuje i v hlavním městě Kyjevě. Podstatně horší situace však panuje v obcích, které byly válkou více poškozené. V současnosti se v nich lidé zvládnou zahřát jen u otevřeného ohně.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:29

Podle společného vyšetřování agentur Associated Press a PBS provozovalo Rusko operaci, při níž pomocí zfalšovaných dokumentů ukradlo ukrajinské obilí v hodnotě nejméně 530 milionů dolarů

22:00

Běsnění tanku v Mariupolu či hromada šrotu v Buči. Ikonické snímky ruské invaze

21:44

Ruská porážka v Lymanu mění ruský informační prostor

21:28

Na Muskův tweet reagoval i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Hubáčková rezignuje na post ministryně životního prostředí. Ve vládě končí kvůli zdraví

Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se v pondělí rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na funkci ministryně životního prostředí, oznámil to předseda lidovců Marian Jurečka po zasedání širšího vedení KDU-ČSL. Do čela rezortu chtějí lidovci jmenovat svého místopředsedu Petra Hladíka. V úterý bude Jurečka telefonicky informovat prezidenta Miloše Zemana. Chtěl by, aby se setkali.

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval

Podnikatel a lobbista Michal Redl byl svéprávný již na konci dubna, tedy ještě před tím, než se stal obviněným v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Okresní soud v Plzni, který mu v květnu nesvéprávnost prodloužil, totiž promeškal lhůtu. Vyplývá to z rozhodnutí krajského soudu, jenž v září Redlovo omezení svéprávnosti zrušil. Informovala o tom Česká televize

Živě
ON-LINE: Myslet si, že se Ukrajina stane členem NATO? Bláznovství, řekl americký analytik

Ruská Státní duma chválila smlouvy o připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Otec roku Kadyrov: Pošlu své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. Jsou připraveni, tvrdí

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov v pondělí prohlásil, že pošle tři své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. O víkendu vůdce ruské autonomní republiky vyzval k použití taktické jaderné zbraně s nižší účinností na „příhraničních územích“. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov reagoval slovy, že Moskva dává přednost „vyváženému přístupu“ k otázce nukleárních zbraní.

Domácí zpravodajství

Lipavský si předvolal Putinova velvyslance. Čechům radí opustit Rusko

Ministerstvo zahraničí v pondělí aktualizovalo svoji výzvu pro české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení bezpečnosti v zemi v souvislosti s invazí na Ukrajinu. Česká diplomacie zároveň varovala před cestami na ruské území. Zhoršení bezpečnosti může nastat zejména pro občany států Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO), uvedlo ministerstvo v oznámení na webu. Šéf resortu Jan Lipavský (Piráti) si kvůli anexi čtyř ukrajinských oblastí a porušování mezinárodního práva předvolal ruského velvyslance. Ten pozici Kremlu k anexi ukrajinských oblastí tlumočil náměstkovi ministra zahraničí.

Policisté na hranicích zůstanou. Kontroly kvůli nelegální migraci neskončí, uvedl Rakušan

Český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má za téměř jisté, že Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem, které vláda minulý týden zavedla v souvislosti s náporem běženců – a to v první fázi na deset dnů, tedy do 8. října. Rakušan to řekl po schůzce s kolegy ze Slovenska, Maďarska a Rakouska v Bratislavě. Ministři se mimo jiné shodli na potřebě posílit ochranu vnější hranice schengenského prostoru volného pohybu osob, a to i s pomocí unijní agentury Frontex.

Policie pátrá po psychicky nemocném muži ze Vsetínska. Má vousy a černě namalované nehty

Policie pátrá po psychicky nemocném muži z Karolinky na Vsetínsku, o pomoc žádá také veřejnost. Devětadvacetiletý Jan Juřica odešel ve čtvrtek večer z domova a od té doby se ho nepodařilo kontaktovat. Podle posledních informací by se mohl vyskytovat v oblasti obcí Kašava, Ostrata, Velíková, Hrobice a okolí na Zlínsku, uvedla v pondělí policejní mluvčí Monika Kozumplíková.