Football Fanatics: Teď nevíme, jak zápasy dopadnou. Hrozné, říká Berbr ve fiktivní jízdě

Podle bývalého ligového rozhodčího Antonína Korduly je velmi překvapivé, za co konkrétně byl Roman Berbr zadržen

Mistr Drožkař vezl Berbra k soudu

Lord Voldemort českého fotbalu, náčelník, případně taťka. To jsou přezdívky nechvalně proslulého funkcionáře Romana Berbra, který nyní čeká na to, jaký trest vyfasuje za rozsáhlou korupční kauzu, o níž veřejnost ví od října 2020. Pořad Football Fanatics se s nadsázkou podíval na to, jak by mohla vypadat cesta bývalého místopředsedy fotbalové asociace k soudu.

Moderátor fotbalového pořadu na CNN Prima NEWS Mikoláš Tuček se na chvíli proměnil v pana Drožkaře a ve svém autě svezl fiktivního Romana Berbra. „To jsou k nám hosti. Tam kampak to bude?“ ptá se taxikář. „Městský soud v Praze,“ odpovídá Berbr. „Ale odmítám to. Odmítám veškerá obvinění,“ dodává muž, kterému hrozí až dvanáct let nepodmíněně.

„Já jsem jenom dělal všechno pro fotbal. Aby zápasy dopadly tak, jak mají. Nic víc, nic míň,“ vypráví Berbr kdysi označovaný za nejmocnějšího muže českého fotbalu, i když nikdy nebyl oficiálním šéfem svazu. „Teď se v lize hraje zápas a ty nevíš, jak dopadne. Fakt je hrozně nejistý tento svět.“

Pan Drožkař se pak nemohl nezeptat, kolik si jeho zákazník fotbalem vydělal. „Asi hodně, co?“ nadhodil. „Jsou to poctivě vydělané prachy. Díky poctivě vyrobeným výsledkům. Nevím, co s tím každý má. Já jenom koukal, kudy běží zajíc,“ odpověděl Berbr řidiči, který mu za jízdu naúčtoval 170 korun. Cestující mu dal dvoutisícovou bankovku s tím, že ze zbytku má udělat „suchej haj*l“.

Jde o odkaz na jeden z mnoha bizarních úryvků z policejního spisu k Berbrově kauze. Týká se telefonátu Romana Berbra z června roku 2020 s bývalým rozhodčím Pavlem Královcem. Ten o pár dní později řídil finále českého poháru mezi Slovanem Liberec a pražskou Spartou. „Jenom jednoduše, jenom jednu politickou věc potřebuju, jo? Ty to pochopíš. V pondělí byl za mnou Pepa Krula (sekretář Sparty, pozn. red.),“ říká Berbr. Královec mu odpovídá, že to chápe. Berbr k tomu pak ještě dodá: „Jenom ho potřebuju, ho pozdravuj potom. A ze zbytku udělej suchej hajzl.“

Celou nejnovější epizodu Football Fanatics si můžete pustit zde.

Tagy: