Za razii u Trumpa může „krtek“ z jeho týmu. FBI nemohla jednat jinak, říká bývalý agent

Informace, které vedly k razii v Trumpově rezidenci na Floridě, mohl americkému Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) předat tajný informátor z okolí bývalého prezidenta USA. Tvrdí to zvláštní agent FBI ve výslužbě Michael Tabman.

„Myslím, že jim někdo dodal informace, které ukázaly právě na inkriminované dokumenty,“ prohlásil Tabman v rozhovoru pro britský Daily Mail. Pondělní razie FBI v rezidenci Donalda Trumpa Mar-a-Lago mohla tedy být podle bývalého agenta pravděpodobně vyvolána novými informacemi od „krtka uvnitř jeho týmu“.

Zásah FBI byl podle Tabmana adekvátní. „Postup FBI určuje v první řadě protokol, a ten velí, že jakmile máte pocit, že dobrovolné vydání čehokoliv už nepřichází v úvahu, musíte zasáhnout,“ vysvětlil.

Aby FBI navíc získala soudní povolení k razii, musela prokázat důvod a účelnost prohlídky. Agentura navíc mohla dospět k závěru, že jakákoliv budoucí spolupráce s Donaldem Trumpem na vyšetřování už nepřichází v úvahu, a tak se odhodlala k nejinvazivnějšímu kroku. „Z mých informací k žádnému pochybení ze strany federálů nedošlo,“ uvedl bývalý agent.

Federální úřad pro vyšetřování prohledával Trumpův floridský resort Mar-a-Lago v pondělí 8.srpna 2022. Operace se týkala vyšetřování někdejšího prezidenta ohledně nakládání s tajnými dokumenty. Ty měl nezákonně přemístit před vypršením jeho funkčního období v úřadu prezidenta USA z Bílého domu právě do svého sídla.

Tagy: