Zemřel ruský plukovník přejetý tankem. Ztratil půlku jednotky a stal se obětí vzpoury

Vývoj bojů na Ukrajině (26.3.2022)

Západní zdroje informovaly, že v běloruské nemocnici zemřel ruský plukovník Jurij Medveděv. Potvrdila se rovněž těžko uvěřitelná zpráva, že se proti němu na Ukrajině vzbouřili vlastní vojáci a přejeli ho těžkým armádním vozidlem, pravděpodobně tankem. Napsal o tom prestižní americký web Politico.

Plukovník Medveděv velel 37. motostřelecké brigádě, která bojovala pravděpodobně na jihu Ukrajiny. Jeho jednotka měla mít v bojích těžké ztráty, mezi padlé a raněné se zařadila zhruba polovina mužů. Mělo jít přibližně o 750 mužů.

Ruským vojákům tak zřejmě došla trpělivost s mužem, který je hnal vstříc smrti. V jednotce tak pravděpodobně došlo ke vzpouře, kdy jeden z vojáků přejel svého nadřízeného tankem nebo jiným armádním vozidlem. Prvně o tom informoval ukrajinský novinář Roman Cymbaljuk, později tuto informaci potvrdily i západní zdroje.

„Brigádního velitele zabily jeho vlastní jednotky, domníváme se, že se to byl následek těžkých ztrát, které jeho jednotka utrpěla,“ uvedl nejmenovaný zdroj pro web Politico. „Přejeli ho jeho vlastní muži,“ dodal.

Krátce po incidentu se objevilo video, na kterém plukovnika Medveděva odnášejí čečenské jednotky údajně do nemocnice v Bělorusku. Právě tam měl později velitel zemřít.

Už delší dobu se objevují informace o tom, že morálka ruských vojáků je na bodě mrazu. Ukrajinci navíc systematicky likvidují ruské generály, čímž ještě více znesnadňují postup invaze.

Tagy: