Čižinský: Pražská ODS při mém očerňování spolupracuje s proruskými dezinformátory

Do komunálních voleb zbývají necelé dva týdny. Kampaně či antikampaně jednotlivých stran a dalších subjektů se dostávají do tzv. horké fáze. Obzvlášť po krku si jdou například politici v hlavním městě. Pražský zastupitel Jan Čižinský (Praha sobě) podezřívá svého kolegu z magistrátu Tomáše Portlíka (ODS) z toho, že prý při očerňování Pirátů a Prahy sobě spolupracuje s proruskými dezinformátory. Portlík Čižinského obvinil ze lži a požádal ho o omluvu.

Pražský zastupitel a starosta Prahy 7 Jan Čižinský viní pražskou ODS z toho, že se podílí na dezinformační kampani proti Pirátům i jeho uskupení Praha sobě. Jmenovitě zmínil pražského zastupitele a starostu Prahy 9 Tomáše Portlíka, se kterým se střetl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Že Pražská ODS dělá zbabělé špinící kampaně, to víme. Taky víme, že její reprezentanti rádi vystupují třeba v...

Posted by Jan Čižinský on Tuesday, September 13, 2022

„Proti mně a primátovi Zdeňku Hřibovi se v posledních dnech rozjely webové stránky Jendovyprůsery.cz a Roztočhřiba.cz. Stojí za nimi spolek Manifest a jeho předseda David Tesař. Člověk, který se nestydí zneužívat symboly holokaustu. Angažuje se od antivax aktivit až k podpoře Ruska. Vystupuje po boku extremistů a podporovatelů nacistických ideologií, jako je Tomáš Vandas nebo Pavel Kamas,“ zmínil Čižinský.

Poté však přišel s překvapivým zjištěním. „Doménu Roztočhřiba.cz má zaregistrovanou nějaký pan Tomáš Portlík. Já bych se ho chtěl zeptat, jak je možné, že doménu, kterou vlastní, provozuje takový člověk? A jak je možné, že se pan Portlík nestydí při útoku na Piráty a Prahu sobě spolupracovat s takovou osobou?“ vpálil Čižinský Portlíkovi.

Člen pražské ODS přiznal, že nejde o shodu jmen a že je skutečně vlastníkem domény: „Doména je moje, nicméně jsem ji nedával sdružení Manifest. Jelikož se dlouhodobě věnuji ICT zakázkám a nedostatkům pana Hřiba, jeden mladý člověk, který interpeloval na zastupitelstvu, mě požádal, jestli bych mu ICT zakázky nedal a jestli by se tomu nemohl věnovat. Já jsem mu to dal včetně té domény. Že on spolupracoval s panem Tesařem, jsem nevěděl.“

Výzva pro Fialu i Pekarovou

Jakékoliv hlubší vazby na Tesaře nebo spolek Manifest Portlík kategoricky popřel. „Pan Čižinský je ten, který takovou dezinformaci šíří. Na té koláži mě vyobrazil vedle pana Tesaře. Napsal, že jsme kamarádi. Já pana Tesaře neznám, nikdy jsem ho neviděl. Moje názory s ním ani se sdružením Manifest se nijak neztotožňují. Že je to proputinovský a proruský antivaxer, jsem se dozvěděl až od pana dezinformátora Čižinského,“ rýpnul si do svého kolegy, kterého vzápětí požádal o omluvu.

„Označil jste mě za kamaráda pana Tesaře. Bylo by fér, kdybyste se omluvil. Za to, že jste ho umístil v koláži s Davidovou hvězdou vedle mě. Když už víte, že ho neznám, měla by následovat omluva. Ta koláž je nechutná,“ dodal Portlík. Čižinský se však svému kolegovi neomluvil. Místo toho se podivoval na tím, že Portlík nezná člověka, který byl na jeho doméně aktivní.

Podle Čižinského nejde zdaleka o první případ, kdy pražská ODS během politického boje překročila pomyslnou slušnou mez. Dokonce vyzval premiéra Petra Fialu (ODS), aby si ve své straně udělal pořádek. „Vydezinfikujte už konečně pražskou organizaci své strany. O totéž žádám předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou. Ať tihle lidé nedělají ostudu táboru demokratických stran. Ať neženou voliče do rukou lidí, jako je Andrej Babiš nebo Tomio Okamura,“ vzkázal starosta Prahy 7.

Tagy: