Zemanova dcera Kateřina po delší době na veřejnosti. Ukrajinským sirotkům přivezla dárky

Dcera prezidenta Kateřina Zemanová navštívila Obecní úřad Loukov. Tam jsou dočasně ubytováni chlapci z ukrajinského dětského domova, kteří díky svému řediteli uprchli do Česka před válkou. Pražský hrad o tom informoval na Zemanově oficiálním účtu na Facebooku. Zemanová dětem dovezla ovoce, sušenky i ping pongový stolek. Hlava státu přislíbila finanční pomoc s vybavením vhodnějších prostor.

„V rámci své návštěvy se Kateřina setkala s ředitelem domova, panem Ruslanem Markivem, který učinil vše pro to, aby se všichni chlapci dostali do bezpečí v České republice. Také s panem Václavem Keprtem – ředitelem Arcidiecézní charity Olomouc, která domov v Bortnykách podporuje již od roku 2005 a z velké části zajistila složitou evakuaci z Ukrajiny,“ sdělil Miloš Zeman.

Moje dcera Kateřina navštívila Obecní úřad Loukov, kde jsou nyní dočasně ubytováni chlapci z Dětského domova rodinného...

Posted by Miloš Zeman - prezident České republiky on Wednesday, May 11, 2022

Jeho dcera prý na místo přinesla sladkosti, ovoce, sušenky i ping pongový stůl. „Vzhledem k tomu, že vývoj konfliktu nelze předpovídat, chlapci potřebují na území ČR vhodné místo pro dlouhodobější pobyt. Nadační fond prezidenta republiky poskytne domovu příspěvek v hodnotě 100 tisíc korun,“ rozhodl Zeman.

Český prezident Ukrajinu verbálně podporuje od začátku ruské invaze. Hned 24. února ruskou agresi ostře odsoudil a Vladimira Putina označil za šílence. Části politiků a veřejnosti však utkvěly v paměti spíše Zemanovy výroky a činy z minulosti. Moskvy a Putina se totiž dlouhé roky bytostně zastával.

Zeman ve své obhajobě zmiňuje svou oblíbenou hlášku s odvoláním na Winstona Churchilla, že jen idiot nemění své názory. „Můj názor se změnil v okamžiku ruské agrese na Ukrajině. Cítím ale spoluodpovědnost, stejně jako řada německých politiků, že jsem špatně hodnotil ruskou politiku, protože jsme vycházeli z racionálních schémat,“ připustila hlava státu ve vysílání CNN Prima NEWS.

Partie s Milošem Zemanem (1. 5. 2022)

Tagy: