Zeman si stěžuje: Zakázali mi víno, cigarety a teď už i colu. Musím pít odpornou vodu

PARTIE s prezidentem Milošem Zemanem 6.2.2022 11:00

Prezident Miloš Zeman se v nedělní Partii na CNN Prima NEWS rozmluvil o svém aktuálním zdravotním stavu. Prý už může za pomoci bodyguarda chodit o holi. „Můj stav se zlepšuje každý den,“ sdělil. Postěžoval si však na to, že se nemůže stravovat, jak by chtěl.

„Začal jsem chodit s holí a s ochrankou. Hůl v levé ruce, ochranka mě drží za pravou ruku. Kdybych šel sám, tak se obávám, že bych upadl. Můj stav se zlepšuje každý den. Ale zlepšuje se to pomalu. Váhám, zda se podívám na rozloučenou do zahraničí. Nicméně nechme to na lékařích.“ řekl Miloš Zeman ve vysílání CNN Prima NEWS.

Zdravotní problémy s nohama Zemana trápí dlouhodobě. Hlava státu trpí neuropatií, což je onemocnění, při kterém člověk ztrácí cit v dolních končetinách. Zeman v pořadu prozradil, které dva státy by chtěl konkrétně navštívit – Izrael a Čínu.

„Izrael je země mého srdce a Čína je v současné době co do ekonomiky nejvýznamnější světová velmoc. Mám přátelské vztahy s čínským prezidentem. Návštěvou bych mohl pomoci i našim exportérům. Čína je největší trh na naší zeměkouli,“ prohlásil s tím, že by se pravděpodobně zúčastnil zahájení olympijských her v Pekingu, kdyby mu to lékaři povolili.

Lékaři však Zemanovi nedoporučují létat delší trasy. Prezident byl krátce po říjnových sněmovních volbách hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici. Tam nakonec strávil téměř dva měsíce. Lékaři nutnost péče zdůvodnili komplikacemi spojenými s jeho chronickým onemocněním. Člen prezidentova lékařského konzilia chirurg Pavel Pafko naznačil, že jde o cirhózu jater.

Kvůli zdraví tak prezident musel uzpůsobit i svou životosprávu. „Dozvěděl jsem se, že nesmím pít ani colu. Ti lékaři jsou na mě tak zlí. Nejdřív mi zakázali víno, cigarety a teď nemám pít ani colu. Vidíte, co musím pít. Víte, jak je to odporný?“ řekl Zeman s trochou nadsázky a ukázal na sklenici vody. Slazené nápoje by Zeman neměl pít kvůli cukrovce.

Tagy: