
Zrádné jarní slunce: UV záření je vysoko nad hranicí nebezpečí. Jak se efektivně chránit?
Zrádné jarní slunce: UV záření je vysoko nad hranicí nebezpečí. Jak se efektivně chránit?
Tragický požár paneláku v pražských Řepích nepřežil senior. Evakuovat se musel celý dům
Zmatky v Hradci: Město v lednu zavřelo rizikové rampy na most, nyní je bez oprav otevřelo
České judo zasáhla tragédie: V pouhých 25 letech zemřel nadějný trenér Adam Bydžovský
Přírodní úkaz: Ohrožený masožravý hlemýžď si vyvinul genitální pór. Vědci popsali důvody
EXKLUZIVNÍ MODEL: Motoristé by do Sněmovny nedojeli. Hnutí ANO má nejslabší letošní výsledek
Začala předvolební mela. Bobošíková lže, parazitovala na Klausovi, rozčiluje se Macinka
Cena elektřiny v roce 2025: Bude zlevňovat, nebo zdraží? Zákazníci mají možnost ušetřit
Když nájemník neplatí za energie. Kdo uhradí škody a jak se problému vyhnout?
KOMENTÁŘ Ondřeje Krutílka: Těžce vybojovaný slepičí krok místo pořádné pomoci automobilkám
Hra na strunu závisti. Vyžene ty nejlepší, varuje Křeček před daní pro vysokopříjmové
Turek: Omluvte se za odpornou propagandu o Ukrajině. Vy šíříte tu ruskou, reagoval Lipavský
Jsme připraveni, reaguje Zelenskyj na Putinovu nabídku. Očekává přijetí příměří
Sdružení nezávislých kandidátů Bolešiny č. 1
68,43 %
Sdružení nezávislých kandidátů Bolešiny č. 1
68,43 %
Sdružení nezávislých kandidátů Bolešiny č. 2
31,57 %
Sdružení nezávislých kandidátů Bolešiny č. 2
31,57 %
1
Bc. Miroslav Vích
pořadí na kandidátce: 2
13,09 % (244 hlasů)
2
Václav Kovanda
pořadí na kandidátce: 6
12,33 % (230 hlasů)
3
Ing. Josef Sommer
pořadí na kandidátce: 1
12,23 % (228 hlasů)
4
Ing. Jiří Rubáš
pořadí na kandidátce: 3
10,94 % (204 hlasů)
5
Miluše Nováková
pořadí na kandidátce: 4
10,51 % (196 hlasů)
6
Mgr. Michael Burianek
pořadí na kandidátce: 5
11,15 % (208 hlasů)
1
Ing. Věra Rozsypalová
pořadí na kandidátce: 1
23,02 % (198 hlasů)
2
Pavel Potužník
pořadí na kandidátce: 2
11,97 % (103 hlasů)
3
Bc. Marta Bauerová
pořadí na kandidátce: 3
14,41 % (124 hlasů)
1
Ing. Josef Sommer starosta, věk: 59 let
2
Bc. Miroslav Vích inženýr kvality, věk: 42 let
3
Ing. Jiří Rubáš agronom, věk: 54 let
4
Miluše Nováková zootechnička, věk: 44 let
5
Mgr. Michael Burianek ředitel školy, věk: 53 let
6
Václav Kovanda zámečník, věk: 31 let
7
Josef Frána jednatel, věk: 52 let
8
Václav Kovanda řezník, věk: 40 let
9
Stanislav Pojar OSVČ, věk: 47 let
1
Ing. Věra Rozsypalová úřednice, věk: 47 let
2
Pavel Potužník výpravčí SŽDC, věk: 50 let
3
Bc. Marta Bauerová finanční poradkyně, věk: 47 let
4
Václav Simbartl obchodní reprezentant, věk: 35 let
5
Radek Farny revizní technik, věk: 50 let
6
Mgr. Jindřich Kovářík učitel, věk: 33 let
7
Mgr. Dana Kočí ředitelka školy, věk: 54 let
Motoristé sobě oslabují, do Poslanecké sněmovny by se tentokrát těsně nedostali. Vyplývá to z květnového exkluzivního modelu ústavu STEM pro CNN Prima NEWS. Poklesu ve volebních preferencích se nevyhnulo ani opoziční hnutí ANO. Ačkoliv stále vévodí, za květen má nejhorší výsledek od začátku pravidelného sledování STEM. Koalice Spolu naopak mírně posílila, ale nijak výrazně. Hnutí SPD pro změnu těží z toho, že pod svá křídla „schovalo“ kandidáty z Trikolory, Svobodných či PRO. Ve Sněmovně by se též objevili jak hnutí Stačilo!, tak Piráti.
Bývalí členové Svobodných a příznivci myšlenek libertarianismu založili novou stranu Voluntia, kterou představili na tiskové konferenci. Podle volebního lídra v Praze Jiřího Fábery se nynější Svobodní výrazně odklonili od svých původních myšlenek. Jejich předseda Libor Vondráček prý spory uvnitř spojení s SPD, Trikolorou a PRO raději vymlčí, uvedl Fábera pro CNN Prima NEWS. Členové Voluntie na brífinku zdůraznili, že představují „pravici bez nahnědlého odéru“. Mimo jiné se staví proti vyšším poplatkům pro veřejnoprávní média.
Nesmím být na kandidátce ve volbách do Poslanecké sněmovny, vyjádřila zklamání místopředsedkyně PRO Ivana Turková ve videu na sociálních sítích. Zákaz podle jejího vyjádření přišel na popud SPD, z níž Turková dříve vystoupila a jež se prý „bála, že by přeskočila současné poslance“. Šéf PRO Jindřich Rajchl však reagoval, že jde o předčasné závěry a že se o podobě kandidátek stále jedná. Šéf SPD Tomio Okamura k tomu CNN Prima NEWS sdělil, že skládání kandidátek je záležitostí krajů a že jednotlivé kandidáty ostatních stran ve volebním uskupení neřeší.
Rumunský sociálnědemokratický premiér Marcel Ciolacu oznámil svůj odchod z čela vlády. Důvodem je neúspěch kandidáta vládní koalice Crina Antonesca, který v nedělních prezidentských volbách skončil až na třetím místě, napsaly zahraniční agentury. Dočasným premiérem bude jeden z ministrů, kterého jmenuje úřadující prezident Illie Bolojan.
Nikoliv zahraniční politika či investice, ale plná peněženka běžných českých občanů. O výsledcích letošních voleb do Poslanecké sněmovny rozhodnou především sociální jistoty a stav domácí ekonomiky, zvedl se ovšem zájem o bezpečnost. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu analytického ústavu STEM pro CNN Prima NEWS. Se současnou politickou situací je spokojena sotva pětina Čechů – shovívavější jsou příznivci vládní koalice a Pirátů, frustraci naopak dle očekávání dávají najevo podporovatelé opozice a mimoparlamentních stran.
Petr Fiala (ODS) je silný v diskuzích v okamžiku, kdy se argumentuje a kdy se opravdu ukazuje, kam by země měla směřovat. Máme premiéra, který je schopen čelit ostrým dotazům. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podle předsedy SPD Tomia Okamury je takové tvrzení „zajímavé“. „Před dvěma lety mi slíbil, že se mnou půjde ve dvojici do Partie. Slíbil to a dva roky chodí do televize sám. Bojí se, znovu ho ale vyzývám,“ vzkázal.
prima-cnn-news
prima-zeny
prima-zoom
prima-fresh
prima-cool
playboy
lajk
prima-living