Výsledky komunálních voleb 2018: Pesvice

100 % okrsků sečteno
66.37 % volební účast
100 %

ZA ROZVOJ OBCE

ZA ROZVOJ OBCE

100 %

Vyberte město

Zvolení zastupitelé v obci Pesvice (celkem 5 zastupitelů)

ZA ROZVOJ OBCE (zisk 5 z 5 zastupitelů)

1

Marie Žovinová

pořadí na kandidátce: 1

23.7 % (60 hlasů)

2

Miroslav Hess

pořadí na kandidátce: 2

20.2 % (51 hlasů)

3

Hana Lidická

pořadí na kandidátce: 3

15.8 % (40 hlasů)

4

Karel Kulhánek

pořadí na kandidátce: 4

16.6 % (42 hlasů)

5

Josef Simet

pořadí na kandidátce: 5

14.2 % (36 hlasů)

Kanditátní listina pro obec Pesvice

ZA ROZVOJ OBCE

1

Marie Žovinová administr. pracovnice, věk: 65 let

2

Miroslav Hess strojař, věk: 40 let

3

Hana Lidická OSVČ, věk: 41 let

4

Karel Kulhánek státní zaměstnanec, věk: 40 let

5

Josef Simet státní zaměstnanec, věk: 55 let

6

Tereza Pokorná laborantka, věk: 43 let

Nejnovější příspěvky k tématu

Pospíšil se opřel do Pirátů: Nejsou nám nadřazení, přesto si diktují. Jednají nečestně

Povolební vyjednávání v Praze jsou teprve na začátku, už nyní však přichází první střety. Piráti, kteří ve volbách obsadili třetí místo, vítězné koalici Spolu diktují podmínky. S tím zvolený zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) v pořadu 360° silně nesouhlasil. Možnému spojenci vyčítá, že jedná nečestně a v médiích zmiňuje pouze tu nejlíbivější podmínku.

Kalousek útočí na STAN: Vyžírky a odpadkový koš pro šíbry, už chápu jejich svatbu s ANO

Bývalý předseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek kritizoval nově vznikající plzeňskou koalici Pirátů, STAN a ANO s podporou SPD již v neděli. V pondělí se jeho ostrá slova zaměřila zejména na STAN a jejich kandidáta Petra Náhlíka, který poskočil z 11. místa na první. Kalousek označil hnutí Starostů a nezávislých za odpadkový koš, který smrdí rozličnými pachy.

Petr Pavel už má dostatek podpisů na kandidaturu. Archy před volbami prověří kontrola

Kandidát na prezidenta Petr Pavel a jeho tým sesbírali k 27. září přes 55 tisíc podpisů občanů. Tyto podpisy má podle něho už tým fyzicky v rukou. Další mají v terénu podporovatelé. Ke kandidatuře potřeboval coby nezávislý kandidát získat minimálně 50 tisíc. Podle svých slov by chtěl dosáhnout hranice 70 tisíc podpisů, sběr tak bude pokračovat. Podpisové archy musí kandidáti odevzdat na ministerstvu vnitra do 8. listopadu do 16 hodin, následně je prověří kontrola.

Ne všude lze sestavit pětikoalici. Svoboda by byl dobrý primátor, věří Fiala

Politiky na komunální úrovni nyní čekají složitá vyjednávání o tom, jakým způsobem v regionech složit koalice. V případě uskupení Spolu by premiér Petr Fiala (ODS) upřednostňoval vznik komunálních vedení na půdorysu vládní pětikoalice. Připustil však, že ne všude to bude možné. Předseda vlády také v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zmínil své přesvědčení, že lídr Spolu v hlavním městě a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) by byl dobrým pražským primátorem.

Celkové výsledky komunálních voleb 2018 pro obec Pesvice sledujte online v našem výsledkovém servisu. Zjistíte, kolik lidí hlasovalo pro kterou politickou stranu v obci Pesvice a hlavně, kteří kandidáti se stali zastupiteli. Můžete se také přepnout do výsledků komunálních voleb v jiných letech.